Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zihuatanejo

Omegi z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest po renowacji, przeczytaj opis.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna pierwsze technic moonwatch style cokolwiek miałoby to znaczyć (nie znam się)

coś poszło nie tak z "renowacją" tarczy i jest uszkodzona a luma jest słabo nalożona

 

co do czarnego środkowego:

w końcu jakiś zegarek po konserwacji- nadal to rzadkość u sprzedających którzy koszą nie małe pieniądze za te zegarki bo pewnie na około 3tyś się skończy

za to rozbroiło mnie zdanie "Jakość wykonania pozwoliła mu przetrwać w bardzo dobrym stanie do dziś" WTF przecież zegarek jest po kompletnej renowacji- nawet luma na wskazówkach jest nowa

 

srebrna chociaż tarcza nie jest malowana ale za to luma wymieniona

 

patrząc na te omegi co raz bardziej żałuję że sprzedałem swoją w stanie prawie NOS


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregory_70 - naprawdę umiem czytać. Poprzez oryginał rozumiem oryginał, a nie stan fabryczny.

Cieslut - dzięki za odpowiedź.

 

Czy tego rodzaju Omegę da się kupić za okolicę 2000-2500zł w stanie bardzo dobrym fabrycznym albo po naprawdę dobrej renowacji? Przecież tutaj ta luma woła o pomstę... Gdzie takich zegarków najlepiej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzec tu i tam.

Ja sprzedalem z lat 70 za okolo 1600zl a na forum bywaja starsze za okolo 2500zl

 

Dobra renowacja to causemann lub lemrich ale sama tarcza to koszt okolo tysiaca a z tego co slyszalem obie firmy juz spakowaly walizki


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregory_70 - naprawdę umiem czytać. Poprzez oryginał rozumiem oryginał, a nie stan fabryczny.

Cieslut - dzięki za odpowiedź.

 

Czy tego rodzaju Omegę da się kupić za okolicę 2000-2500zł w stanie bardzo dobrym fabrycznym albo po naprawdę dobrej renowacji? Przecież tutaj ta luma woła o pomstę... Gdzie takich zegarków najlepiej szukać?

Zasada jest prosta, przynajmniej dla kolekcjonerów, zegarek powinien byc zachowany w oryginalnym stanie, każda ingerencja w postaci renowacji tarczy, polerki koperty powoduje odejście od oryginału i utratę wartości .

Uzbrój sie w cierpliwość i poczekaj , moze cos wypłynie na bazarku w najbliższym czasie.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś chronograf Omegi za 500 złotych? :)

Gregory_70 - naprawdę umiem czytać. Poprzez oryginał rozumiem oryginał, a nie stan fabryczny.

 

To zle rozumujesz-oryginalny to stan fabryczny, im lepszy stan zachowania oryginalny ( fabryczny) tym wyższa cena-zegarek cenniejszy kolekcjonersko.

 

Zegarek poddany renowacji to NIE ORYGINAŁ,ponieważ osoby trzecie ( nieuprawnione-poza fabryką) wprowadzily zmiany-pomalowały tarczę, wymienily wskazówki, dodały lumę....itd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ważna jest znajomość 'tematu" :)

 

1 Sprawdz czy istnieje taki model jak w aukcji którą znajdziesz.

2 Porównaj z oryginałem detale:

mechanizm

tarczę

wskazówki

koronkę

 

To na początek..:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak sprawdzać czy dany model istniał? Google grafika czy można prościej? Pytam, bo pod hasłem np. "Omega vintage" są tego tysiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.omegawatches.com/planet-omega/heritage/vintage/&ved=0ahUKEwj8lrHMot7QAhWFvBoKHTPjCDoQFgglMAA&usg=AFQjCNGKm3zrNpcbT-dncaAHJwB2SKaO9g

Zegarek z aukcji

Wpisujesz kaliber mechanizmu, model, komplikacje- jesli istnieją, materiał koperty itd, im więcej danych tym lepiej.

 

I przykladowo dowiadujesz się ze zegarek z aukcji w pozłacanej kopercie oryginalnie był w stalowej, miał inną koronkę, a ten model, dajmy Seamaster-nigdy nie był produkowany z takim mechanizmem, nie posiadał datownika....i już wiesz że 'oryginalny, swietnie zachowany egzemplarz" jak

pisze sprzedawca to składak z trzech róznych modeli...Omegi i chińską koronką :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autentyczne pewno są, co do oryginalności w mojej ocenie oryginalne też są z minimalnymi elementami chińszczyzny (klamerki, koronki, a przy Omedze 18K też pasek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj forum dale i się szkol:)

 

zobaczysz że za rok nie zadasz takiego pytania

 

co do zegarków to ani hit ani kit

zegarki są odpowiednio przygotowane na sprzedaż

są to dwa zupełnie różne zegarki i nie ma co porównywać ich ze sobą

ceny też są różne i uzasadnione


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

post-48316-0-34015300-1481759817.jpg

INTERNATIONAL COLLECTION

1962

DIMENSIONS

 

CASE

18K solid yellow gold

CASE BACK TYPE

Screw-in

DIAL

"Pie-pan" type or plain, with hand-rivetted gold hour markers and "Dauphine" gold hands.

CRYSTAL

Armoured hesalite

BRACELET

Leather

FUNCTION

MOVEMENTS

TYPE

Automatic chronometer certified

CALIBER NUMBER

561 / 564

OTHER

Cal. 561

24 jewels, created in 1958

Cal. 564

24 jewels, created in 1965

Both with central sweep-second hand

TECHNICAL DATA

WATER RESISTANCE

30 meters


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten z aukcji ma bardziej wypukły tył?i ogólnie nie jest tak płaski jak na tym zdjęciu z opisem wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten z aukcji ma bardziej wypukły tył?i ogólnie nie jest tak płaski jak na tym zdjęciu z opisem wyzej?

?..

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Ze zdjęć allegro widać jakby tarcza była żółta i ten ktory podałeś ma 18k i tył cały w złocie

Jak tu .

http://www.chrono24.pl/omega/constellation-18-k-case-omega-lizard-strap-168010-c-564-1966--id4684527.htm

 

Ten z allegro jest na bank ze złota?

Z góry dzięki za odpowiedz.Nie chcę zaliczyć kolejnej wtopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.