Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie dziwi ta dyskusja , Pani (nie paniusia) wystawiła zegarek ,opisała , zamieściła zdjęcia ,  są na niego chętni, jeżeli mi nie odpowiada taka oferta to z niej nie korzystam  i tyle

A mnie nie dziwi. Skoro początkujący forumowicz zadał pytanie o autentyczność - to ta dyskusja udziela mu odpowiedzi. A chyba o to na forum chodzi.

Jakby ktoś nie doczytał to pod spodem zamieszczam jego pytanie :)

 

Witam serdecznie,

 

Niedawno dołączyłem do forum i na razie aktywnie zgłębiam wiedzę w nim zawartą :)

 

Mam do doświadczonych kolegów pytanie o autentyczność zegarka z poniższego zdjęcia:

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mike S, zegarek fajny!   Ten werk chodził w pobiedce z 1-szej moskiewskiej i w pobiedce od zawoda im.maselnikowa.

 

Wydaje mi się, że moskiewskie werki miały obok numeru (po drugiej stronie przycisku do uwalniania wałka koronki) datę. Nie wiem jak było w zim-owskich...

 

Na tarczy nie dostrzegam napisów poza "pobieda". Być może, tarcza jest zim-owska? Jeżeli tak, to wówczas byłoby potwierdzeniem, że mostek jest przełożony z werku od 1-szej moskiewskiej (przekładający nawet pogubił śrubkę!). Z resztą, pasy genewskie na tym moście nie zgrywają się z pasami płyty i półmostku balansu...

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe, ale może ktoś coś podpowie. Wszystko co widać się zgadza?

04337b4728717901med.jpg
c8fdecd35fb3186fmed.jpg
Edytowane przez patriot18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz sekundnika zdaje się wszystko być ok.

 

Edit: Ja na koronki nie zwracam uwagi, jak jest oryginalna to biorę to jako fajny dodatek. Jest to jedna z najszybciej zużywających części w zegarku. Warto wziąć pod uwagę to, że te zegarki 30 lat temu były noszone i teraz nie rzadko pojawiają się na nadgarstkach kolekcjonerów, więc nie ma siły żeby się nie zużyły. Ale rzeczywiście, koronka też jest inna niż oryginalna.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mike S, zegarek fajny!   Ten werk chodził w pobiedce z 1-szej moskiewskiej i w pobiedce od zawoda im.maselnikowa.

 

Wydaje mi się, że moskiewskie werki miały obok numeru (po drugiej stronie przycisku do uwalniania wałka koronki) datę. Nie wiem jak było w zim-owskich...

 

Na tarczy nie dostrzegam napisów poza "pobieda". Być może, tarcza jest zim-owska? Jeżeli tak, to wówczas byłoby potwierdzeniem, że mostek jest przełożony z werku od 1-szej moskiewskiej (przekładający nawet pogubił śrubkę!). Z resztą, pasy genewskie na tym moście nie zgrywają się z pasami płyty i półmostku balansu...

Hej

 

Niestety ale nie mogę się zgodzić z paroma faktami które przytoczyłeś.

Fakt - ten werk chodził  w Pobiedach z 1 Moskiewskiej i z zakładów Maselnikowa. Ale ten drugi miał na werku dodatkowe oznaczenie : ZIM

 

Tarcza pokazana powyżej montowana była tylko i wyłącznie w zakladach Kirowa. Tarcza na pewno nie jest Zimowska. Nie ma daty bo werk jest z póżniejszego okresu ( po 1957 roku) kiedy to przestano bic daty na werkach.

Wg. mnie werk jest właściwy do tej tarczy i oczywiście mostek też. 

Pomijam fakt braku śrubki oraz rzekomo niezlewające się pasy ( trochę nieczytelne zdjęcie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris2 - wielkie dzięki w imieniu moim i @Mike'a S :)

 

jak pisałem wyżej, nie mam zielonego pojęcia o zim-ie, stąd niepotrzebnie zacząłem kombinować...

Powiedz jeszcze (lub @Mike S), czy na dole tarczy (w okolicach rantu szkiełka) jest podpis Kirowa?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były różne wersje tych tarcz. Napis : im. Kirowa powinien być albo pomiędzy środkiem a "6",  albo na dole tarczy pomiędzy podziałką minutową a godzinową.

Poniżej podziałki minutowej powinien być napis : Cdiełano w CCCP.

Były tez tarcze bez napisu na dole i nie były to tarcze od Osińskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz widzę!  kliknąłem powiększenie fotki i na samym dole jednak majaczy "sdjełano w sssr" :)

 

(wcześniej baaardzo nie podobał mi się brak jakichkolwiek napisów, ale jak piszesz -> jest to dopuszczalne!)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to noworus, masz napisane na tarczy, cena też zaporowa, ale jak masz chęć to nikt nie broni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.?

Czyli już nie CCCP tylko Rossija.

Edit. Czytaj: z  kolekcjonerskiego punktu widzenia wyrzucone pieniądze

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 230-250 spokojnie kupisz jeszcze radziecką, ale nie pojawiają się codziennie na Alle. Trzeba polować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.