Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc..

Rekomendowane odpowiedzi

To już lepej: od 7.870 EU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Yargoth, ten zegarek jest dużo droższy, ale i tak nie żałuję, że mnie nie stać na niego :wink: :D

Kurcze coś z tym Blancpainem faktycznie jest, ale można to zauważyć podobno tylko w tych najtańszych modelach, a na tylko takie mnie stać :D

 

@ otho,

nie umiem znaleźć konkretnie tego modelu, o którym mówiłem, ale szukając go, znalazłem coś innego, też z własnym kalibrem :shock:

fcmanufacture6rq.jpg

 

I jakie odczucia :?: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny model. Mnie się podoba. Ale warto poszperać w necie, jakie ma opinie. Wklejam lepsze foto:

constant2005hb10nn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji prawie 8.000 EUR, nie miałbym dylematu co kupić- naprawdę :wink: :D


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC robi na mnie o niebo lepsze wrazenie live. Wczesniej jakos nie zwracałem uwagi na te zegarki dopiero na spotkaniu klubu dotarło do mnie ich dyskretne piękno (no i to opakowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no widzę, że nasze myśli się pokrywają :D


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze piękniejszy byłby z tourbillonem. Ale wówczas cena oscylowałaby ok. 80.000-100.000 EU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd, to ten na zdjęciu naprawdę mi się podoba, jest fajny, ale czy fajniejszy od JLC RdM albo Hometima lub Ultra Thin'a :roll:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych wymienionych przez Ciebie - wg moich z natury subiektywnych odczuć - jest ładniejszy. Nawiązuje do designu Bregueta w zmodernizowanej wersji, a nawet FPJ. Oryginalna tarcza, wskazówka godzinowa typu "spade"; fazy księżyca i datownik rozwiązane analogicznie od strony estetycznej jak w niektórych modelach PP, no i "Heart Beat" - po tym FC jest rozpoznawalny zawsze i wszędzie. Do tego ładna koronka. Ale trzebaby go przymierzyć...

Jeszcze jedno - jest zarazem klasyczny, jak i modernistyczny przez rozwiązanie tarczy. "Przetarcie" tarczy jak w słynnym "Helwigu" Glashuette z 1998r. "Przetarcie" odsłania dwie śrubki z niebieskiej "breguetowskiej" stali. Oryginalne :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :!:

Patrząc coraz częściej na zegarki FC, zastanawiam się czy ich podobieństwo do Brequet'y jest przypadkowe czy nie.

Szczerze wątpię, że jest to przypadek, a czasem nawet przez myśl mi przemknęło, że dzieje się to pod "płaszczem" Brequet'y :roll:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest - to tylko zaleta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc o Brequecie, Marine jest genialny- moje marzenie, ale to chyba w drugim wcieleniu dopiero..... :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może:

kdr3.jpg

Nie okrągły, nie prostokątny. 4960 Euro, sam widzisz gdzie.

Lub

kgg17.jpg

może

kper41.jpg

kper42.jpg

chyba żeby

uly7.jpg

uly9.jpg

 

Chciałbym mieć takie problemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam: może Glashy2nźtte Senator Power Reserve Display - nr ref. 39-44-14: dzień miesiąca, faza księżyca, sekundnik centr., grafitowa tarcza, stalowa koperta – cena €4.500 (w katalogu G. jest na s. 97). W tej cenie jest on, jak mówią Niemcy, naprawdę "preiswert"...

 

EDIT: ma też rezerwę chodu w typowej dla "Niemców" postaci Ab-Auf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - ile kosztuje ten Ulysse Nardin? Nie żeby mnie było stać :D , ale podoba mi się bardzo - najbardziej ze wszystkich dotąd zaprezentowanych.

No i oczywiście tego bym Ci Marcin polecał - ale to chyba nie w Twoim typie :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chłopaki, ale się pogubiłem :roll: :wink:

Po kolei...

@ grzesiek,

bardzo dziękuję za fotki. No i zobaczcie co się dzieje...zgadnijcie, który z tych zegarków pokazanych przez Grześka najbardziej mnie "wciągnął".......nr 2 :!: :shock: To chyba G.Genta, ech gdyby nie ten sekundnik, to wyrósłby na miano faworyta :shock:

@ Piotrek,

na razie sobie oglądam te Nomos'iki w sieci, muszę tę firmę trochę lepiej poznać, bo przyznam, że na razie nie jestem przekonany :D

Za ile poszedł Twój DR jak można spytać :?:

@ otho,

dzięki za kolejną propozycję- oglądam :D

@ neuro,

ten Ulysse kosztuje w stali, na pasku $3300, ten ze zdjęcia Grześka jest modelem limitowanym, więc pewnie jest "kapkę" droższy :wink:

Proszę tutaj link do ciekawego artykułu z ładnymi zdjęciami tego zegarka : http://www.timezone.com/library/tlines/tlines0002

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, myślę, że powinieneś wziąć pod uwagę to, że zamierzasz ten zegaek używać na codzień i powinien być uniwersalny (zdaje się, że masz strategię "raz a dobrze", czyli a najbliższym czasie drugiego zegarka nie będziesz kupował).

 

Jeżeli tak, to Twój zegarek musi być w miarę uniwersalny - czyli np. Ulysse Nardin (który jest boski) odpada, bo raczej się do czarnego garnituru nie nadaje.

 

Moim zdaniem lepiej jest także, aby zegarek nie był zbyt designerski, ponieważ (tak mi się jedynie wydaje), im coś bardzioej odjechanego, tym większe ryzyko, że się znuszi lub wyjdzie z mody. Vide samochody niemieckie, któe są raczej nudne, ale po paru latach nie wyglądają tak zonkowato jak pomysłowe francuskie lub włoskie - po prostu lepiej się starzeją.

 

Podsumowując: zamiast zegarka typu Alain Silberstein spoglądałbym w stronę JLC Reverso, który niejedną burzę dziejową przetrwał i niejedną przetrwa, a jest oryginalny i zarazem tradycyjny.

 

powodzenia,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcin, obrałem strategię "raz a dobrze", żeby mieć spokój tak ze 2-3 lata :wink: :D

I zgadzam się z Tobą, Reverso jest świetny, ale zastanawia mnie jedno- kiedyś juz rozmawiałem na ten temat z Piotrem (michalop).

Jestem ciekaw czy mechanizm "obracania" zachowuje się cały czas w taki sam sposób jak w momencie zakupu :roll:

Przyznam szczerze, że to główny powód dlaczego na razie nie wziąłem Reverso pod uwagę :D

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie JLC Reverso jest mega cool i kiedyś będzie mój. Z rezerwą chodu :mrgreen:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten internet i coraz bardziej jestem rozbity, ale przyjrzałem się bliżej zegarkom pana Genty, no i dwa zawróciły mi baaaardzo w głowie.

Jak zacznie działać Imageshack zaraz wstawię zdjęcia :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.