Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mechanik

Zegar biurkowy Energia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pokazać zegar trochę inny od zegarów radzieckich typowo mechanicznych ale konstrukcyjnie również rozbudowany i wykonany bardzo solidnie i dokładnie.

Z nazwą Energia spotykam się pierwszy raz więc może któryś z kolegów ma więcej wiadomości o tych zegarach.Część "zegarkowa"jest jak widać na zdjęciach z CzCz Z z 1. 63r na 11 kamieniach ale podobnego mechanizmu nie spotkałem w innych zegarach.Zasilanie płaską baterią 4,5V też nieczęste.Silnik naciąga krótką sprężynę co 15 min ,ale robi to bardzo cicho ,czego nie ma w np Junghansach czy podobnych z tego okresu ,gdzie właśnie hałas nakręcania jest dokuczliwy .

energia%20prz%C3%B3d%20skos.JPGenergia%20prz%C3%B3d.JPGenerg%20mech.JPGenergia%20mech%20ca%C5%82y.JPGenergia%20mech%20kal.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie się nie wypowiem, ale zegar robi wrażenie. Mógłbym na biurku posiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu widzę taka machinę. Robi wrażenie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały! Przypomniało mi się, że gdzieś w sieci już takiego widziałem - oczywiście u Marka Gordona :)

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0579

 

A co do tego głośnego naciągania sprężyny w tego typu werkach, to zawsze przypomina mi się moja ścienna Dugena - nakręcanie odbywało się co 7 minut a objawiało głośnym huknięciem zwory elektrycznej :) Widać radzieccy konstruktorzy sobie poradzili z tym problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dugenie do naciągu służył elektromagnes który faktycznie trzaska za każdym razem, tu jest silnik elektryczny który przez przekładnię zębatą naciąga sprężynę do momentu rozwarcia zestyków ,i faktycznie trzeba się wsłuchać żeby to wyłapać :)

Fajnie że Wam też się podoba bo już myślałem że ze mną jest coś nie halo :D A znalazłem go dzisiaj służącego na "płask"jako podstawka pod doniczkę z kwiatkiem,na szczęście bez baterii i doniczka z kaktusem nie przeciekała :D jest jak nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zegar . wizualnie i ze względu na mechanizm


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się muszę nim pocieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi czasami uda się coś fajnego upolować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu miesiącach dokładność chodu :)energia.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - śnił mi się po nocach i niedawno o nim zapomniałem...... A teraz znowu..... Ech ciężko jest czasami lubić ludzi ;)

Niezmiennie - zazdraszczam i gratuluję bo to piękny zegar jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.