Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próżnowałeś w Święta:)

 

Świetnie napisana recenzja. Aż chce się zakupić ów model, pomimo iż w ostatnich zdaniach brzmi nutka zniechęcająca z uwagi na cenę:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko kwestia względna.

 

Mój wewnętrzny zegarkowy snob jeszcze się całkiem nie wykształcił (tłumię go w sobie, karmiąc go głównie marzeniami o starych Rolexach) i cały czas patrzę na wiele nowych ofert od różnych producentów przez pryzmat ceny, biorąc pod uwagę zarówno zegarki od konkurencji jak i pozostałe zegarki z portfolio danego producenta. Każdy wytwórca ma ofertę rozpiętą między modelami "początkowymi", średnimi (przeważnie główna część oferty) i topowymi. Osobiście raczej nie skusiłbym się na topowy model np. od Tissot, bo pewnie wolałbym w tej cenie średni z innej marki.

 

W przypadku Nomosa, ze względu na zewnętrzny design ich zegarki są mocno do siebie zbliżone. Teraz, gdy mają in-house'owe werki, gdybym szukał czegoś w tym stylu, pewnie skusiłbym się na tańszy model z ręcznym naciągiem. Z drugiej strony, jak ktoś nie patrzy głównie przez pryzmat ceny i stać go na więcej, to czemu nie taki Neomatik?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne tłumaczenie niemniej zawsze wracamy do ceny. Ja jednak patrzyłbym przez pryzmat kunsztu zegarmistrzostwa:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest lepiej niż dobrze. Gdy pierwszy raz wyjmowałem tego Neomatika z etui, wywarł na mnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenie, jakby był to produkt z najwyższej półki - czyli jak przystało na topowy model z oferty Nomosa efekt został osiągnięty.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle na plus dla firmy że nie starają się niczego udawać. Nie ma wymyślnych pudełek, zbędnych wodotrysków. Uczciwe zegarki.

 

Z innej beczki: czy ma ktoś Oriona i mógłby zmierzyć L2L dla wersji 35mm. Wydaje mi się że jest ok. 47mm ale wole się upewnić. Jak wszystko dobrze się poukłada na początku marca jest szansa aby takiego dobrze zakupić za granicą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest lepiej niż dobrze. Gdy pierwszy raz wyjmowałem tego Neomatika z etui, wywarł na mnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenie, jakby był to produkt z najwyższej półki - czyli jak przystało na topowy model z oferty Nomosa efekt został osiągnięty.

Dodaj to zatem do recenzji. Dużo wnosi. A zostaw kwestię pieniędzy na boku, gdyż to zakłóca te piękno zegarmistrzostwa, do którego i Ty się przychylasz i się z nim zgadzasz:)

Dzięki


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam Nam temat :)

 

 

4-D8-FF64-F-012-E-4-C90-9-B5-E-147082-AE

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do klubu... Nomos tangente 38 date na nadgarstku 17, 5 cm - nie jest za duży ?

Dzięki eye_Lip za pomoc.

 

 

 

 

d7d13e4d119e5d5966c539191d931458.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spory przez te długie uszy, ale według mnie ładnie się układa na twoim nagdarstku.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile wytrzymales bez Nomosa?;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile wytrzymales bez Nomosa? ;):)

 

Sprzedałem w lipcu 2018, łatwo policzyć....

Nomos ma tak ekstremalne L2L że 35mm jest idealnym rozmiarem.

 

Jest jeszcze tangente sport o średnicy 36,5 mm.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że bez Nomosa nie możesz żyć ;) Cieszymy się w tym klubie z tego, gdyż będziemy mogli jeszcze częściej i więcej oglądać foto różnych Nomosów.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może komuś się znudził Tangente 35mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś reflektuje na coś takiego?- zdjęcie poniżej

 

.....Ale forum niszczy zdjęcia.....ehh

Jak zdecyduję się na coś z góry mojej listy zegarowych marzeń to będę musiał pozbyć się kilku zegarków w tym Nomosa

 

Jeszcze nie mam pełnego przekonania żeby go sprzedać, ale może będę zmuszony.d6ae822feb0b4015a66e46c1b9b79564.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem w lipcu 2018, łatwo policzyć....

 

Jest jeszcze tangente sport o średnicy 36,5 mm.

 

 

Jaki jest powód wystawienia zegarka na bazar? Czy okazał się za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód wystawienia zegarka na bazar? Czy okazał się za duży?

 

Zegarek jest ok, mój nadgarstek nie jest ok  :) , ale właśnie leci do mnie wersja 35 mm.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Ludwig 35f03ac295faa4167b9d79ba6784b97e7a.jpgd055dc97d473e15541c2195868d68b45.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ludwiga. 

Jak oceniasz różnicę w użytkowaniu na nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od soboty jestem w Atenach i jeszcze raz pójdę przymierzyć się do Oriona. Jakoś ciągnie mnie do niego niemiłosiernie mimo wcześniejszej deklaracji w stronę Cluba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.