Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Nie ma to jak szybkie wybory! Pogratuluj żonie pięknego DJa!!!

Jak zacznę Was męczyć, dajcie znaka. ;)

Rozumiem szybkie ale nie aż tak :) Dziękuję, miałem jednak nadzieję, że jak coś wybierze będzie mniej biżuteryjne, coś jak Twój DJ  ( a było co wybrać) bo wtedy od czasu do czasu bym się załapał - dokładam ogniwa i sam noszę, tym bardziej, że wybrała 41'. Niestety, w tej konfiguracji nie będę go nosił ;) aczkolwiek przyznaję, że zaczął mi się coraz bardziej podobać grą kolorów w zależności od oświetlenia ale tylko na jej ręce, no i luma taka słaba 😁

rollll.JPG

Edited by Andrzej1

10 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Gratulacje. Świetny jest. A ja przychodzę z takim czymś. Jednak nie miałeś racji, a ja dobrze mówiłem i zegarek był ok tak jak myślałem bo są wersje z normalnym datownikiem.

Dziękuję! 

Z czym dokładnie nie miałem racji?

W dniu 3.08.2021 o 10:43, mario1971 napisał(-a):

Wychodziły wersje z ruletką i bez. Co do szczegółów, pewnie ktoś bardziej obeznany odpowie na Twoje pytanie. Tu fotka sprzed dwóch lat - z czerwonymi nieparzystymi. 

Guest KapoPi
11 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Rozumiem szybkie ale nie aż tak :) Dziękuję, miałem jednak nadzieję, że jak coś wybierze będzie mniej biżuteryjne, coś jak Twój DJ  ( a było co wybrać) bo wtedy od czasu do czasu bym się załapał - dokładam ogniwa i sam noszę, tym bardziej, że wybrała 41'. Niestety, w tej konfiguracji nie będę go nosił ;) aczkolwiek przyznaję, że zaczął mi się coraz bardziej podobać grą kolorów w zależności od oświetlenia ale tylko na jej ręce, no i luma taka słaba 😁

rollll.JPG

Mimo wszystko, jest świetny. Ten biały mop robi mega robotę przy słońcu czy tez przy dobrym świetle. Gratulacje dla żony i pozazdrościć takiego męża 😁

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Dziękuję! 

Z czym dokładnie nie miałem racji?

W sensie właściwie my oboje, bo jakbym wtedy sam nie zapytał o to by całej zagwozdki nie było, ale faktycznie do znalezienia ta wersja na sprzedaż była tylko z ruletka, ale ten model dokladnie produkowali do 2019r, a Ruletka była do 2016 lub 2017, potem rolex zaczął wprowadzać we wszystkich czarne datowniki. Całe śledztwo zrobiłem dzięki uprzejmości naszej kochanej @Markizai swojej upartości  :) ale to już jako czysta ciekawostka, może się komuś przyda. 

Super ten niebieski, zastanawiam się jak wy robicie te zdjęcia w sensie z jakiej pozycji bo już widzę któreś takie foto i myślę czy krótka bransoleta u mnie może poniekąd na to wpływa że nie umiałem z tej perspektywy zrobić takiej fotki. Jest świetny, idealny, I super 41 na Twoim nadgarstku leży, gratki jeszcze raz jak dla mnie to możesz go wrzucać codziennie bo zegar idealny 😁 

A śledztwo skończyłem dopiero dziś kiedy znalazłem ten model full set z 2018r niebieski w wersji bez ruletki właśnie, dlatego napisałem, I to też jego zdjęcia. 

1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

A śledztwo skończyłem dopiero dziś kiedy znalazłem ten model full set z 2018r niebieski w wersji bez ruletki właśnie, dlatego napisałem, I to też jego zdjęcia. 

Tylko data ciągle taka sama, jak z pierwszego postu z tym zegarkiem.  ;)

A nie, wróć, są dwie różne daty...

3 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Mimo wszystko, jest świetny. Ten biały mop robi mega robotę przy słońcu czy tez przy dobrym świetle. Gratulacje dla żony i pozazdrościć takiego męża 😁

Dzięki :) Sam się nad tym zastanawiam 😂

Guest KapoPi
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Tylko data ciągle taka sama, jak z pierwszego postu z tym zegarkiem.  ;)

A nie, wróć, są dwie różne daty...

Za bardzo podejrzliwy jesteś przyjacielu ;)

received_929847727567987.jpeg

No co Ty, nic a nic. :lol: Dzisiaj jest poniedziałek 30-tego. 

Guest KapoPi
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

No co Ty, nic a nic. :lol: Dzisiaj jest poniedziałek 30-tego. 

Ale ja mam kalendarz przecież 😅 liczby specjalnie wrzuciłem nie parzyste bo takie były w ruletce przecież czerwone...

received_387958726292414.jpeg

W Mario się odezwał detektyw. 😀

A to jest dla mnie ciekawostka, byłem przekonany, że wszystkie 116234 z niebieską tarczą miały ruletkę.

Guest KapoPi
2 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

A to jest dla mnie ciekawostka, byłem przekonany, że wszystkie 116234 z niebieską tarczą miały ruletkę.

Nie martw się, ja też, az musiałem przeprowadzić śledztwo 😁 tzn na początku nie, później się okazało że prawdopodobnie wszystkie miały ruletke, a na końcu wyszły że wszystkie czyli od 2002 lub.2003 do 2016/2017 miały, a nowsze już były.z normalnymi datownikimi, I tu mamy przykład. A to kiedy Rolex zrobił zmianę wiem dzięki Markiza :) ale faktycznie, o wiele mniej i praktycznie nie do znalezienia są z normalnym datownikiem dlatego że Wychodziły tylko przez 2/3 lata. A te ruletkowe przez 15 prawie. Ale tak mi się wydawało, że napewno z zegarkiem wszystko ok skoro Pieskiewicz tak powiedział, jedynie miałem wątpliwości co do legalności pochodzenia z racji braku dokumentów. 

Miałem 116200 z niebieską tarczą, kupionego we wrześniu 2017 roku i miał ruletkę.

17 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Fotkę nowego niebieskiego DJa 36 z ruletką, którego jakiś czas temu wklejałem, zrobiłem w Kruku w sierpniu 2019 roku. 

Guest KapoPi

Fotkę nowego niebieskiego DJa 36 z ruletką, którego jakiś czas temu wklejałem, zrobiłem w Kruku w sierpniu 2019 roku. 

Więc śledztwo trwa dalej. To co, ten co pokazuje to fejk? Karty itp wszystko i paragon podrobione? Ciekawa sprawa. Już sam niewiem🤷‍♂️ 

received_600726081281986.jpeg

Ale też to że zrobiłeś je wtedy nie znaczy że zegarek został wyprodukowany w 2019r, dobrze myślę czy nie?

Edited by KapoPi

1 minutę temu, KapoPi napisał(-a):

Więc śledztwo trwa dalej. To co, ten co pokazuje to fejk? Karty itp wszystko i paragon podrobione? Ciekawa sprawa. Już sam niewiem🤷‍♂️ 

Ja nic nie mówię. Przecież mogła sobie ta najfajniejsza wersja 36mm DJa leżeć i się kurzyć te 2-3 lata. 

Guest KapoPi

Ja nic nie mówię. Przecież mogła sobie ta najfajniejsza wersja 36mm DJa leżeć i się kurzyć te 2-3 lata. 

Akurat w to to chyba oboje wątpimy. No nieważne. W takim razie dalej nie wiadomo nic. Brak takich problemów to z pewnością plusy kupowania u AD ;)

A może był na serwisie i wymienili mu tarczę datownika?

3 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Akurat w to to chyba oboje wątpimy. No nieważne. W takim razie dalej nie wiadomo nic. Brak takich problemów to z pewnością plusy kupowania u AD ;)

No chyba wiesz wszystko. Przecież autoryzowany serwis Roleksa potwierdził jego autentyczność?! 

Guest KapoPi
Teraz, Tommaso napisał(-a):

A może był na serwisie i wymienili mu tarczę datownika?

Nie. Nie był. Nigdy nie otwierany. Jak robiłem to śledztwo na zagranicznym forum trafiłem na kogoś kto twierdził ze serwisuje zegarki ponad 10 lat i miał u siebie na serwisie 116234 niebieska tarcza z batonami, z fabrycznie czarnym datownikiem. Ale średnio się to miało do tego co można znaleźć w internecie.

Teraz, mario1971 napisał(-a):

No chyba wiesz wszystko. Przecież autoryzowany serwis Roleksa potwierdził jego autentyczność?! 

Że zegar oryginalny to wiem.. ten co pokazuje teraz nie jest.moj tylko ktoś chce sprzedać. A zaciekawił mnie brak ruletki - tak w ramach sprostowania. Niewiem tylko czy te wersje były również bez ruletki i o to mi się rozchodzi! Oj mario😅 chyba mnie wyjątkowo nie lubisz. 

Ostatnio w AD rolexa zaproponowano mi podmiane tarcz w dj (nowe zegarki byłem w szoku )więcej napisze jak odbiore zegarek.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

8 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Że zegar oryginalny to wiem.. ten co pokazuje teraz nie jest.moj tylko ktoś chce sprzedać. A zaciekawił mnie brak ruletki - tak w ramach sprostowania. Niewiem tylko czy te wersje były również bez ruletki i o to mi się rozchodzi! Oj mario😅 chyba mnie wyjątkowo nie lubisz. 

Myślisz, że ten "ktoś" tu go sprzeda? ;)

Ps. Ale Ty mieszasz chłopie. :lol:

Edited by mario1971

Pieskiewicz na jakiej podstawie potwierdził autentyczność ? Zegar nigdy nie był otwierany , plus jakichkolwiek papierów brak

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest KapoPi

Myślisz, że ten "ktoś" tu go sprzeda? ;)

Ps. Ale Ty mieszasz chłopie. :lol:

A czy ja gdzieś pisałem coś o sprzedaży? 😯 fajnie fajnie,  ale nie wkładajcie mi w usta słów których nie napisałem. To Ty mieszasz jak narazie.

2 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):

Pieskiewicz na jakiej podstawie potwierdził autentyczność ? Zegar nigdy nie był otwierany , plus jakichkolwiek papierów brak emoji57.pngemoji848.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Na jakiej? Otworzył go i potwierdził, a że zegar był nie otwierany, chodziło że wcześniej, przed zakupem co wyklucza możliwość wymiany datownika na normalny. Ludzie naprawdę macie problem z logicznym myśleniem , czy ze mną coś nie tak? 

Teraz, KapoPi napisał(-a):

A czy ja gdzieś pisałem coś o sprzedaży? 😯 fajnie fajnie,  ale nie wkładajcie mi w usta słów których nie napisałem. To Ty mieszasz jak narazie.

11 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Guest KapoPi

Ktoś chce sprzedać, ale tutaj? Skąd taki wniosek wogole wysnułeś? Napisałem tylko ze ktoś chce sprzedać a zdjęcia Ci pokazałem żebyś mi znów nie próbował wmówić że z Turcji wróciłem. Dobra miłego wieczoru Panowie bo to chyba kolko wzajemnej adoracji a nie klub miłośników  ;)

Teraz, KapoPi napisał(-a):

Ktoś chce sprzedać, ale tutaj? Skąd taki wniosek wogole wysnułeś? Napisałem tylko ze ktoś chce sprzedać a zdjęcia Ci pokazałem żebyś mi znów nie próbował wmówić że z Turcji wróciłem. Dobra miłego wieczoru Panowie bo to chyba kolko wzajemnej adoracji a nie klub miłośników  ;)

4 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

JPRDL, ale jazda! :lol:

7 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Na jakiej? Otworzył go i potwierdził, a że zegar był nie otwierany, chodziło że wcześniej, przed zakupem co wyklucza możliwość wymiany datownika na normalny. Ludzie naprawdę macie problem z logicznym myśleniem , czy ze mną coś nie tak? 

Rozumiem, że plomba była oryginalna i nienaruszona. :)