Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

carlito1

233 vs. 275 vs. 270 vs. 524

Pojedynek Paneraiów  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Patrząc pod kątem "wygody" użytkowania to nie wiem czy cokolwiek przebije nową 512-tkę.

Nowy niski (jak na Pama) profil koperty jest naprawdę prześliczny.

Sam ostatnio nie mogę przestać o nim myśleć :)

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://perpetuelle.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/01/Panerai-PAM512-Sandwich-dial-620x930.jpg&imgrefurl=http://blog.perpetuelle.com/watches/2013-panerai-pam-512-radiomir-1940-42mm/&usg=__3GBU-v7UubPrP5rSMHZAfE7h-1g=&h=930&w=620&sz=101&hl=pl&start=3&zoom=1&tbnid=Z4ajg3KRSdH-RM:&tbnh=147&tbnw=98&ei=5PHHUfbBCcTDPM6RgfgC&prev=/search%3Fq%3Dpanerai%2B512%26um%3D1%26sa%3DN%26hl%3Dpl%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&sa=X&ved=0CC8QrQMwAg

http://www.panerai.com/en/watch-collection/historic-collection/radiomir-1940/106-radiomir/518-radiomir-1940-pam00512

Wg mnie to już nie jest TO. Ten Pam po prostu nie odpowiada standardom swoich starszych kolegów. Dla mnie traci smak - Pam kojarzony jest w znacznej mierze prze obudowę koronki - tu jej brak:(

Czas zmienia perspektywę

Radiomiry w kopercie 1940 mi nie do końca odpowiadają, takie Luminory bez koronki, zdecydowanie bardziej podoba mi się tradycyjny Radiomir, albo Luminor.

Pamiętasz Michał wysokości poszczególnych modeli?

Właśnie nie pamiętam dokładnie liczb, musiałbym pogrzebać w sieci. 233 jest napewno cieńszy od 270 i 275. I na żywo to widać.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Dzięki za info. po tej recenzji chyba już wiem na którego Paneraia się zdecyduje :)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

275 : 18,90

O, to drobniutka różnica w stosunku do 270. Dla mnie sprawa jasna - 275 :)

Ja też tego nie wiedziałem, lecz Michał pewnie ma sporą łapę jeżeli o nim myśli, więc pewnie nie będzie problemu :).

Ok. 20 cm. w nadgarstku.

Ja wybrał bym 233. Nie jest przesadzony i ma wszystko co bym chciał.

Ja wybrał bym 233. Nie jest przesadzony i ma wszystko co bym chciał.

tzn co?

Czas zmienia perspektywę

Pk_kamil-  233 temu ponieważ ma: rezerwę chodu 8 dni, datownik i drugi czas. Natomiast Pamy które mają jakieś tam przyciski jak  "elektrony" z 80 lat to nie moja bajka.

Pk_kamil-  233 temu ponieważ ma: rezerwę chodu 8 dni, datownik i drugi czas. Natomiast Pamy które mają jakieś tam przyciski jak  "elektrony" z 80 lat to nie moja bajka.

dzięki za doprecyzowanie się :)  tia, pełna zgoda z Twoim wyborem :]

Czas zmienia perspektywę

Miałem już 7-8 Pam-ów ( w tym 197, 243, 351) ale 233 to najlepszy PAM, moim zdaniem, w stosunku do ceny rynkowej. Brakuje mi w nim jedynie... rocznego kalendarza, ale tej komplikacji Panerai (chyba) jeszcze nie wdrożył w swoich nowych modelach.

Pozdrawiam.

Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

zawsze muszą być jakieś minusy - jest wówczas do czego dążyć :]

Czas zmienia perspektywę

Właściwie to już zdecydowałem. Wróce z wakacji, to będę dopinał wszystko na ostatni guzik :)

524 - bo nie trawie jakoś wskazników day/night.

Aczkolwiek te dni rezerwy jest bardzo zachęcające.

Przy okazji 524, to pojawia się w sieci coraz więcej fotek tego zegarka.

Link do Timezone :

http://www.timezone.com/2013/01/23/officine-panerai-at-sihh-2013-by-paul-boutros/

Świetny jest.

Na tych zdjęciach wrażenie na mnie robią "podwodniaki" 508 i 364.

Interesujący jest  również  514 ( na ręce kobietki robi wrażenie ) , a  512 też może ( chociaż tutaj mechanizm taki sobie ) .

Przy okazji 524, to pojawia się w sieci coraz więcej fotek tego zegarka.

Link do Timezone :

http://www.timezone.com/2013/01/23/officine-panerai-at-sihh-2013-by-paul-boutros/

Świetny jest.

Na tych zdjęciach wrażenie na mnie robią "podwodniaki" 508 i 364.

Interesujący jest  również  514 ( na ręce kobietki robi wrażenie ) , a  512 też może ( chociaż tutaj mechanizm taki sobie ) .

generalnie każde zdjęcie ma coś w sobie, ale FAKT jest niezaprzeczalny, że PAM na damskiej ręce... podbił moje serce :)

Czas zmienia perspektywę

Guest McIntosh

Ja sobie odpuściłem Panerai. Nie pasują mi zbyt duże grubości kopert, a gdy do tego jeszcze dochodzi przekombinowana średnica, to już zegarek jest trudny na ręku do zaakceptowania. Chyba tylko 233 jeszcze by uszedł, ale reszta ?. No cóż... nie lubię wyglądać jak idiota choć patrząc na fotki netowe, niektórym to w ogóle nie przeszkadza.

pamh1.jpg

pamh2.jpg

pamh3.jpg

pamh4.jpg

pamh5.jpg

pamh6.jpg

Wniosek ?, jeżeli nie masz łapy jak Schwarzenegger, to odpuść sobie Panerai.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.