Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

art212

Dokładny zegarek elektroniczny - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dawne planuję zakup zegarka, który bardzo dokładnie będzie wskazywał czas. Jest to potrzebne do mojej pracy, w której nawet kilka sekund ma znaczenie - tak PKP ;) Do chwili obecnej mam Casio Beside BEM-111D-1AVEF http://www.casio-polska.pl/casio-bem-111d-1a-p-4810.html ale przyznam, że nie przemyślałem tego zakupu i nie jestem z niego zadowolony. Oprócz swojego wyglądu nie może zaoferować mi nic co bym oczekiwał od zegarka, tj dokładności i punktualności (wiem, wiem nie jest to zegarek z górnej półki :)

 

Tak więc chciałbym zakupić wreszcie zegarek, który wskazywałby zawsze dobrą godzinę włącznie z sekundami. Trochę czytałem i wiem, że są zegarki synchronizujące się radiowo z np. z DCF-77, Casio ma swój Wave Ceptor i niektóre Citizeny też. W grę wchodzi głównie elektronik, gdyż zależy mi również na bezobsługowym datowniku. Bardzo podobają mi się Garminy z serii Fenix 3 https://www.trigar.pl/garmin-fenix3-sapphire , dodatkowo support Garmina twierdzi, iż synchronizacja czasu jest w oparciu o sygnał z GPS-u. Niestety nie podano co ile ten sygnał się aktualizuje i np czy można zaplanować stałe interwały tychże aktualizacji. Doradźcie na co zwrócić uwagę przy takim zakupie? Trochę drogi dla mnie ten Garmin ale jeśli będzie to dobry wybór to się na niego zdecyduję. Mile widziane propozycje ekspertów :)

 

Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz czegoś bardziej sportowego czy klasycznego?

Ten garmin wygląda świetnie ale o ile nie biegasz to może być to zbędny wydatek, bo radiowce można kupić o wiele taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz czegoś bardziej sportowego czy klasycznego?

Ten garmin wygląda świetnie ale o ile nie biegasz to może być to zbędny wydatek, bo radiowce można kupić o wiele taniej.

Podobają mi się klasyczne ale trochę czytałem o szopkach z radiowym dostrajaniem do mechanicznego układu tychże klasyków. Więc pozostają sportowe. Dodatkowo chciałbym mieć bezobsługowy datownik. Niestety Casio G-shock ze względu na swój niezmienny design od lat 90-tych również odpadają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo chciałem polecić GW-7900b-1, mi osobiście się bardzo podoba,no i solar.

Są też fajne citizeny np: CB0010-02E (ok 1000zł),są też xonixy za 9 dych :D , ile planujesz wydać?

Sam miałem kiedyś radiowca bliżej nieznanej marki (analogowo-cyfrowego) i wszystko było ok póki bateryjkarz nie wsadził łap,wskazówki ładnie chodziły i nie miałem nigdy problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo chciałem polecić GW-7900b-1, mi osobiście się bardzo podoba,no i solar.

Są też fajne citizeny np: CB0010-02E (ok 1000zł),są też xonixy za 9 dych :D , ile planujesz wydać?

Sam miałem kiedyś radiowca bliżej nieznanej marki (analogowo-cyfrowego) i wszystko było ok póki bateryjkarz nie wsadził łap,wskazówki ładnie chodziły i nie miałem nigdy problemów.

Ten Citizen nawet fajny. Nie wiesz jak jego datownik by się zachował przy zmianie daty z 28 lutego do 1 marca? 3 dni z głowy? :) Max 2 tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to ma on wieczny kalendarz więc nie ma problemu, rozejrzyj się też za innymi citizenami bo do tej kwoty masz dość spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen lub Casio posiadające solar i synchronizację radiową działającą w Europie.

Każdy jeden będzie dobry, więc dobierz sobie już po designie, co Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz sekundowej dokładności to masz dwie opcje - synchronizacja radiowa z lub bez GPS lub tzw. High Accuracy Quartz/High End Quartz, wysokiej klasy mechanizmy kwarcowe dające roczną odchyłkę na poziomie 5-10 ( Seiko i Citizen ) czy 20 sekund ( ETA ).

W Europie zupełnie wystarczy synchronizacja radiowa, GPS jeśli zmieniasz strefy czasowe ale to podraża i powiększa zegarek. Wszystko co Casio z nazwą Wave Ceptor Multi Band 5 lub 6 będzie doskonale działać, podobnie jak Citizeny Radio Controlled czy Seiko Radio Wave Control, zegarki same zmieniają datę przy krótszych miesiącach, godzinę przy zmianie czasu itp. Citizen i Seiko mają modele nie odbierające na częstotliwości nadajników europejskich - trzeba sprawdzić przed zakupem. Wybór jest ogromny, od kilkuset złotych do 10tys,

 

Druga opcja to zaawansowane mechanizmy kwarcowe, aktualnie takie są w ofercie  Seiko ( mechanizmy serii 9F Grand Seiko, bardzo drogo ) lub Citizena ( mechanizm A660 spotykany w  Exceed i The Citizen, drogo i bardzo drogo ), Bulova Precionist lub modele Certiny i Tissota ( może też innych marek Swatch Group ) w których zamontowano mechanizmy ETA Precidrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz sekundowej dokładności to masz dwie opcje - synchronizacja radiowa z lub bez GPS lub tzw. High Accuracy Quartz/High End Quartz, wysokiej klasy mechanizmy kwarcowe dające roczną odchyłkę na poziomie 5-10 ( Seiko i Citizen ) czy 20 sekund ( ETA ).

W Europie zupełnie wystarczy synchronizacja radiowa, GPS jeśli zmieniasz strefy czasowe ale to podraża i powiększa zegarek. Wszystko co Casio z nazwą Wave Ceptor Multi Band 5 lub 6 będzie doskonale działać, podobnie jak Citizeny Radio Controlled czy Seiko Radio Wave Control, zegarki same zmieniają datę przy krótszych miesiącach, godzinę przy zmianie czasu itp. Citizen i Seiko mają modele nie odbierające na częstotliwości nadajników europejskich - trzeba sprawdzić przed zakupem. Wybór jest ogromny, od kilkuset złotych do 10tys,

 

Druga opcja to zaawansowane mechanizmy kwarcowe, aktualnie takie są w ofercie  Seiko ( mechanizmy serii 9F Grand Seiko, bardzo drogo ) lub Citizena ( mechanizm A660 spotykany w  Exceed i The Citizen, drogo i bardzo drogo ), Bulova Precionist lub modele Certiny i Tissota ( może też innych marek Swatch Group ) w których zamontowano mechanizmy ETA Precidrive.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Popatrzę na Seiko, które podałeś, wyglądają ciekawie. Moje poszukiwania skupiały się raczej na elektronikach ale skoro są analogowe i równie dobrze wygladąjące to jak najbardziej. Ciekawi mnie jak radio control wygląda od strony technicznej w takich mechanizmach. Są odcinane od baterii na milisekundę na poczet korekty czasowej? Co jaki czas jest korekta? Gdzie można o tym poczytać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to możesz ręcznie zainicjować synchronizacje, a co do automatycznej częstotliwości to pewnie zależy to od zegarka. Mój synchronizował się sam raz dziennie koło 23 bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym Bulovę Precisionist (Kolega Bugs pisał o mechanizmie). Jedyna wada według mnie - w tych Bulovach nie dają szkiełka szafirowego... W zagranicznych sklepach często można trafić na fajne przeceny Bulovy, w Polsce niestety są dość drogie, z drugiej strony zamawiając w PL masz normalną gwarancję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że zegarki w podobnej technologii jak Japończycy - radiowo sterowane z akumulatorem słonecznym - robi tez niemiecki Junghans, warto obejrzeć.

Nieładnie z mojej strony bo to pierwsza firma która wprowadziła zegarek naręczny sterowany radiowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia jesli chodzi o tego typu zegarek, to polecam Casio i Citizena jak powyżej. Może warto zastanowić się nad sprowadzeniem Casio Oceanusa (pytanie jaki masz maksymalny budżet). 

 

Synchronizowanego Seiko nigdy nie miałem, ale myslę że w ciemno można też brać - tylo te są niestety dość drogie.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia jesli chodzi o tego typu zegarek, to polecam Casio i Citizena jak powyżej. Może warto zastanowić się nad sprowadzeniem Casio Oceanusa (pytanie jaki masz maksymalny budżet). 

 

Synchronizowanego Seiko nigdy nie miałem, ale myslę że w ciemno można też brać - tylo te są niestety dość drogie.

Chyba właśnie na jakiegoś Seiko sie zdecyduję ponieważ najbardziej odpowiada mi stylistycznie. Pytanie teraz jakiego? Zależy mi na synchronizacji czasu, datownika i nazw dni tygodnia. Muszę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie na jakiegoś Seiko sie zdecyduję ponieważ najbardziej odpowiada mi stylistycznie. Pytanie teraz jakiego? Zależy mi na synchronizacji czasu, datownika i nazw dni tygodnia. Muszę poszukać.

 

Rozejrzyj się za modelami z seri SAGA. 

Tyle że w tym budżecie to raczej używki.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem temat i szok omal mnie na chamca z klapek nie wycharatał...

 

 Casio Beside BEM-111D-1AVEF [...] Oprócz swojego wyglądu nie może zaoferować mi nic co bym oczekiwał od zegarka, tj dokładności i punktualności (wiem, wiem nie jest to zegarek z górnej półki :)

 

[...]

 

Każdy Citizen czy Casio z synchronizacją radiową będzie O.K. niezależnie od tego czy zegarek analogowy, czy cyfrowy, wejdź sobie do działów tych marek i zapytaj użytkowników czy mają jakiekolwiek problemy z synchronizacją. Ważne jest też aby zegarek miał ogniwo solarne bo synchronizacja jest dość energochłonna i solar rozwiązuje problem częstej wymiany baterii. No i  nie baw się w jakieś "wynalazki" typu ETT czy inne badziewiaki - bo będziesz żałował wydania kasy.

 

 

 Niestety Casio G-shock ze względu na swój niezmienny design od lat 90-tych również odpadają :/

 

Gdzie Ty ten "niezmienny design" widzisz????

Obejrzyj sobie NP.: GW-3000, GW-3500, GW-4000, GW-A1000, GW-A1100, GW-9400, - o każdym z tych zegarków wiele można powiedzieć ale na pewno nie to że mają design z lat 90-tych. wszystkie mają solar i WC - jakbym miał polecać to GW-A1000 jest to, moim zdaniem, najbardziej udanych "G" analogowy. Na uwagę zaloguje też MTG-S1000 ale to już ponad budżet...

 

Co do Citizena to polecałbym którąś wersję  AS 2020, ciekawy wygląd i prosta budowa albo któregoś  AS 4020 jeśli lubisz jak coś więcej się dzieje na tarczy - oba zegarki, podobnie jak chyba wszystkie Citizeny i Casio z solarem i RC/WC posiadają "wieczny kalendarz" wiec problem z 28-mym lutym masz z głowy, podobnie jak zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito - po prostu te Casio mnie odrażają. Te wyimaginowane odbojniki po bokach, wieśniackie śruby - że niby skręcony na chama i nie do zdarcia, no i ten durny napis na każdym "G-SHOCK" jak krosta na środku czoła gimnazjalisty przed pierwszą inicjacją. Po prostu jak widzę kogoś w G-Shocku to widzę typowego Janusza gadżeciarza - zapalonego wędkarza w kamizelce bombermana i wąsami. Albo zakompleksionego koksa w powiatowym mieście. Po prostu nie. Ale o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma swój. Nie chcę nikogo obrażać.

 

Resztę Twoich propozycji przejrzę, wydają się być ciekawe :) No i dzięki za tip, że konieczny "solar" w tych mechanizmach. Propozycje się mocno zawężają ale jutro napiszę co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprostszy wariant to Bulova Military 96B229 (płynąca sekunda,  + -  10 s. rok),  którą  można dostać (na Amazon.com) za ok. 115-120 USD plus shiping i  VAT. Amzon o tyle jest  wygodny, że sam dolicza VAT już przy zakupie, z czego się później w Polsce  rozlicza z fiskusem.  No i dlatego  przesyłka dochodzi szybko i do rąk własnych zamawiającego, a nie łap celników.  Ewentualnie Citizen  radiowy CB0010-02E (działa we wszystkich strefach ― Chiny, Japonia, USA, Europa, UK); w Polsce można  go dostać za ok. 1000 zł, czasem poniżej, ale trzeba się potargować.  

 

Oczywiście zegarek musi się jeszcze jeszcze podobać właścicielowi, więc moje rady są względne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najprostszy wariant to Bulova Military 96B229 (płynąca sekunda,  + -  10 s. rok),  którą  można dostać (na Amazon.com) za ok. 115-120 USD plus shiping i  VAT. Amzon o tyle jest  wygodny, że sam dolicza VAT już przy zakupie, z czego się później w Polsce  rozlicza z fiskusem.  No i dlatego  przesyłka dochodzi szybko i do rąk własnych zamawiającego, a nie łap celników.  Ewentualnie Citizen  radiowy CB0010-02E (działa we wszystkich strefach ― Chiny, Japonia, USA, Europa, UK); w Polsce można  go dostać za ok. 1000 zł, czasem poniżej, ale trzeba się potargować.  
 
Oczywiście zegarek musi się jeszcze jeszcze podobać właścicielowi, więc moje rady są względne.  

 

Ten Citizen jest OK, niestety nie ma datownika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o precyzję to wiadomo - tylko kwarc, a któż ma z tym większe doświadczenie jak nie wynalazca, Seiko? ;) Szczerze, ładnych parę zegarków miałem i kwarce Seiko trzymały czas co do sekundy jak szalone.

Polecam wspomniane High Accuracy Quartz, np. mechanizm Seiko 8F33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito - po prostu te Casio mnie odrażają. Te wyimaginowane odbojniki po bokach, wieśniackie śruby - że niby skręcony na chama i nie do zdarcia, no i ten durny napis na każdym "G-SHOCK" jak krosta na środku czoła gimnazjalisty przed pierwszą inicjacją. Po prostu jak widzę kogoś w G-Shocku to widzę typowego Janusza gadżeciarza - zapalonego wędkarza w kamizelce bombermana i wąsami. Albo zakompleksionego koksa w powiatowym mieście.

 

No to teraz pojechałeś... :D :D :D w sumie to się próbuje teraz zakwalifikować do którejś wymienionej przez Ciebie grupy  :D  :D  :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zegarki Casio z serii Lineage lcw* z szafirowym szkłem, przyjrzyj się. A Ci w kamizelkach to noszą raczej jakieś perfecty kupione na targu lub w kiosku na dworcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu model, który odpowiadałby mi najbardziej. Jest to SEIKO sygnowane numerem 013 lub 017 - w zależności od koloru tarczy. Niestety nie mogę znaleźć polskiego dystrybutora. Czy wie ktoś ewentualne gdzie mógłbym go nabyć w PL?

 

img57254804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze Citizen AT8044-72L. Jest niesamowity. Na bazarku był niedawno AT8040-57L, to chyba to samo. Miałem, żałuję niezmiernie, że sprzedałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.