Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan M. Krawczyk

Kieszonkowy H. Moser & Cie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

 

Potrzebuję pomocy w identyfikacji zegarka mojego przyjaciela, dla którego to bardzo ważna rodzinna pamiątka. Przeszukałem forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnych tematów. Jedynie jeden wątek z 2011 i drugi z 2013. Niemniej, niewiele to pomogło, a chciałbym dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej.

 

Ale, do rzeczy. Kieszonka jest mocno zniszczona i ma skandalicznie upaćkane wskazówki. Mechanizm nie jest na chodzi i na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest niekompletny (na zdjęciach widać szczegóły). Interesuje mnie wszystko co da się o nim powiedzieć, czyli lata produkcji, jaki to mechanizm, czy ma oryginalne części, a nie jest składakiem itp.

 

Druga kwestia to naprawa. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie i do kogo się z nim udać? Jestem z Krakowa, ale nie obawiam się wysyłki w inne rejony Polski.

 

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Janek

 

IMG_1142.jpg

 

IMG_1143.jpg

 

IMG_1144.jpg

 

IMG_1146.jpg

 

IMG_1147.jpg

 

IMG_1148.jpg

 

IMG_1149.jpg

 

IMG_1150.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginalny 20" werk Mosera.

Oksydę typową dla wojaków można odnowić.

Szkiełko dorobić można, wskazówki "cerkiewki" też do zdobycia,

Nie widzę ze zdjęć czego brakuje w mechaniźmie bo jeśli tak

jak mi się wydaje kółka wychwytowego to wtedy jest problem

trzeba szukać innego mechanizmu dawcy a to znacznie podraża

koszty naprawy.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Jeśli chodzi o te braki, widać na ostatnim zdjęciu przykładowo. Na lewo od balansu jest miejsce puste, a łożysko sugeruje, że coś tam powinno być. Tak samo ta zębatka, która obraca się przy nakręcaniu ma brakujące zęby. Pewnie jakieś inne braki też się pojawią, ale przyznam że niezbyt się na tym znam.

 

A pod jaką nazwą szukać tego werku? Tak, żebym coś więcej w sieci mógł poszperać.

 

Pozdrawiam

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zegarek byl robiony na rynek rosyjski, wskazówki są mało zręcznie wypelnione ale po oczyszczeniu z farby bedą wygladać zdecydowanie lepiej moim zdaniem. Fajny jest  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby podpowiedzieć coś na temat tego werku?

 

Oraz, czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie można by go próbować przywrócić do porządnego stanu? To pamiątka rodzinna i jest duża wola odratowania tego egzemplarza.

 

Z góry dziękuję za wskazówki.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś? Coś?

 

:)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś? Coś?

 

:)

Braki w mechanizmie te widoczne nawet są spore - nie wiadomo czy wystarczy uzupełnić o brakujący kamień czy tam nie jest czasem rozwiercone śrubokrętem - brakujące części najlepiej pozyskać z trupka lub nawet przełożyć cały taki sam mechanizm - bywają na allegro będę się rozglądał tez na śmieciach w Niemczech - jak będzie dawca mój majster poradzi sobie ale to musi być dawca 

Szkło i wskazówki to nie problem - oksydę bym zostawił jak jest bez ruszania to pamiątka przecież niech zostanie jak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem jeśli chodzi o mechanizm :/

 

Ale mimo wszystko chciałbym pomóc koledze go uratować. Więc gdyby Ci się rzucił taki w oczy, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

A czy orientujesz się jakiego mechanizmu mam szukać? Tzn. jak się nazywa lub w jaki sposób przeszukiwać oferty w sieci?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Mosera sygnowany - bywają takie kilka juz widziałem - dopasować trzeba średnicą mechanizmu, rozstawem osi i ogólnie wyglądem  - napisz proszę mi na pw jak cos sie trafi wezmę ale to może być jutro a i dobrze za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś może udało się znaleźć? Lub, czy ktoś może coś podpowiedzieć o tym zegarku? Gdzie mógłbym szukać rzetelnych informacji o nim?

 

Z góry dzięki za pomoc.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałem trochę podbić temat. Czy ktoś mógłby coś więcej podpowiedzieć? Do kogo można by się z nim udać? Myślę, że spokojnie może być wysłany do innego miasta. Dajcie proszę znać jeśli macie pomysł jak zabrać się do tego modelu.

 

Z góry dziękuję.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie polecam Pana Wojnara na Rynku. Sam robiłem u niego parę zegarków i to rzetelny fachowiec, a nie bateryjkarz. Bardzo dobrą renomą cieszy się zakład Pana Bronowskiego na Pięknej w Warszawie. Ponoć fachowiec od spraw trudnych i beznadziejnych, lecz nie miałem jeszcze okazji zlecać mu czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kwiryncjusz
      Witam,
      posiadam zegarek, którego zdjęcia załączam. Zegarek łożyskowany na 15 kamieniach firmy H. Moser & Cie. Chciałbym uzyskać bliższe informacje, w szczególności dotyczące modelu zegarka, lat, z jakich może pochodzić, danych co do mechanizmu, materiału, z którego wykonana jest koperta itp. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
       







    • Przez Lemax
      Alp Watch utrzymany w stylizacji Apple Watch. Limitowany do 50 szt.
       
      https://www.youtube.com/watch?v=qCBLFZvPu4w
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.