Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JohnRambo

Zegarek do 1000 zł albo do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dostanę niedługo za niezdecydowanie.

 

 

Seba, a powiedz mi jak długo go użytkujesz? Jakie odchyłki czasu na dobę? To Twój codzienny zegarek? Nie orientujesz się gdzie można kupić najtaniej na bransolecie? Najniższa oferta to chyba 2400 zł z groszami jaką spotkałem (po rabacie).

 

 

 

Chyba muszę zdecydować pomiedzy PRS 516, Powermaticiem, jakąś Certiną mimo wszystko ze wzgl. na jakość wykonania, Visodate i już sam nie wiem czym. Doxa w sumie raczej odpadnie w jakimkolwiek wydaniu.

Odchyłki w granicach +3-4s/dobę. Użytkuję go od wiosny 2014. Kupiony w sklepie SWISS za ~2300PLN (wersja z bransoletą). Jest to jeden z kilkunastu :) codziennych zegarków. Większość czasu spędza w rotomacie, choć zdarza mi się zabrać go na wyjazd i wtedy na nadgarstku albo w etui.

Zero problemu. Nie był jeszcze regulowany. Certina Bjoerndalen owszem zagościła już w Tempusie i była regulowana choć młodsza od Tissota.

 

Niedawno taki Tissot był u nas na bazarku i nie znalazł nabywcy. Ostatnia cena to było chyba 1400PLN.

Sklepowa cena z 18% rabatem to faktycznie coś około 2460PLN. Tissot zdrożał, a poza tym franulek drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli już kwarc to raczej tak jak w temacie - dolna granica czyli ok. 1000 zł. Nie dam więcej za zegarek na baterie. Czy się zdecydowałem? Nie wiem ;] - nie wiem czy zdoła się nakręcić w moim trybie użytkowania, ale to przepaść taki zegarek a kwarc. Jak mam dać za kwarc 1200 zł, a za 1500 mieć PRS 516 to wolę PRS. No chyba, że super piękny kwarc za 1000 to różnie może być.

 

 

Rambo nie dyskwalifikuj kwarców ! Jak głębiej wejdziesz w temat to znajdziesz wiele doskonałych zegarków za których warto dać więcej niż wspomniane 1000 zł. Coby nie być gołosłownym ...

P1040289_zpscf619f4a.jpg

P1050873_zpsvg1xu08r.jpg

P1070007_zpszhwlcsky.jpg

P1070035_zpsia7lwmbf.jpg

P1060227_zpsror2cncb.jpg

P1040703_zpscb5e5b3c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plose55 nie wykluczam kwarca,wiem ze jezeli chodzi o stylistyke potrafia byc b. fajne. Rozwazam tylko czy automat sie nakreci przy moim sposobie uzytkowania.

 

Nie ma ktos do zalatwienia rabatu sowitego na Powermatica?!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 2k to brałbym Citizena NP4020-01E do bardziej formalnego stroju i coś na luzie i na bransolecie np. Orient Ray. Łącznie wydasz na obie zabawki jakieś ~1,3k. Chyba, że bransoleta w obud przypadkach do Citek NJ0040-54E. Wtedy będzie trochę drożej ale dalej spokojnie mieścisz się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CItizen i Orient odpadają jako marki. Po prostu nie odpowiadają i będę się w nich źle czuł niezależnie jakie mogą być dobre, bo tego nie kwestionuje - rzecz gustu.

 

 

Seiko natomiast bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova nawet fajna ale wolałbym kwarca np. Hamiltona H38411183. Trochę droższy ale mimo wszystko dostajemy bransoletę i szafir. No i wygląda trochę bardziej prestiżowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jezeli dostane powermatica w dobrej cenie to biore. Niestety najnizsza to 2400na bransolecie. Tyle samo co Doxa Into The Ocean Skark "cos tam";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Rozwazam tylko czy automat sie nakreci przy moim sposobie uzytkowania.

Mowisz tak, jakbys wazyl 200kg, a jedynym ruchem jaki wykonujesz jest klikanie w klawiature i podnoszenie cheeseburgerów w maku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Jarozlaw zrozumialem;)

 

1 Tissot Powermatic Luxury

2 Tissot Prs 516

3 Doxa Into The Ocean ta wersja pomaranczowa

4 Tissot Visodate

 

Na teraz jak myslicie,tylko nie mowcie,ze zaden;) Patrzylem tez na Seiko i Bulove,ale jakos nic nie rzucilo mi sie w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

to wszystko kwestia gustu, mnie osobiscie najbardziej z tych podchodzi powermatic i doxa. jeżeli miałbym wybrać jeden, to doxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

nie cierpie chronografów, pewnie dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepodważalnie zostało stwierdzone, że powermatic do bermudów nie pasuje :P W takim razie proszę wskażcie najmniej formalny strój w jakim można pokazać się z tym zegarkiem :) Sam jestem zainteresowany kupnem zegarka mechanicznego, dlatego przeczesuje forum i uzupełniam braki w wiedzy :) Wiem, już że do wcześniej wymienionych bermudów kupie tańszego kwarca, aby się nie stresować na wakacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jejku, a kto powiedział, że nie pasuje. Noś do spodenek jaki chcesz zegarek i  nic nikomu do tego  :)  Skoro niektórzy mogą zakładac nurka do smokingu czy gajerka, to zwykły Tissot będzie pasował do krótkich gaci  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja o gaciach trwa nadal :D pisząc to miałem na myśli, że jest bardziej uniwersalny od PRS 516 :) Tylko, że PRS kosztuje ok. 1740 zł, natomiast Powermatic ok 2 500 zł. Tak więc znowu jeżeli już 2 500 zł to ciekawszym zegarkiem jest Doxa ;)

 

 

Ewentualnie coś z zupełnie innej beczki lub firmy. Bo cały czas klepię te Tissoty i Doxę. Może jednak coś japońskiego (jak już to tylko Seiko), albo coś totalnie innego?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest coś ciekawszego do kupienia za troszkę wyższą ceną niż zakładasz. Są dwa wyjścia, albo dojdziesz do Patka :P Albo zatrzymasz się na rozsądnej kwocie, którą jesteś w stanie przeznaczyć na zegarek. 

 

@proki. Masz rację, ale nie czułbym się komfortowo na wakacjach z zegarkiem za 2.5 tys. Cały czas bym myślał czy ktoś go nie weźmie dla siebie B)  Dlatego w takich przypadkach dobry kwarc do 1 tys. I zaczynamy od nowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie granica nie do przekroczenia jest poziom doxy i powermatica czyli 2 500 zl:)

 

Moim zdaniem kwarc do 1tys., te proste Ety wszystkie i japonczyki do 2 500 zl. Powyzej to juz bez sensu (moim zdaniem i na moim etapie) bo te mechanizmy w drozszych zegarkach sa i tak podobne. Kolejnyn etapem juz powinno byc cos na poziomie Valjoux,no a to juz wiadomo,ze 4 tys w gore.

 

Tak wiec moge rotowac zegarkami w kazdym wymiarze byle do 2,5 tys ;)

 

Jestem zaskoczony,ze Epos 3414 mimo wskazan 41mm jest optycznie strasznie maly, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję może coś takiego:

 

Zegarek nr1 - http://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-kinetic-srn051p1 - puszczają za 850PLN

Zegarek nr2 - http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/231_Tissot_Le_Locle_T41142333 - do kupienia poniżej 1,5kPLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie między innymi dlatego polecam. Mam podobnego - zielonego na pasku (avatar).

Te Seiko świetnie wyglądają z krótkimi gaciami i t-shirtami czy z flanelówką i jeansami.

A LeLocle to klasyka garniturowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Locle b. fajny i bardzo poważnie myślałem, trochę za mały, ale wzornictwo super. Jeżeli godziłbym się na mniejszy rozmiar to raczej

 

Natomiast to Seiko mi nie podchodzi ze wzgl. na wskazówkę dni tygodnia.

 

Jest w ogóle jakiś fajny automat Seiko poza Premier Automatic z widocznym mechanizmem?

 

Jeszcze w grę wchodzi Davosa Ternos(trochę mała)/Agronautic. Ew. Certinda DS Action Diver (DS Podium ew. też trochę małe). Bardzo podoba mi się Epos 3413 ale wygląda na rozmiar Le Locle'a na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.