Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Oj :blink: , coś niebezpiecznie porównujecie Romana do Froga bo przyjdzie AndrzejMick i da po łapach  ^_^

I wiecie co? ... będzie miał rację, "Żaba" to zupełnie inna liga.

W tym przypadku akurat droższy jest jak najbardziej lepszy, ba ... mało tego a było poruszane, że jakby Frogman był młodszej daty produkcji (znaczy stworzony później) to zapewne kosztowałby dwa razy tyle, patrząc na ceny nowych wypustów  ;) .

Piszecie że nurek wybierze profesjonalny sprzęt? ... no tak i jest to też Frog  :) .

Certyfikat tylko to potwierdza i nie można obok tego przejść obojętnie bo aby otrzymać taki świstek to ... nie w kij pierdział  <_< .

Druga sprawa to zauważalna różnica jakościowa, wystarczy oba porównać, dotknąć.

Pasek Froga jest porównywalny do Gieza jeśli Ktoś nie miał Żaby w rękach.

Jest to uretan, a nie poliuretan jak w Romku i innych dzisiejszych G. To samo z bezelem.

Stalowa koperta pokryta DLC z zakręcanym deklem, nawet nie ma co komentować  :) .

A Romek? ... po prostu poprawny z tańszych materiałów. Jedynie nowszy moduł z dodatkowymi czujnikami (bez atestów) ale czy lepszy? wytrzymalszy? 

Rangeman jest spoko i jest OK ale do Frogman-a nie ma startu i nie można go porównywać  ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie na ten temat a zależy ono od tego, czego kto oczekuje i czego potrzebuje w zegarku oraz ile może na niego wydać.

W jednych aspektach Roman wygrywa, w innych Frogman a w jeszcze innych Gulfman a i tak je wszystkie na łeb bije MR-G :D

I jak zawsze taka dyskusja jest bez sensu, bo każdy ma swojego faworyta.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o faworyta - bo wiadomo że ile ludzi tyle opinii - ale o fakty.

Mnie osobiście Frogman się nie podoba, nie lubię tej kopniętej koperty ale nie można zarzucać mu wysokiej ceny porównując do np. Rengemana bo to po prostu inne materiały i inna jakość wykonania i nie może (i nie powinien) być w tej samej półce cenowej.

Tylko jak na nasz rynek (nasze zarobki) to cena Ranga powinna oscylować w granicach 500 zł. a Froga 1000 zł.  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zawsze taka dyskusja jest bez sensu, bo każdy ma swojego faworyta.

To jest też fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

I jak zawsze taka dyskusja jest bez sensu, bo każdy ma swojego faworyta.
To jest też fakt.

Zgoda, ale:

Faworyt faworytem. Dla Kogoś tańszy pewnie lepszy albo ma coś tam, leży lepiej i.t.d.

Nie zmienia to faktu że stalowa koperta z zakręcanym deklem jest po prostu droższa (nie piszę lepsza bo pewnie są osoby co wolą plastik i 4 śrubki  ^_^ ). Tak samo materiał paska i bezela są z droższego wyrobu a sam certyfikat też kosztuję.

Dla Kogoś mogą to być same minusy ale niepodważalny fakt jest taki że to kosztuje  ;) .

A przypominam że pytanie było:

W takim razie dlaczego Frogman jest droższy?

Droższy nie znaczy lepszy przecież.

Tak się zdarza ale:

Co do reszty materiałów, pomijając kopertę to raczej są takie same (bezel, pasek)
A i wodoszczelność chyba taka sama lub przynajmniej zbliżona.

Nie są  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na cenę oprócz całej otoczki Żaby wpływa właśnie certyfikowanie go normą ISO 6425 - zegarek musi spełnić szereg wymogów właśnie dla zegarków nurkowych.

Jeśli chodzi o "urodę" to się nie wypowiem, bo są gusta i guściki.

Nie porównywałbym Romana i Żaby, bo to zupełnie zegarki do innych zastosowań - przynajmniej z założenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na cenę oprócz całej otoczki Żaby wpływa właśnie certyfikowanie go normą ISO 6425 - zegarek musi spełnić szereg wymogów właśnie dla zegarków nurkowych....

O toto  :)

Dlatego m.inn. jest droższy + wspomniane materiały a że jest brzydki to inna rzecz  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie tylko ISO wpływa na cenę ale popyt :)

Tomek ma przecież Orienta Air Force i on Panowie ma wszystkie Iso dodatkowo mechanizm in house a zakup nowego ze sklepu z Azji nawet z opłatami około 1k.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie tylko ISO wpływa na cenę ale popyt :)

Tomek ma przecież Orienta Air Force i on Panowie ma wszystkie Iso dodatkowo mechanizm in house a zakup nowego ze sklepu z Azji nawet z opłatami około 1k.

Jasne, masz rację - ale nie porównywaliśmy Froga do innych zegarków bo można kupić skx z normą za ok 700 zł nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX-a? - też mam  :D

Dzisiaj jest na łapce  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wiem również że SKX ma u Ciebie dożywocie, bo jak dobrze pamiętam to prezent od Żony  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wiem również że SKX ma u Ciebie dożywocie, bo jak dobrze pamiętam to prezent od Żony  :)

Kurde, jestem pod wrażeniem doskonałem pamięci :) Wszystko się zgadza :)

Edytowane przez barteq891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj Roman, ale 007 też mam ;)

Brawo ten Pan:) ale nic nie gniecie,swedzi itp?? hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie, co prawda trochę niewygodnie się nosi pod kurtką ale daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt pod bluzy,kurtki to pieron nie chce włazic,ale moim zdaniem i tak jest lepiej jak z Mudem 9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeden pies czy 9300 czy 9400 pod kurtką, bo są tak samo duże.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej sprawdza się Roman pod kurtki itp lepiej się na niego wciąga rękawy,bo ponieważ od strony przycisku jest tak jakby ścięty i rękaw fajnie po tym wchodzi a Mudek ma dwa wysokie kanciaste przyciski i łapie nimi strasznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do noszenia Romana w zimę, to jedyne w miarę wygodne rozwiązanie to takie (dla mnie oczywiście)

post-38269-0-05514500-1450267447_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee antena nie bangla ;)

Bangla bangla, tylko ręcznie go wczoraj ok 19 zsynchronizowałem, a automatyczna jest wyłączona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.