Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyslalem, ze tyle jest na tym Forum miejsc zrzeszajacych milosnikow najprzerozniejszych marek czasomierzy i ze nie ma jak dotychczas jakiegos osobnego - ekskluzywnego - miejsca gdzie mogli by swoje zegarki prezentowac milosnicy czasomierzy marki Rolex. Stad ten moj pomysl na zapoczatkowanie tego watku.

 

Jako pierwszy pozwole sobie wrzucic trzy fotki takiego oto Rolexa, jest nim Submariner 'No-date' ref. 14060 M na pasku NATO

 

 

p4ux.jpg
 
gs0q.jpg
 
7nzo.jpg
 
Pozdrawiam
(i zaprzaszam do zabawy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnego zegara. Ja jednak wolę z nieśmiertelną lupką, ale bez lupki też mi się podoba.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak po za tym - to fajna inicjatywa. Popieram. Podobają mi się stare Atlantiki... ale też podobają mi się nowe Rolexy... a także wiele innych zegarków przeróżnych marek... W każdym razie każda marka powinna mieć swój klub-miłośników.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu :)

W tej chwili noszę praktycznie tylko Rolka ze względu na jego wygodę i uniwersalność. Nawet nie zauważyłem jak stałem się jednozegarkowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, zapisuję się ;). To świetne zegarki, dobrze wykonane a przede wszystkim trafiające w moje gusta, szczególnie te z linii professional.

Na forum jest wielu miłośników róźnych marek i "kluby" ich zrzeszające ;).

Już jakiś czas temu zastanawiałem się, dlaczego brakuje wśród nich Rolexa.

Mam propozycję do założyciela aby zmienić nazwę i wzorem innych opisać jako Rolex Klub lub Klub miłośników Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A ja jeszcze przez jakiś rok, może dłużej będę wam tylko kibicował.

W każdym razie takie mam silne postanowienie.

Jeszcze jeden zakup wcześniej, a potem, o ile nic się nie zmieni będzie Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD:

Panowie, bardzo proszę powstrzymywać się od offtopów i osobistych wycieczek.

Kolega zaproponował utworzenie nowego "klubu", więc uszanujmy inicjatywę. Funkcjonują na Forum "kluby" innych marek, więc niech ma i Rolex.

Te zegarki mają swoich zwolenników i przeciwników.

To miejsce jest dla tych pierwszych.

A czy się okaże "ekskluzywne" to się okaże


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anda-7

Mniemam ze sugerujesz ze zaproponowana przeze mnie nazwa jest zbyt dluga  :D  

Otwarty jestem na wszelkie inne, krotsze, propozycje (np. na " Klub miłośników Rolexa" zaproponowanego przez kol. egonax) Byloby okay?

btw, zapomnialem podziekowac za gratulacje, niniejszym dziekuje  ;) 

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko kibicowac bo do Rolexa jeszcze dojrzewam.

Jest poza moim zasiegiem poki co i za mlody sie czuje na Rolka : ) ale ziarno zostalo zasiane i kiedys bede go mial!

Poki co bardzo chetnie poogladam Wasze fotki : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona marka, więc jakżeby mogło mnie nie być :) Na dzień dzisiejszy posiadam Rolexa GMT Master II i jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych zegarków. Nie wyobrażam sobie kolekcji bez Rolexa, dla mnie mus i basta, ma być! :) W przyszłości napewno sobie jeszcze jakiegoś dokupie, znając mnie, to pewnie niejednego ;) Wielką zaletą tych zegarków jest przedewszystkim wyjątkowa uniwersalność jak i wygoda - mój egzemplarz jest najwygodniejszym zegarkiem jaki do tej pory miałem. Wszystkim gorąco polecam.

 

Galeria :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69606-rolex-gmt-master-ii/

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moge Wam jedynie pokibicowac, no i pogtatulowac:) fajnie, ze bedzie gdzie podziwiac Wasze cudenka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Astral

fajnie by bylo zebys jakies fotki swojego Rolexa wrzucil, niech wszyscy maja okazje nacieszyc nim oczy

 

@ kroll_czarli

beauty! takiego wlasnie szukam i jak znajde (w stanie, w jakim uznam ze warty jest nabycia) to bede go mial. jest to jeden z najpiekniejszych (imo) Rolexow w swojej klasie, taki 'must have' egzemplarz dla milosnikow czasomierzy tej marki

 

@ carlito 1

piekny jest ten Twoj GMT, gdybym nie kupil mojego two-tone to kupilbym wlasnie takiego jak Twoj

a tak na marginesie, to nie uwazasz ze czas juz na jakies nowsze fotki Twojego GMT? robisz piekne i z fantazja fotki i fajnie by bylo serie jakichs nowych zdjec przedstawiajacych go zobaczyc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ carlito 1

piekny jest ten Twoj GMT, gdybym nie kupil mojego two-tone to kupilbym wlasnie takiego jak Twoj

a tak na marginesie, to nie uwazasz ze czas juz na jakies nowsze fotki Twojego GMT? robisz piekne i z fantazja fotki i fajnie by bylo serie jakichs nowych zdjec przedstawiajacych go zobaczyc

 

Pozdrawiam

Dziękuję, postaram się cyknąć coś nowego, chociaż ostatnio jakoś mi się odechciało robić zdjęcia :)

 

ps. wrzuć proszę zdjęcie wszystkich Twoich Rolków razem :) Będzie co podziwiać...

 

Również pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnikiem oczywiście jestem, ale wydaje mi się, że w tytule wątku powinna nastąpić zmiana... Rolex to niewątpliwie Zegarki (duża litera nieprzypadkowo), czasomierzem można nazwać np. Parnisa ;) Myślę, że stara gwardia tego Forum doskonale rozumie różnice :)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie "zapisze" do klubu , slyszalem ze Rolex robi najlepsze zegarki na swiecie :-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym dołączam. Nie jestem żadnym fanbojem Roleksa, kupiłem DJ, ponieważ miałem wrażenie, że doskonale sprawdzi się jako solidny, relatywnie niedrogi, uniwersalny element męskiej biżuterii i nie pomyliłem się. Noszę go codziennie i jestem zadowolony, podoba mi się i w zupełności wystarcza jako ten jedyny. Bez ochów i achów, tak po prostu- przyzwoity zegarek dla niemłodego faceta.

Co lepsze, moja partnerka tez ma ostrygę TT-przynajmniej widać, że jesteśmy razem :lol: :lol: :lol:

post-55409-0-48096000-1380233130_thumb.jpg

Edytowane przez drkrolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny. Zawsze mi sie klasyczne Oyster 'dizdeje' w dual-tone edycji podobaly. Zgaduje ze jest to model o srednicy 36mm?(bo chyba nie mid-size 31mm?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Astral

fajnie by bylo zebys jakies fotki swojego Rolexa wrzucil, niech wszyscy maja okazje nacieszyc nim oczy

 

 

Postaram się wrzucić niebawem jakąś fotkę, chociaż posiadam tylko skromnego GMT Mastera.

 

  

Czemu nie? Niech będzie,wiedzy nigdy za dużo.....

To w ramach szerzenia wiedzy o tej zacnej firmie wrzucam link do artykułu w Watchtime opisującego proces produkcyjny Rolexa.

Dla mnie sposób w jaki wytwarzane są ich zegarki to mistrzostwo świata. Nie przeszkadza mi zupełnie to, że produkowane są w takich ilościach i przy użyciu tylu maszyn, skoro jakościowo Rolex wyznacza standardy, do których inni próbują tylko aspirować.

 

http://www.watchtime.com/featured/rolex-bienne/

 

Jakiś czas temu zacząłem nawet pisać streszczenie tego tekstu, żeby otworzyć oczy tym, którzy narzekają na ceny Rolexów i twierdzą, że firma jakoby jedzie tylko na marketingu i rozpoznawalności marki, ale odpuściłem, bo chyba ten art. był w którymś z polskich numerów "Chronosa",

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) wiedzy nigdy za dużo.....

Dla mnie sposób w jaki wytwarzane są ich zegarki to mistrzostwo świata. Nie przeszkadza mi zupełnie to, że produkowane są w takich ilościach i przy użyciu tylu maszyn, skoro jakościowo Rolex wyznacza standardy, do których inni próbują tylko aspirować.

 

 

Witam,

nie jestem co prawda posiadaczem Rolex'a :), ale odnosząc się do powyższych wpisów, załączam ciekawe linki odnośnie serwisowania mechanizmów. To dość stare wpisy, być może były już kiedyś analizowane na forum, ale wydaje mi się, że tu jest ich właściwe miejsce. Przy okazji uświadamiają jak ważne jest regularne konserwowanie zegarka. Na forach można znaleźć różne komentarze na temat mechanizmów Rolex'ów ... niestety, nie wszystkie tak pozytywne jak to przedstawia Kolega Astral  

P.S. Linki zamieściłem również w temacie http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95296-jakiego-rolexa-mi-polecacie-kupic/page-3?do=findComment&comment=1054494

 

http://www.horology.ru/workshop/daytona.htm

http://www.horology.ru/workshop/submariner.htm

 

Pzdr.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny. Zawsze mi sie klasyczne Oyster 'dizdeje' w dual-tone edycji podobaly. Zgaduje ze jest to model o srednicy 36mm?(bo chyba nie mid-size 31mm?)

Dzięki, chrono. Jasne, że 36, jak wyżej wspomniałem, nie jestem-niestety-wątłym nastolatkiem, tylko starzejącym się nieubłaganie grzybem :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka ,sam bylem powaznie zaskoczony , wykonanie bezela do GMTMaster ceramicznego zajmuje 40h .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.