Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

A może taka?

Bardzo dobry zegar. Polecam :).

Obecnie najbliżej mi do:

ze względu na wykonanie koperty, które jest bardzo zbliżone do ds-1 tradycyjnej i ds-1 small second (poważnie, rewelacyjny zegarek, jeżeli komuś nie przeszkadza grubość). Chodzi mi o szlify, ponadto wystające i wypukłe szkło robi swoje.

W tej, którą podałeś SS - nie podchodzi mi wykonanie koperty niestety. Również ją rozważałem podobnie jak inne wariacje w zakresie tarczy z tej linii.

A co Ty na tą z filmiku Seb?

Edited by JohnRambo

Klasyk, ale dla siebie bym wolał tą na Powermaticu :).

Nie zauważyłem :). OK. DS Powermatic miałem w limitowanej wersji Bjoerndalen. Sprzedałem, bo trochę za mała. Z tych dwóch jednak DS Powermatic ten z arabskimi indeksami bym wybrał. Zegarki bardzo porównywalne i wybór jest kwestią gustu potencjalnego posiadacza :).

Guest Spatz

DS1 Powermatic robi bardzo dobre wrażenie przy przymiarce. Co do mechanizmu, ja mówię NIE.

DS1 Powermatic robi bardzo dobre wrażenie przy przymiarce. Co do mechanizmu, ja mówię NIE.

A miałeś coś na C07?

Guest Spatz

Nie miałem. Nie twierdzę, że jest awaryjny czy gorszy chociaż słyszałem od znajomego zegarmistrza, że pierwsze wypusty czesto borykały sie z niedoskonałościami. Później podobno problem wyeliminowano. Ciężko to ocenić bo jest to stosunkowo młody mechanizm. Mój stosunek do tego wynalazku jest taki, że na razie odpuszczam zakupy zegarków na tym mechaniźmie. Poczekam. Zobaczymy jak opinie na jego temat będą kształtowały się za kilka lat. Na ten moment mechanizm ten wpisuje się w mojej opinii w politykę zegarkową firm takich jak np. Tissot gdzie zdecydowanie obniżono loty jakości. Nie bede pisał, że Powermatic to pasztet ale jest to dla mnie zagadkowy produkt. Ja lubię sprawdzone i niezawodne rzeczy. Tutaj muszę poczekać i na razie mówię nie bo coś mi podowiada, że nie jest tak kolorowo jak się to maluje.

Spatz, mówisz o tej z ostatniego filmu?

Tak, zegarek bardzo ładnie wypada na żywo. Dużo lepiej niż zwykła DS1. Gdyby wsadzili tam 2892 na pewno byłby mój ale Certina nie korzysta zbyt czesto jeżeli wogóle z tego mechanizmu.

Guest Spatz

Tak. Jest naprawde spoko. Zegarek jest też zaskakujaco lekki.

Guest Spatz

No i sie mylisz :) Miałem chyba 5 DS1, 3 x limitka, czarna wlasnie na bransolecie i biala :) Biała najładniejsza :)

No to można jeszcze tak jak poniżej, ale mi się gryzą zegarki z jasną tarczą na bransolecie, wygląda fajnie jeżeli jest czarny pasek.

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie zakupu ori bransolety, polecanie jakiś namiar czy pozostaje Swatch Service ul. Marynarska? Jak wiadomo oni nie udzielają rabatów na części....

Dziękuję!

Guest Spatz

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie zakupu ori bransolety, polecanie jakiś namiar czy pozostaje Swatch Service ul. Marynarska? Jak wiadomo oni nie udzielają rabatów na części....

Dziękuję!

Do czego?

Ds First chyba nie jest specjalnie poważany na forum, takie wrażenie odniosłem :)

A to czemu

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Nie wiem takie opinie mi się rzuciły kilka razy, że szybko się nudzi itd. :)

Dobra ostatecznie, bo ja wysiadam:

C029.407.11.051.00

czy 

C014.407.11.081.01

Edited by JohnRambo

Miałem Firsta i jestem odmiennego zdania.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Mam Firsta i jest to zegarek z którym byłoby mi się niezwykle ciężko rozstać, dlatego czuję że na bardzo długo pozostanie u mnie.