Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

uDex9c9.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do mnie to 18-18,5 cm. Zapinam na 6 dziurkę. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z racji tego, że tydzień czekałem na możliwość pisanie cały powyższy temat przeczytałem od samego początku. Trzeba przyznać, że bardzo pomocny.

Teraz kilka moich skromnych opinii do przeczytanych ciekawostek....

1) Zegarek nie powinien parować od wewnątrz, co innego natomiast zaparowanie od zewnątrz zegarka na skutek różnicy temperatury. 

2) Co do osób bojących się o "wątły" nadgarstek, najlepiej zegarek przymierzyć bo duże znaczenie w moim odczuciu ma budowa nadgarstka. Ja obwodu mam 17cm ale kość nadgarstka wystająca znacząco i tak duży zegarek super do anatomii się dopasowuje :)

3) Każdemu dla którego cena w stacjonarnym sklepie jest za wysoka polecam cierpliwość i czekanie na okazję. Ja swojego 9400 kupiłem za 900zł kiedy kurs dolara na to pozwolił, a na jednym z portali aukcyjnych jest sprzedający zajmujący się sprowadzaniem interesujących kupującego przedmiotów z USA.

4) co do pkt 3 idzie za tym brak polskiej instrukcji obsługi a na suport ze strony "wielkiego i jedynego, najlepszego" Zibi nie ma co liczyć, wiec trzeba ustawiać zegarek metodą prób i błędów.

5) dla zainteresowanych poprosiłem znajomego po filologii ang. o przetłumaczenie manual module 3410 wiec kto zainteresowany niech napisze za około półtora tygodnia. Z góry informuję, że będzie to tłumaczenie większości instrukcji ale nie całej od deski do deski.

 

Wątek super i widzę, że nie stygnie :D

post-79444-0-39662600-1425235660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego SigSauer nie czytałeś chyba całego wątku jednak :) Jak chcesz instrukcję w PL to daj na PW maila i Ci prześlę :) Pozdrawiam.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszka na pasku to metalowa szlufka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Małe to zdjęcie ,co to za blaszka na pasku?

Szlufka się tak ułożyła Koledze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe to zdjęcie ,co to za blaszka na pasku?

szlufka  :)

też się nie czytało całego wątku  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie powtarzajcie po mnie  :P  :D


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego SigSauer nie czytałeś chyba całego wątku jednak :) Jak chcesz instrukcję w PL to daj na PW maila i Ci prześlę :) Pozdrawiam.

Przy takiej gorącej wymianie zdań i opinii coś mogłem przegapić. Dzięki, już doszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego SigSauer nie czytałeś chyba całego wątku jednak :)

 Chyba masz rację kornel91  :D

 

 

 

 

1) Zegarek nie powinien parować od wewnątrz, co innego natomiast zaparowanie od zewnątrz zegarka na skutek różnicy temperatury. 

 

 

 

Nie, żebym bronił parujących zegarków, ale jak kolega będzie miał jeszcze możliwość w tym roku (czyli jak pogoda pozwoli) to proponuję mały teścik, czyli po wyjściu z domu lub innego grzanego pomieszczenia z zegarkiem na ręku położyć na szkiełko trochę śniegu i wtedy będziesz sobie mógł zobaczyć piękne zaparowane szkiełko i to zaparowane od środka ;) . I żeby wszystko było jasne to możesz zrobić ten teścik zarówno z Rangemanem, jak i innym dowolnie wybranym zegarkiem - efekt napewno będzie taki sam ^_^ . 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chyba masz rację kornel91  :D

 

 

 

 

 

Nie, żebym bronił parujących zegarków, ale jak kolega będzie miał jeszcze możliwość w tym roku (czyli jak pogoda pozwoli) to proponuję mały teścik, czyli po wyjściu z domu lub innego grzanego pomieszczenia z zegarkiem na ręku położyć na szkiełko trochę śniegu i wtedy będziesz sobie mógł zobaczyć piękne zaparowane szkiełko i to zaparowane od środka ;) . I żeby wszystko było jasne to możesz zrobić ten teścik zarówno z Rangemanem, jak i innym dowolnie wybranym zegarkiem - efekt napewno będzie taki sam ^_^ . 

Śniegu w tym roku to już raczej nie zobaczę :) mam też tańszy model casio i zegarka praktycznie nie ściągam i nigdy mi nie zaparował zegarek. Ma powierzchni szybki owszem ale od środka nigdy. I nie wydaje mi się aby w urządzeniach elektronicznych takie zjawisko jak parowanie, czy wilgoć  było normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia elektroniczne zawierają wewnątrz powietrze, a nie słyszałem, żeby w którejkolwiek fabryce zegarków wilgotność powietrza wynosiła "0". A dokładnie takie powietrze jak było w fabryce, takie jest zamknięte w zegarku - w naszym kraju pewnie średnio na poziomie 50-60% wilgotności, a w Tajlandii pewnie jeszcze większa  ;) . 

Edyta: a z tym eksperymentem to nie trzeba na zmianę pogody czekać lub do następnej zimy, ale wystarczy trochę szronu z lodówki ;) .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie moje próżniowo były składane hehe :P albo eksploatuje je w mniej wymagający sposób jak osoby którym paruje :) Argumentacja bardzo trafna więc muszę się z Tobą zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie ten test ze sniegiem z zamrażarki i dajcie znać czy zaparował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Co do spasowania zegarka na rękę to powiem wam, że dobre są Ćwiczenia. Podpakowałem trochę rękę i już widzę efekt lepszego spasowania☺

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior, też możesz sprawdzić, wtedy będziesz miał 100% pewności czy to normalne, jak Ci Rangeman zaparuje :D . Oczywiście ten szron trzeba chwilę na szybce potrzymać i ta mgiełka po chwili znika. Jednak myślę, ze jakby tak dłużej potrzymać ten śnieg to wilgoć bardziej by się skropliła, ale wtedy istnieje ryzyko, że "nalot" od wewnątrz na szkiełku zostanie więc nie będę ryzykował ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spasowania zegarka na rękę to powiem wam, że dobre są Ćwiczenia. Podpakowałem trochę rękę i już widzę efekt lepszego spasowania☺

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Głupio by to wyglądało mieć jedną rękę jak pudzian z druga wersje mini hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior, też możesz sprawdzić, wtedy będziesz miał 100% pewności czy to normalne, jak Ci Rangeman zaparuje :D . Oczywiście ten szron trzeba chwilę na szybce potrzymać i ta mgiełka po chwili znika. Jednak myślę, ze jakby tak dłużej potrzymać ten śnieg to wilgoć bardziej by się skropliła, ale wtedy istnieje ryzyko, że "nalot" od wewnątrz na szkiełku zostanie więc nie będę ryzykował ;) .

Nie mam śniegu. Sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Ja trenuje oczywiście obie tylko noszę na lewej ręce, więc pisałem o jednej☺Do Pudziana jeszcze dużo mi brakuje, ale kto wie co będzie jak dłużej potrenuje

Edytowane przez Tomasz Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tylko używajcie dużo lubrykantów lub śliny przy tych treningach nadgarstków, żeby potem nie piekło :D

-musiałem :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie powielane wiele razy ale gdzie kupić Range'a?

w TT cena 1250zł. a co z tymi ofertami?

http://www.skywatches.com.sg/reviews/casio-g-shock-master-of-g-rangeman-watch-gw-9400-3-gw9400.htm

http://www.skywatches.com.sg/reviews/casio-g-shock-rangeman-black-digital-watch-gw-9400-1-gw9400.htm

wolałbym czarnego ale w pierwszej kolejności zależy mi na wyświetlaczu w negatywie. Z tego co wiem to są problemy z shipem do PL ale mam możliwość ściągnąć zegarek najpierw do DE, nie będzie wtedy problemów z cłem, VATem itd? Róznica 400zł w cenie to już jednak dość dużo.

Jak z gwarancją? Trochę podejrzliwym okiem patrzę na foty oliwki a dokładniej na przycisk od podświetlania - niby mały szczegół ale coś tam odpryśnięte jest, pewnie na magazynie mają więcej niż jedną sztukę ale czemu akurat taką wzięli do robienia fot do oferty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Ja kupiłem w Seqndusie oliwkowego za 960 z wysyłką i żadnych wad nie ma. Przycisk podświetlenia jest ok. W przyszłośći planuję kupić czarny lub czerwony bezel i pasek, ale na razie oliwka bardzo mi przypasowała do moich ubiorów w kolorze moro.

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są za 950 nówki pln ale jak chcesz jeszcze taniej to przeglądaj codziennie aukcje bo co kilka dni pojawia się używka miesięczna lub nietrafiony prezent za 800-850 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.