Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FilipB

Uniwersalny zegarek do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakupić mój pierwszy "poważny" zegarek. Mam do wydania 1500zł, jeśli będzie warto mogę trochę dorzucić (200-300zł), ale wolałbym nie. Początkowo myślałem o zakupie kwarcowej Doxy D-Light, ale po zgłębieniu tematu stwierdziłem, że jednak chcę kupić czasomierz z mechanizmem automatycznym. Zegarek będzie noszony zarówno do mniej formalnych garniturów jak i do bardziej casualowych stylizacji, dlatego też zależy mi aby zegarek ten był dość uniwersalny. Podobają mi się zegarki typu open heart. Z modeli, które znalazłem najbardziej podoba mi się http://novotime.pl/product-pol-1137-ZEGAREK-MESKI-INGERSOLL-IN1709RBK.html Zależy mi na jakości wykonania (nierysujące się materiały (podczas codziennego użytkowania)) oraz dobrym automatycznym mechanizmie. W tematyce zegarków jestem zupełnie zielony, dlatego proszę o pomoc. Mam nadzieję, że ująłem wszystko co istotne na temat przyszłego zakupu.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

FilipB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz OH to celuj raczej w Orienta.

 

post-50639-0-72587200-1445173953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze super OH trochę nietypowy Bulova z płynącą sekundą.

 

bulova-accutron-ii-alpha-watch-16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten Ingersoll się nie nadaje...? Udało by się znaleźć coś tańszego? Orient Stary OP znalazłem od 2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sokolow sprzedaje zobacz na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten Ingersoll nie jest wart swojej ceny. To jest chińczyk, jeżeli ci to nie przeszkadza to za 1/3 - 1/2 jego ceny można kupić podobnego Parnisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu cen zegarków typu open heart stwierdziłem, że jednak wolę kierować się w zegarki typu Chronograph. Co moglibyście polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Jeżeli ma być mechaniczny chronograf, w założonej cenie (poza chińskimi, ale w tych się nie orientuję), wyboru właściwie nie ma - chyba, że używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu cen zegarków typu open heart stwierdziłem, że jednak wolę kierować się w zegarki typu Chronograph. Co moglibyście polecić?

polecić byśmy mogli analizę cen automatycznych chrono i ponowne określenie budżetu / powrót do OH / kierunek kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodziło mi stylistykę taką jak w Orient FET0T003T0. Lubię gdy na tarczy zegarka są jakieś dodatkowe wskaźniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SSC425P1

 

Seiko SSB183P1

 

Seiko Sportura SNAE97P1 (ten akurat w necie obecnie w dobrej cenie ok. 1550 z 2300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również - ze swej strony mógłbym polecić zegarki Orient - w tej cenie gdyby to były "śwajcary" - cena rośnie kilka razy - niestety nie jakość...ile w tych "śwajcarach" - chińczyka - pewno tylko Bozia wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% użytkowników posiadających chrono czy to kwarcowe czy automatyczne , nie korzysta z tych funkcji , przerobiłem kilka takich zegarków

sub-tarczki tylko przeszkadzają w czytelności , wiem ,że sa fajne itp ale lepiej kupić solidny zegar bez  chrono niż za te samą cene przeciętniaka z tą funkcją

ps kolego High-Castle za nim zaczniesz te "mądre" wywody poczytaj forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że szukam zegarka z mechanizmem automatycznym. Z wyborem kwarca nie mam problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz to chrono dołóż 500 i kup victorinoxa jest na bazarku ,choć uważam ,że ten który dałem link wcześniej to b.dobry wybór

Ten vicek jest na b.dobrym werku valjoux 7750 to tzw "koń roboczy" długo będzie służył

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/142383-victorinox-alpnach-automat-chrono-tanio/?hl=victorinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję... Jak na razie mój faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że szukam zegarka z mechanizmem automatycznym. Z wyborem kwarca nie mam problemu...

 

Jeżeli jeszcze mogę wtrącić swoje trzy grosze to wśród Tissotów jest kilka interesujących egzemplarzy zegarków z mechanizmem automatycznym - a przy tym cenowo w budżecie który posiadasz.

Np model z serii Automatics III: http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Tissot_Automatics_III_T0654301605100_T0654301605100-2640.html

Stonowane kolory - ale zauważ, że będzie Ci do wszystkiego pasował. Poza tym nie posiada żadnych dodatkowych bajerów - osobiście ich nie znoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.