Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yanek

Zestaw stereo dla amatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Na naszym forum oprócz maniaków zegarków są też audiofile. Proszę Was zatem o pomoc w wyborze małego zestawu.

 

Na wstępie dodam, że nie mam słuchu absolutnego, nie zamierzam zagłębiać się w ten temat. Chciałbym mieć zestaw który gra lepiej niż plastikowe kina domowe z marketów i daje radochę z odsłuchu.

Wiem, że najważniejszy jest odsłuch i w miarę możliwości na pewno z tego skorzystam, ale najpierw chciałbym zawęzić pole poszukiwań.

 

Poniżej wypunktuję najważniejsze założenia, aby było wiadomo czego mniej więcej szukam:

- budżet do 3000zł

- raczej nowe (ze wzgl. na to, że jestem laikiem to ciężko będzie mi znaleźć coś używanego samemu w dobrej cenie, stanie itp)

- wzmacniacz + kolumny (na odtwarzacz może nie starczyć dlatego zostawię sobie go na lepsze czasy :) a tymczasem za źródło będzie robił komputer)

- kolumny podstawkowe (wolałbym może podłogowe, które mają więcej uderzenia, ale ze wzgl. na układ pokoju, mebli, odległość od ścian itp raczej nie mam jak ich sensownie ustawić)

- przeznaczenie: wszelki rodzaj muzyki :) + podłączenie do TV (tak się składa, że słuchamy z żoną różnych gatunków... rap, filmowa, coś ostrzejszego

- pokój 19m2

 

Na ten moment wybrałem:

wzmacniacz Pioneer A-30

kolumny Indiana Lina Diva 255

 

 

Miałem też pomysł na amplituner + kolumny.

Plus jest taki, że podepnę bez problemu do tv i będę miał radio i ewentualnie odtwarzacz.

Minus, ze raczej to nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz.<?>

 

 

I jeszcze jedna kwestia. Czy jest sens kupować tuner fm używany np za 100 -300zł? Nie uśmiecha mi się wydawać na niego tyle ile na wzmacniacz...

 

Z góry dziękuję za komentarze.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja propozycja:

 

http://www.bowers-wilkins.com/Wireless-Music-Systems/Wireless-Music-Systems/Zeppelin-Air

 

mam, polecam, nic lepiej nie gra, no ewentualnie to:

 

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/Nautilus

 

ale to juz cena up :)

 

a to:

 

https://www.apple.com/pl/appletv/

 

będziesz miał połączenie, komputer + tv + zeppelin

 

może być komputer z windows ( itunes)

 

wszystko bezprzewodowo, wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Myślę, że któraś Yamaha z serii Piano Craft z powodzeniem powinna zaspokoić Twoje potrzeby.

 

 

Ja też nie jestem ekspertem, ale udało mi się złożyć fajne audio za niewielkie pieniądze. 

 

wzmacniacz: NAD 312

kolumny: Bowers&Wilkins DM 302

 

Nic więcej mi nie jest potrzebne, a zmieściłem się w 1000zł ;) (oczywiście używki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jedna sugestia, powyżej kwoty 1500 zł dokładnie porównaj oferty na zagranicznych portalach, tanio jest w USA, ale też ciekawe oferty można trafić w Anglii, odpada VAT i Cło.

 

Dla porównania zestawik DENON S-302, model starszy - nie piszę, że polecam, ale porównuję ceny:

na ceneo chodził w okolicach 7000 zł:

http://www.ceneo.pl/967643#tab=click_scroll

identyko na amazonie wyprzedaż z 1700 dol na 650 dol (na gotowo z cłem i vatem wyjdzie mniej niż 3000 zł):

http://www.amazon.com/Denon-S302-Theater-Discontinued-Manufacturer/dp/B000UPA4P6

 

różnicę oceń sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój 19m2 to nie jest duże pomieszczenie jeśli dodatkowo nie jest puste tylko masz tam trochę mebli, dywan i wyrko to zastanowiłbym się czy warto iść w ogóle w zestaw typowo stacjonarny czyli klocki + kolumny. Technika idzie na przód i jest parę firm na rynku które oferują nowoczesne mini zestawy które potrafią nieźle nagłośnić takie pomieszczenia i można się naprawdę mocno zdziwić ile potrafi się wydobyć z mikro kolumienek np. Bose Companion 20.

Jesli chcesz i tuner i CD i w ogóle wszystko w jednym to polecam najwyższe modele Yamaha Pianocraft, to najlepsze micro-wieże na rynku i nawet nie trać czasu na słuchanie innych bo lepszych do 2000zl po prostu nie ma i nie było od kilkunastu lat.

 

Tutaj masz np. porównanie Bose Companion 20 z kolumnami podłogowymi Jamo. Jamo zagrało lepiej ale dużej różnicy nie ma :-), dodatkowo widać na filmie, że pomieszczenie odsłuchowe było raczej coś ok 30m2, więc im mniejsze pomieszczenie tym tak różnica między Bose Companion a podłogówkami będzie coraz mniejsza :-)

https://www.youtube.com/watch?v=fn-SgSJUmH8

 

W ostatnim czasie wyrosło także kilku konkurentów firmie Bose, jest moda na mini głośniki bluetooth, często w fajnym stylu retro ale w środku dzięki znakomitej inżynierii dźwięku głośniki takie potrafią zadziwić potęgą dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze porównanie tanich Bose Companion 2 z Companion 20. Dźwięk nagrany porządnym dyktafonem więc naprawdę można sobie wyrobić opinię:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę zestaw, który wystawiłem na bazarku:

Cambridge Audio A500 [srebrny, Pokrowiec, Pilot] 500PLN
Cambridge Audio D500SE [srebrny, Pokrowiec, Pilot] 400PLN
KEF Q3 [Maple, Kolce] + Oehlbach Silver [2x2m] 600PLN

 

Połowa twojego budżetu a sprzęt bardzo dobry, znanych firm, dobrze zgrany, świetnie brzmiący i co najważniejsze porządnie wygrzany.

Jak na początek jak znalazł. Nowego w podobnej cenie nie znajdziesz.

Później przyjdzie pora na jakiegoś TacTa czy Devialeta z Nautilusami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam yamahe pianocraft, w pełni uniwersalne zestawy, dźwięk powala, jakość wykonania także.Masz tu 2 zestawy- jeden tańszy drugi droższy

1. Model E 730

2.Model MCS -1330

 

post-33544-0-32361300-1412857910_thumb.jpg

post-33544-0-12893700-1412857980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym polecił również mini system (miniwieżę) z 2 monitorami i zasugerował markę ONKYO - ma moim zdaniem dobrą relację ceny/ jakości oferowanego produktu.

Np. coś takiego:

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Mini_systemy_Hi-Fi/CS-555

dobra oferta jest np tutaj:

http://www.saturn.pl/wieza-onkyo-cs-555-srebrno-czarny,id-683237?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, ale nie interesują mnie takie rzeczy. Zwłaszcza, że fanem Apple nie jestem...

 

 

 

moja jedna sugestia, powyżej kwoty 1500 zł dokładnie porównaj oferty na zagranicznych portalach

 

Przykład, który podałeś wgniata w fotel.

 

 

Myślę, że któraś Yamaha z serii Piano Craft z powodzeniem powinna zaspokoić Twoje potrzeby.

 

Jesli chcesz i tuner i CD i w ogóle wszystko w jednym to polecam najwyższe modele Yamaha Pianocraft, to najlepsze micro-wieże na rynku i nawet nie trać czasu na słuchanie innych bo lepszych do 2000zl po prostu nie ma i nie było od kilkunastu lat.

 

polecam yamahe pianocraft, w pełni uniwersalne zestawy, dźwięk powala, jakość wykonania także

 

Jakoś nie zwracałem uwagi na mini wieże. Nie sądziłem, że to może sensownie grać.

Widać jesteście zgodni co do Yamahy Pianocraft. Muszę obcenić tą zabawkę. Cały czas zastanawiam się i nie dowierzam czy będzie miała wystarczająco uderzenia gdy będzie mi potrzebne.

No i czy będzie się nadawało do TV?

EDYTA: widzę, że te wieże to można podpiąć bez problemu nawet do kosiarki więc z TV nie powinno być inaczej :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakie uderzenie Ci chodzi ? Musisz się zdecydować czy chccesz kino domowe z subem i doznania kinowe czy chcesz sprzęt bardziej uniwersalny który fajnie zagra po prostu muzykę czy radio. Pianocrafty mają także wyjście na suba, więc jak chcesz mieć pierdolnięcie to także nie ma problemu można dokupić sobie suba i będzie Ci się kit w oknach ruszał :-)

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim procencie będziesz używał tego sprzętu do muzyki a w jakim jako kino domowe ?

 

Wiele osób uważa że tylko wielkie klocki to prawdziwy sprzęt i na nic innego nie warto zwracać uwagi. To duży błąd!. Ja już byłem u 2 facetów co w pokoiku 10m2 mieli wstawione kolumny za 15 tys wielkie po sufit, klocki za kolejne 15 tys...a muzyki i tak słuchali na najniższym poziomie głośności bo sąsiedzi warczeli...

Duże kolumny nie zagrają w małym pomieszczeniu bo ich dynamika uruchamia się dopiero przy średnich poziomach głośności.

Wiem co piszę, chcesz porady to się słuchaj :-) :P

 

Kolejna sprawa to ustawienie kolumn, widziałem już agentów którzy kolumny z otworami bass-refleks na tylnej ściance przysuwali do ściany :-) albo zostawiali tam 2 cm. Najbezpieczniej wybierać kolumienki z bass-refleks na przedniej ściance wtedy nie ma obaw o przestrzeń/powietrze w odgrywanej muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź w żadne bose, ani tego typu wynalazki marketingowe.

Jak chcesz nowoczesne combo wejdź w coś takiego:

 

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/174378.php

 

plus jakieś przyzwoite podstawkowce, np:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/174064.php

 

I gra to na poziomie.Nie zepsujesz sobie słuchu i potem będziesz wiedział w którym kierunki iść.


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z QV. 

Ja słucham w pokoju 20m2. Miałem "duże klocki" i do tego spore podłogowe Magnaty. Fajnie grało tyle że na max 20%, bo wiecej było po prostu zbyt głośno.

Zmieniłem na mini zestaw Denona i jestem zadowolony a i miejsca w pokoju przybyło.

Polecam Pianocrafta jak koledzy, lub mini od Denona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź w żadne bose, ani tego typu wynalazki marketingowe.

Jak chcesz nowoczesne combo wejdź w coś takiego:

 

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/174378.php

 

plus jakieś przyzwoite podstawkowce, np:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/174064.php

 

I gra to na poziomie.Nie zepsujesz sobie słuchu i potem będziesz wiedział w którym kierunki iść.

 

Bose gra specyficznie, a skąd wiesz, że mu ta charakterystyka nie podejdzie ? W Polsce ceny Bose są za wysokie ale cen amerykańskich moim zdaniem sprzęt jest warty. Zaletą Bose jest to że radzi sobie z każdym typem muzyki...co niestety nie jest oczywiste przy budowaniu zestawu z klocków i kolumn ( trzeba to umiejętnie połączyć )

Arcam Solo to fajny sprzęt - kiedyś chciałem kupić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bose to marketing, nie dźwięk;)

Nie warte nawet amerykańskich cen.

Nie namawiaj dziewicy do pierwszego razu z gumowym wackiem bo się zboczy:)

 

Pianocraft też jak najbardziej.


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakie uderzenie Ci chodzi ? Musisz się zdecydować czy chccesz kino domowe z subem i doznania kinowe czy chcesz sprzęt bardziej uniwersalny który fajnie zagra po prostu muzykę czy radio. Pianocrafty mają także wyjście na suba, więc jak chcesz mieć pierdolnięcie to także nie ma problemu można dokupić sobie suba i będzie Ci się kit w oknach ruszał :-)

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim procencie będziesz używał tego sprzętu do muzyki a w jakim jako kino domowe ?

 

Nie zrozum mnie źle. Tu nie chodzi tylko o głośność (wiadomo jak to w bloku) ale też o np. bas przy uderzeniu perkusji itp. Wiem, że można podpiąć do tej Yamahy suba więc OK.

Narazie to tylko teoretyzuję i mówię co mi do głowy przychodzi. Jak posłucham, to być może moje obawy zostaną rozwiane i całe to moje biadolenie nie będzie miało znaczenia ;)

 

Użytkowanie pewnie będzie 50/50 tv/muzyka. Zatem zestaw jak najbardziej uniwersalny mile widziany.

 

A rad chętnie słucham i wielkie dzięki za nie :)

 

Teoretycznie (ciągle bez jakichkolwiek odsłuchów) przekonuję się do rozwiązania z miniwieżą. Taniej, prościej, mam wszytko w jednym.

Niemniej pewnie przejdę się do salonu posłuchać jakiś monitorów np. Acoustic Energy 301. Tak dla zaspokojenia własnej ciekawości :)

 

Póki co wybór pada na PianoCraft MCR-640. Ewentualnie 755 ale nie wiem, czy przez dvd czas wczytywania płyt nie będzie mnie irytował.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zaproponować Arcam Solo mini, ale wydaje mi się, że dla amatora wystarczy Onkyo, czy Yamaha za ok 1500 zł. Ostatnio śmignęła mi gdzieś w necie oferta na solo mini z kolumnami dedykowanymi Solo Muso za 700 funtów, teraz nie widzę tej oferty, ale jest coś w niemczech za 600 euro (sama jednostka, w Polsce najtaniej znalazłem jednostkę za 3500 (regularna cena to 3999) + 1300 zł za Muso).

http://www.amazon.de/Arcam-Solo-CD-Receiver-MP3-Wiedergabe-silber/dp/B001CDXN94/ref=sr_1_1?m=A2OQLPKYLBVZX5&s=merchant-items&ie=UTF8&qid=1412886222&sr=1-1&keywords=arcam+solo+mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z doświadczenia polecę sprzęt firm NAD i ELAC. W cenie do +/- 3000 zł, IMO dobry wybór to:

wzmacniacz (nowy) - http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-nad-c316bee-nowy-gwarancja-lukow-i4662230266.html

kolumny (używane, ale stan wygląda na idealny) - http://allegro.pl/elac-bs-204-2-jet-iii-rarytas-i4675802179.html jest szansa wylicytować za tę cenę.

Całość stworzy z pewnością rewelacyjny dźwięk.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem PianoCrafta z kolumnami NX800. Już nie pamiętam jaki to był konkretnie model. W małym pomieszczeniu, po wymianie interkonektów i kabli głośnikowych (te oryginalne były fatalne!) bardzo ładnie to grało. Niespecjalnie naturalnie, mięciutko i milutko. Mnie się podobało, ale zmieniłem na bardziej poważne klocki.

Jak dźwięk ma iść "z komputera" to polecam raczej odtwarzacz strumieniowy + zewnętrzny DAC. Tanim i bardzo sympatycznym DACem jest V-DAC II od Musical Fidelity. Dodać jeszcze końcówkę mocy (popularny DIY Gencone?) i jakieś przyjemne kolumny na koniec. Nie powiem jakie, trzeba samemu dopasować do upodobań i możliwości finansowych oraz pozostałych elementów systemu. A potem... zaczyna się choroba całkiem jak z zegarkami ;) 

A może po prostu CoctailAudio? Nie słyszałem jak gra, ale słyszałem trochę ciepłych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukać i przebierać można w nieskończoność :)
 

Onkyo CR-N755 / CS-N755. W niemieckim MM znacznie taniej niż w PL... Do tego np Dali Zensor 3.

 

Widzę też, że można kupić w jednym sklepie PianoCraft z B&W 685 S2.

 

Chyba za bardzo kombinuję :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak Solo kosztowało ok 2600zl. Ostro idą ceny do góry...

To była cena za samą jednostkę rozumiem? W PL czy za granicą? Na stronie producenta info, że już wyszedł z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś PianoCraft MCR-640. Dziękuję Wam za polecenie tej serii. Te małe pudełka robią niesamowitą robotę.

Niestety nie kupię tej wersji gdyż nie będę miał jak jej podpiąć do TV. Skłaniam się do MCR-N560. Szkoda, że to tylko jeden klocek i mam obawy czy gra tak samo fajnie jak 640tka. Posłucham, to będę wiedział. Na (nie)szczęście sprzedają 560 też w opcji z B&W 685 S2. Trochę się obawiam, że takie zestawienie za bardzo mi się spodoba, a nie chciałbym szaleć.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś PianoCraft MCR-640. Dziękuję Wam za polecenie tej serii. Te małe pudełka robią niesamowitą robotę.

Niestety nie kupię tej wersji gdyż nie będę miał jak jej podpiąć do TV. Skłaniam się do MCR-N560. Szkoda, że to tylko jeden klocek i mam obawy czy gra tak samo fajnie jak 640tka. Posłucham, to będę wiedział. Na (nie)szczęście sprzedają 560 też w opcji z B&W 685 S2. Trochę się obawiam, że takie zestawienie za bardzo mi się spodoba, a nie chciałbym szaleć.

z b&w 685 może być ciut za ostro w wysokich tonach, chyba że lubisz takie brzmienie.Może lepiej  wypadnie z cm1 lub 686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla świętego spokoju odsłuchaj w takim razie arcama solo mini, jeśli możesz na mini + monitory wydać >3500 - zbiera bdb opinie i onkyo jeśli chcesz wydać mniej niż 2000 zł. Co do yamahy to 840 jest bliźniaczym modelem niewiele droższym od 640, wyposażonym w DVD (zalety i wady), ale przez to wyjścia video (HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.