Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wesoła 40

Stary zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na tzw zegarek babuni - niewielki zegarek kieszonkowy, noszony często jako wisiorek, z mechanizmem o wychwycie cylindrowym (od około 1925 roku już takich nie produkowano).

Producent raczej trudny do ustalenia, skoro się nigdzie nie podpisał. Tego typu zegarki wytwarzało wiele firm, bazujac na masowo produkowanych mechanizmach. Na mechanizmie Twojego zegarka jest jakaś sygnatura, której nie potrafię odczytać. Zrób jej zdjęcie, albo przynajmniej odczytaj, co tam napisano - może uda się coś ustalić na temat firmy.

Rok produkcji też nie do ustalenia - okolice przełomu XIX i XX wieku


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babuni to on raczej nie jest, bo rozmiar  jego jest w okolicach 420mm. Rok produkcji ok 1903 r. werk, cylindrowy AS 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mechanizmie jest napis ILSE A na obudowie zewnętrznej jest napis P.f.e.i.l i nr 20  wymiar 43 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiele się nie pomyliłem :) Co do firmy składającej zegarek to  jest ona w kategorii niszowych. Koperta jest srebrna próby 800 bez pierwszego mosiężnego dekla przykrywającego mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiele się nie pomyliłem :) Co do firmy składającej zegarek to  jest ona w kategorii niszowych. Koperta jest srebrna próby 800 bez pierwszego mosiężnego dekla przykrywającego mechanizm.

Czyli bedzie on gdzies 1903r? Dziekuje bardzo za odpowiedz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy na Tym forum mozna usunac swoj  post bo sie pomyliłam i w złym miejscu umiesciłam Ja sie dopiero tu ucze Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babuni to on raczej nie jest, bo rozmiar  jego jest w okolicach 420mm. Rok produkcji ok 1903 r. werk, cylindrowy AS 18.

 

No to dziadunia ;)  Jakoś z automatu uznałem, że to maluch. A czy to 1903 to nie wiem.

 

A tak przy okazji czy na Tym forum mozna usunac swoj  post bo sie pomyliłam i w złym miejscu umiesciłam Ja sie dopiero tu ucze Przepraszam

 

Można. Musisz napisać podanie albo list motywacyjny, dołączyć cv, trzy zdjęcia (w tym jedno w kostiumie kąpielowym) i znaczki skarbowe. Komisja rozpatrzy i być może się przychyli - o ile motywacja będzie przekonująca :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

No to dziadunia ;)  Jakoś z automatu uznałem, że to maluch. A czy to 1903 to nie wiem.

 

 

Można. Musisz napisać podanie albo list motywacyjny, dołączyć cv, trzy zdjęcia (w tym jedno w kostiumie kąpielowym) i znaczki skarbowe. Komisja rozpatrzy i być może się przychyli - o ile motywacja będzie przekonująca :D

 Chętnie pomogę rozpatrzyć  podanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chętnie pomogę rozpatrzyć  podanie :)

Od ocen "merytorycznych" w tym temacie jestem JA :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Od ocen "merytorycznych" w tym temacie jestem JA :D

"Ja tylko niosę pomoc" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj byś się nie przedźwigał :-)))))))))))


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Tylko uważaj byś się nie przedźwigał :-)))))))))))

Jakoś dam rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziadunia ;)  Jakoś z automatu uznałem, że to maluch. A czy to 1903 to nie wiem.

 

 

Można. Musisz napisać podanie albo list motywacyjny, dołączyć cv, trzy zdjęcia (w tym jedno w kostiumie kąpielowym) i znaczki skarbowe. Komisja rozpatrzy i być może się przychyli - o ile motywacja będzie przekonująca :D

Widze ze i bez cv komisja rozpatrzyła podanie :D  a zdjecia to dołącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i bez cv komisja rozpatrzyła podanie :D  a zdjecia to dołącze

 

To tak w drodze wyjątku i z nadzieją na zdjęcia ;)

Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej - przedstawicielek płci pięknej jak na lekarstwo u nas. Zwłaszcza wesołych :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damka marki Glashutte z NRD, złocona, raczej dośc grubo. Pewnie jakieś lata 60' późne, może 70, sądząc po stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam napiszcie mi coś o tym zegareczku

 

 

 

Napiszcie, napiszcie... A miały być zdjęcia? I gdzie są? ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, napiszcie... A miały być zdjęcia? I gdzie są? ;)

A witam. No wstawiłam. Nie podoba Ci Się :rolleyes: A w kostiumie to poczekaj do lata,jak sobie zrobię zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witam. No wstawiłam. Nie podoba Ci Się :rolleyes: A w kostiumie to poczekaj do lata,jak sobie zrobię zdjęcia ;)

 

Co wstawiłam? Zdjęcie zegarka? A co to, zegarka nie widziałem, czy jak? Kostium to kostium, a zimno już nie jest :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś zegarka nie widziałeś? A kostiumy można zobaczyć wszędzie ale jak już tak nalegasz to ok postaram się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś zegarka nie widziałeś? A kostiumy można zobaczyć wszędzie ale jak już tak nalegasz to ok postaram się :rolleyes:

 

No to czekam, czekam.... :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak się odczytuje rok produkcji zegarka. Jeśli na mechanizmie jest napis Kienzle 51/0b to jest to rok 51? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak się odczytuje rok produkcji zegarka. Jeśli na mechanizmie jest napis Kienzle 51/0b to jest to rok 51? ;)

 

Absolutnie nie

To jest oznaczenie mechanizmu (kaliber) i chodzi pewnie o TEN

Rok produkcji ustala się w oparciu o numer seryjny mechanizmu i stosowne tabele, ale nie wszystkie firmy swoje werki numerowały.

Dla kienzla nie spotkałem takich danycj, zresztą numerów werków też nie ;)

A kostiumu nie ma :(


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez arti6
      Kolega ma coś takiego i nie za bardzo wie co z tym zrobić, ja też nie wiem, więc może ktoś napisze kilka słów lub wskaże miejsce gdzie można sobie doczytać. Dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam Artur.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.