Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bandziorzgór

Seiko czy steinhart?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z powodu awarii mojego atlantica seahunter automatic, muszę szybko coś zakupić. Musi to być automat. Moj wybór padł na dwie marki, seiko i steinhart. Modele seiko to snzf17k1, snzh57k1, snzh53k1, srp581k1,srp165k1. Steinhart to ocean 1 black lub green.Bardzo proszę szanownych forumowiczów o pomoc w podjęciu decyzji przy zakupie. Szczególnie zależy mi na opini ludzi którzy posiadają lub mieli styczność z wymienionymi przezemnie modelami. Dodam na koniec ze bardzo zależy na "szybkość " waszych sugesti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obok tematu - a Atlantica nie da się naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zawsze. Japończyk. Ale może coś wyżej niż seiko 5?

Seiko monster, Seiko sumo, Seiko sarb, Seiko sarg. Albo orient m force, Orient mako, Orient Ray. A jak się podoba zielone, to seiko alpinst sarb 017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantica da się naprawić, robilem to juz kilka razy. Niestety! Mam z nim problem od samego poczatku, problemem jest ciągłe zaparowywanie zegarka. To jest koszmar! Dlatego powiedzialem basta i postanowiłem cos kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na moje propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzam. Nie jestem obcykany w japońskich czasomierzach do tej pory miałem tylko szwajcary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rodziny wymienionych przez Ciebie miałem SNZH 57 dwa razy - raz z tarczą fabryczną raz z forumową FFF, miałem SRP 313, rozstałem się z nimi ze względu na średnicę - wole 44mm  z nie wymienionych przez Ciebie miałem SKZ 323 (polecam cała rodzinę w tej kopercie), i obecnie gości u mnie niebieskie Sumo - z Japończyków mam też Orient'a Ray (obecnie nosi go moja Szanowna) oraz M-force SEL03005Y... Nigdy nie miałem uwag do żadnego z tych zegarków, ani w kwestii mechanizmu, ani jakości wykonania.

 

 

Byłem też o krok od zakupu Steinharta Ocean One Vintage - z którego się wycofałem po obejrzeniu innego Ocean One... nie odpowiada mi kształt koperty, a dokładniej długie uszy, a dokładniej otwory na teleskopy umieszczone na ich końcu, które nie pomagają gdy się przełoży zegarek na pasek - dodatkowo te same uszy, sprawiają że zegarek optycznie wydaje się większy, co akurat mnie nie przeszkadza bo mam spory nadgarstek, ale zegarek do "wysokich" nie należy co sprawia że "tak se" się układa na moim nadgarstku - można by było to zamaskować grubym paskiem, jednak tutaj też nie bardzo jest to możliwe bo uszy są "cienkie" i złożony gruby (4,5mm) pasek wygląda słabo.

Do Steinharta zniechęciły mnie też problemy z Pilotem 44mm - musiałem odsyłać do serwisu bo "coś tam" było "nie teges" z mechanizmem... na szczęście serwis tutaj jest bez zarzutu... 

 

Jeśli kupisz Japończyka będziesz zadowolony, a jak nie będziesz to bez trudu odsprzedasz z niewielka stratą (no chyba że będziesz kupował w jakimś polskim "salonie") kupując Steinharta na 100% stracisz kilkadziesiąt procent przy odsprzedaży ewentualnej. 

 

No i kilka fotek:

 

2r2pugi.jpg

 

126b79i.jpg

 

2naim3l.jpg

 

2vvjqiw.jpg

 

2yufvc1.jpg

 

2dad85j.jpg

 

A sprzedaży tego do dzisiaj żałuję... świetny zegarek:

 

28qxj00.jpg

 

281vj2t.jpg

 

bhix69.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daito mozesz mi bardziej przybliżyć zegarki z fotek 1 i 6? Jak mówiłem jestem zielony w kwestii Japończyków ale te dwa mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daito mozesz mi bardziej przybliżyć zegarki z fotek 1 i 6? Jak mówiłem jestem zielony w kwestii Japończyków ale te dwa mi się podobają.

 

Nr 1 to Seiko SBDC 003 tzw Sumo - świetnie wykonany zegarek na mechanizmie 6R15 ze stop sekundą i dokręcaniem, są jeszcze dwie wersje z kocówkami numeru ref. 001 - czarna tarcza oraz pomarańczową 005. Moim zdaniem ten zegarek ma tylko jedna wadę - 20mm w uszach, jakby miał 22 a jeszcze lepiej 24mm to by było mistrzostwo świata - koperta jest wyprofilowana w sposób idealny i dlatego świetnie wygląda nawet na szczupłym nadgarstku.

http://www.longislandwatch.com/Seiko_SBDC003_Sumo_Dive_Watch_p/sbdc003.htm

 

Nr 6 to Seiko 5 sport SNZH 57 bardzo fajny zegarek w lekkim stylu vintage - na automatycznym mechanizmie 7S36 - świetnie wykonany zegar w bardzo przyzwoitej cenie, mnie zakup mojego z wszystkimi opłatami, wyszedł w okolicach 470zł . Jest kilka wersji tego zegarka - tutaj masz wszystkie pokazane:

 

http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/search/?MOD=SNZH57


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonczyki (seiko) na kalibrze 6r są sprawniejsze niż Szwajcary. Jak zegarek ma kaliber 6r można brać w ciemno. W orientwch w sumie to każdy będzie dobry (sprawniejszy od ETY) . Seiko z kalibrami 7s i 4R też ok ale 6r lepszy. Kalibry w Orientach star są porównywalne do 6r ( ta sama klasa, moim zdaniem z leciutkim plusikiem dla stara. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem teraz jeszcze w pracy ale jak wrócę do domu to wrzucę kilka linkow, może pomozecie mi coś wybrac. Stosujac się do Waszego doświadczenia wybiorę chyba seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonczyki (seiko) na kalibrze 6r są sprawniejsze niż Szwajcary. [...]

 

To zależy... moim zdaniem, zegarki szwajcarskie skończyły się na przełomie lat 70/80 tych dwudziestego wieku i zaczynają się w okolicy 10 tys zł... a stosunek ceny do jakości jeśli porównać zegarki mechaniczne tzw szwajcarskie w przedziale poniżej 10 tys do zegarków japońskich jest 3:1 czyli japoński zegarek mechaniczny za 1000 zł może spokojnie konkurować z "szwajcarskim" za 3000zł, jeśli chodzi o kwarce to przepaść jest jeszcze większa, oczywiście na korzyść kraju kwitnącej wiśni... na tym forum spokojnie można znaleźć argumenty potwierdzające tą teorię. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Szwajcar to nie to co kiedyś. Chociaż powyżej 10k też im Japończycy nieźle robią koło pióra, linią grand seiko oraz Royal orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 4 link mi nie działa. Pierwsza propozycja była na bazarku za 600pln.

Celowałbym z czegoś wyżej, niż z popularnych seiko 5. Sumo, monster, m-force. Przy zakładanym przez Ciebie budżecie starczy na dwa sikory np. Seiko 5, które podlinkowałeś i np. M-force.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 4 link mi nie działa.

Mam to samo.

 

 

Celowałbym z czegoś wyżej, niż z popularnych seiko 5. Sumo, monster, m-force. Przy zakładanym przez Ciebie budżecie starczy na dwa sikory np. Seiko 5, które podlinkowałeś i np. M-force.

 

Tutaj też się zgadzam.

 

Jeśli chodzi o Seiko czy Orienta to nie ma sensu pytać o zdanie - jak się podoba to brać, jak Ci nie podejdzie to odsprzedasz bez problemu i przeszukaj bazarek nie ma nic złego w kupowaniu zegarków z drugiej ręki... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, dzięki koledze Daito postanowiłem wybrać japonca i to nie seiko tylko orient fem659009d9. Co sądzicie o wyborze? Mnie martwi tylko szkiełko bo jest mineralne. Moj nadgarstek ma 17,5 cm wiec od biedy powinien pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martwi tylko szkiełko bo jest mineralne.

 

To nie problem - zawsze możesz wymienić na szafir...

 

http://www.orientuhren.de/product_info.php?products_id=488&osCsid=rofg9et032nocl7oh4mm74gt52

 

 

Edit: zresztą zegarek też w tym sklepie bym kupował ;)

 

http://www.orientuhren.de/product_info.php?cPath=60_40&products_id=412&osCsid=rofg9et032nocl7oh4mm74gt52


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raya mam i mogę polecić, bardzo fajne ma wskazówki i lumy nie żalowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej i wysyłka UPS do Polski za darmo!

Już nie - od maja wysyłka do PL płatna 9 ojro. Ale mimo wszystko opłaca się bardziej niż w orientuhren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.