Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jojoro

Kwarc za 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w jednym z marketów i przypadkiem trafiłem na stoisko time trend. Rzucił mi się w oczy taki zegarek - http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,12343,12445,11131-0-0-SNP064P1.html Powiem szczerze że powalił mnie na kolana. Nawet moja żona która uważa że zegarek za 500zl to jest szczyt rozpusty stwierdziła, że jest przepiękny i nie będzie się sprzeciwiać zakupowi. Ale zastanawiam się czy faktycznie 3000 za jakby na to nie patrzeć kwarc, to jest rozsądne? Dalibyscie taką kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że brzydal to nie dał bym tyle za kwarca.

Za takie pieniądze kupisz dobrego mechanika.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Seiko bym nie dał. Może za jakiegoś TH czy Omegę. Zegarek na pewno ciekawy.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

obejrzyj casio oceanus ,podobne a za połowe tej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te casio oceanusy na żywo i niestety gdybym kupił w ciemno, posilkujac się jedynie zdjęciami ze sklepów internetowych to bym chyba się poplakal z żalu. Tak brzydkich zegarków się nie spodziewałem. Zupełnie mi nie podchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie do końca kwarc, tylko kinetic, czyli hybryda

Tzn. nie ma oscylatora kwarcowego jak każdy inny kwarc? Nie mylmy pojęć, kwestia zasilania (kinetic, solar) nie czyni z kwarca hybrydy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jego "urody" nie będę się wypowiadał bo to kwestia gustu. Tobie się ma podobać, nie mnie.  Natomiast  ja w  życiu nie dałbym za niego 3 tyś , w tej cenie dostaniesz już fajnego automacika i w takim kierunku sie kieruj  :)  Nie mówiąc o tym, że to utopione pieniądze, prze ewentualnej odsprzedaż stracisz wg mnie na nim mnóstwo kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Za Seiko bym nie dał. Może za jakiegoś TH czy Omegę. 

Czyli za znaczek w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na zdjęciu zegarek ten nie wygląda tak fajnie jak na żywo. Generalnie chodziło mi o opinie dotyczące zakupu kwarcow w takich cenach. Zgadzam się z opiniami, że kwarc to kwarc i nie ma sensu stosowanie nazwy hybrydowy. Bo czy ma to jakieś znaczenie czy w zegarku będzie bateria czy solar? Mechanizm jest kwarcowy.

Boję się właśnie że kupię coś co za progiem sklepu będzie warte 50% tego co zapłaciłem.

Wiem że w tej cenie mogę mieć jakiegoś np. Eposa na ETA, ale żaden z zegarków mechanicznych w tej cenie mnie tak nie ujął wyglądem jak ten kwarcyk.

Dlatego ciągle się waham. Serce czy rozum? ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie rozum.

Poczekaj ochłoń poszperaj więcej zastanów się.

Emocje nie są dobrym doradcą.

Chyba, że kwota 3k nie jest dla Ciebie specjalnym wydatkiem a strata 50% wartosci nie zrobi Ci róznicy - to inna sprawa.

Mnie np. nie stać na pochopne decyzje dlatego kieruje sie rozumem a nie sercem.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Skoro Ci sie podoba a w dodatku jeszcze zonie sie podoba to bierz. W koncu to tylko zegarek a nie zyciowa decyzja ;)  Ale moze poszukaj gdzies indziej, moze byc sporo taniej jak juz wspomnial kolega wczesniej.

 

EDIT: np tutaj -->  http://www.ebay.co.uk/itm/Seiko-Mens-Grand-Sport-kinetic-Blue-Bronze-SNP064P1-Watch-RRP-599-00-/321471307275?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4ad92ede0b#shpCntId

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też kupiłem Seiko na pasku. Wytrzymał niewiele ponad rok. Nowy, oryginalny pasek (pełny między uszami) kosztuje ~ 300 zł. Zamieniłem na bransoletę. W tym modelu będzie to raczej niemożliwe, a jeśli pasek będzie podobnej jakości, to koszty użytkowania będą wysokie.

Zegarek widziałem na  żywo - też mi się podoba, jest oryginalny i to właśnie cena czyni go wręcz elitarnym > małe szanse, że spotkasz kogoś z takim samym :). BTW, ja nie widziałem nigdy u nikogo mojego zegarka. Dokładność kwarca i czas pracy na akumulatorze (power save function) to zaleta, odpadnie Ci też konieczność dokręcania jak w klasycznym automacie. Warto poszukać taniej, w Timetrend też można dostać bonifikatę (karta stałego klienta).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.