Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

c13

"Skrzynkowy" JUNGHANS - pomoc w zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Niestety nie pamiętałem starego loginu i hasła i dlatego piszę pod nowym nickiem, a starałem się kiedyś pomagać Kolegom ;)

 

Ostatnio wpadł mi w oko Junghans... W przeliczeniu na złotówki chcą za niego 1400 zł z przesyłką...

 

Stan zegara jak na moje oko jest bardzo dobry... powiedzcie proszę +- na który rok oceniacie zegar oraz jego wartość rynkową...

 

Dzięki za pomoc!

post-64225-0-19370600-1375722205.jpg

post-64225-0-35445000-1375722211_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji powinna być wybita poniżej junghansowskiej gwiazdy. Zegar powstał w pierwszych 20 latach XX wieku. Na dole jest chyba marka handlowa Reform. Jeśli tak - to powstał po 1933 roku (Junghans zarejestrował nazwę 24.05.1933), w co z kolei trudno uwierzyć ze względu na stylistykę obudowy. Albo też został sprzedany przez innego producenta (oznaczenia REFORM używało wcześniej kilka firm).

Jak pamiętasz zapewne, nie wyceniamy zegarów na forum. W tym przypadku nie w tym nawet rzecz. Niewiele widać. Jeśli zegar bardzo Ci się podoba a mechanicznie jest w dobrym stanie - cena jest na poziomie możliwym do zaakceptowania (ale nie okazyjna). Jeśli.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za odpowiedź.

Wiem, że nie jest okazyjna ale również tego typu zegary w Polsce bardzo trzymają cenę... Ostatnio na allegro schodził taki za 900 zł... długo stał ale w końcu klienta się doczekał. Jednak jego stan był znacznie gorszy od tego... Wytarty cyferblat skrzyneczka przytarta czasem... Stan tego jest doprawdy rewelacyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Stan tego jest doprawdy rewelacyjny...

Jasnowidz ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidz ?

 

Zegar generalnie jest taki ...okultystyczny. Widzisz ślad po "czarciej łapie" wewnątrz skrzyni ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak na odległość ktoś może sprawdzić stan mechanizmu ;)

Łożyska mogą być wyrobione, na osiach pieczarki, ale co tam - ważne ze stolarka dobrze wygląda... na zdjęciu.

Widać - ma wyglądać , a nie działać ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gwoli ścisłości na odległość jest niezwykle trudno kupić dobry zegar... Zgadzam sie. Jednak często jest to jedyne rozwiązanie aby kupić coś fajnego i w lepszym niż w kraju stanie. Pozostaje analiza zdjęć i jakaś cząstka zaufania do sprzedającego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar już do mnie leci... Wraz z przesyłką kurierską z niemiec 1300 zł... O jego stanie poinformuję jak do mnie dotrze :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Cena rynkowa.

Prosimy o dodatkowe zdjecia i opis jak juz przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie poleciał do Polski w drugą stronę.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie poleciał do Polski w drugą stronę.

Inaczej c13 mocno się rozczarował po pierwszym zerknięciu na mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka - 4 posty, swoje załatwił i cześć ;)

Jak przeczyta ten post to może go ruszy, znajdzie usprawiedliwienie i coś skrobnie.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu mechanizm jest trudny do ustawienia - myślę o kwadransach - młotki są na długich prętach i niewielki luz powoduje iż nie trafiają prawidłowo w struny i fałszują. Moim zdaniem kolega nie będzie zadowolony z zakupu, chyba, że chodziło mu o mebel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.