Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Magazyn Zegarki Club

60 stron interesującej lektury, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. zegarkiclub kmziz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#101 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Stowarzyszenie
  • 1431 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 22:21

Po długiej przerwie w końcu powracamy i to silniejsi! Nowy numer jest już prawie gotowy. Dla zachęty, tak prezentuje się okładka!!

Załączone miniatury

• 1_2019_Okladka.jpg

Użytkownik Bartek19877 edytował ten post 15 marzec 2019 - 22:22

• 1

#102 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 1078 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 12:56

Super!!!Czekam z niecierpliwością!

• 0

#103 Rafał/Рафаель

Rafał/Рафаель
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:21

Witam. Fajnie,ze będzie. Kolejna lektura do czytania.
  • 0

#104 jakubnapora

jakubnapora
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 maj 2019 - 19:32

Jak idą prace nad nowym numerem?

Użytkownik jakubnapora edytował ten post 23 maj 2019 - 19:32

• 0

#105 gacor

gacor
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 21:45

Nie samym forum człowiek żyje, dzięki!
  • 0

#106 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1913 postów

Napisano 01 październik 2019 - 11:28

Były obietnice i śmiałe plany. Wiele wskazuje na to, że numer niebawem się ukaże. On jest na 98% gotowy, trzeba tylko pozyskać kilkanaście tys zł.,  dokończyć skład i przekazać całość do druku. Niby niewiele, ale pieniądze są niestety sporą barierą. Kilka osób (w tym ja i Roman) nie tyle zadeklarowało co fizycznie przekazało z własnej kieszeni środki na wydanie tego nr magazynu.

Chcemy zainicjować szerszą akcję pozyskania środków, czyli mówiąc wprost, zebrać od Was/od nas  pieniądze na wydanie kolejnego numeru Magazynu. Proszę wyraźcie swoją opinię najlepiej w formie przelewu  :)

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na sensowne finansowe wsparcie idei Magazynu, bardzo proszę o kontakt. 

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 01 październik 2019 - 11:29

• 0

#107 Lawnowerman

Lawnowerman

członek Rady Klubu

• Moderator
  • 5555 postów

Napisano 01 październik 2019 - 12:57

Ile brakuje?

Może w ramach zbiórki wystawmy cos na licytacje?

• 0

#108 Wyrzyk

Wyrzyk
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 październik 2019 - 17:31

Witam serdecznie, a nie myśleliście o Patronite ?? 

• 0

#109 uszatek

uszatek
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 25 październik 2019 - 07:06

Patronite wydaje się być dobrą opcją, ponieważ daje całkiem sporą szansę na trafienie do szerszego grona odbiorców, którzy niekoniecznie byli świadomi istnienia Magazynu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#110 Mr.Pete

Mr.Pete
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:30

Witam,

i jak Panowie sprawa wydawania magazynu? Czy juz umarła definitywnie, czy może powstanie jak feniks z popiołów? Super się to czyta, więc by było szkoda, gdyby się na 3 numerach skończyło.

• 0

#111 Mirazzz

Mirazzz
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 07:43

Dołączam się do prośby :)
  • 0

#112 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk

członek Rady Klubu

• Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2899 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 11:20

Koledzy

Na razie temat jest w zawieszeniu. Jak łatwo się domyślić, to kwestia sponsorów i środków na wydanie kolejnego egzemplarza. Co prawda, numer jest przygotowany, jednak z uwagi na to, że magazyn jest darmowy, a na jakości i obszerności materiału nie chcieliśmy iść na kompromisy... koszty są też spore. Liczę na to, że jednak uda się coś wymyślić i kolejne wydanie stanie się rzeczywistością.

Pozdrawiam

Janek

• 0

#113 Vintage_Watches_Collector

Vintage_Watches_Collector
  • Użytkownik
  • 413 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 10:06

Również na to liczę :)

Ps. Mam nietypową prośbę. Nieopatrznie oddałem pierwszy numer magazynu, ten z 2017 r. Koledze myśląc, że mam 2 egzemplarze. Niestety, nie miałem. Czy ma ktoś może wolny numer magazynu? Chętnie się wymienię, bo mam podwójny nr. 2 czyli pierwszy z 2018 r.

Zależy mi na nim, bo jest tam mój artykuł, a trochę narcystycznie lubię sobie zbierać takie "pamiątki".

Pozdrawiam Mateusz

• 0

#114 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1913 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:00

Jest nas bardzo dużo. Zamiast kombinować z pośrednikami /Patronite/ możemy sami się złożyć i ruszyć z wydaniem kolejnego numeru za własne pieniądze. Żaden pośrednik i żadna firma czy agencja niczego nie zrobią dla nas gratis. My sami dla siebie, a nawet innych - możemy !  :)

• 0

#115 Vojo

Vojo
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 12:23

Ale numer, który widziałem zawierał reklamy, artykuły wyglądające jak sponsorowane. Jak więc w takim wypadku ma wyglądać składka użytkowników na wydanie magazynu, w którym są reklamy dystrybutorów...... ? Pisanie przez kolegę Jana o braku kompromisu jeżeli chodzi o jakość niespecjalnie jest na miejscu bo to właśnie tutaj powinniście szukać, moim zdaniem, oszczędności. To powinno być chyba tak zrobione żeby to co zapłacą reklamodawcy bilansowało koszty wydania i dystrybucji a nawet przyniosło Klubowi zysk.
  • 0

#116 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk

członek Rady Klubu

• Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2899 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:16

Oczywiście, że tak powinno być. Ale nie jest.

Nie rozumiem co jest nie na miejscu w tym, że nie chcemy podpisywać się pod czymś, co zawiera 50% reklam, 30% artykułów sponsorowanych, jest wydrukowana na marnej jakości papierze, a objętością odpowiada gazetce z Biedronki. Takie pozycje już na rynku są, więc nie chcemy innym wchodzić w paradę i niepotrzebnie odbierać potencjalnych reklamodawców i czytelników.

Albo inaczej. Czy jeśli ktoś jest pasjonatem klasycznej motoryzacji, chce jako hobby odrestaurowywać i sprzedawać np. stare Mercedesy, to czy powinien jednak zająć się sprowadzaniem 15 - letnich Passatów z dieslem... bo to się bardziej opłaca?

Ale na poważnie. To wszystko kwestia tego co chce się robić, a realia są takie, że w dobie dostępu do wszelkich informacji w sieci, istnienie magazynów stoi pod znakiem zapytania. Widać to choćby po ostatnich ruchach na polskim rynku wydawniczym. Od takiej formuły przekazywania informacji się odchodzi, a marketing w sieci (oraz inne jego formy), są bardziej opłacalne dla reklamodawców. Dystrybutorzy muszą osiągać konkretne wyniki, ponieważ oprócz pasji (mam nadzieję), jest to dla nich również praca. Dodatkowo, magazyn marnej jakości skończy w śmietniku. Chęć zatrzymania i przeczytania oferują formaty zbliżone do albumów, z dobrymi zdjęciami i tekstami, do których chce się wrócić. A to niekoniecznie przekłada się na sprzedaż potencjalnym reklamodawcom. Edycje magazynu, które udało się wydać zostały przygotowane z chęci zrobienia czegoś dla Klubowiczów. Za darmo. Reklamodawcy, a konkretnie, nasi Klubowi przyjaciele, wspierali projekt nie z chęci zysku, ale dlatego, że nas zawsze wspierali. Osoby, które nad nim pracowały również nie robiły tego dla pieniędzy. Tylko niestety nie wszystkie etapy przygotowania kolejnego wydania mogą być zrobione za darmo. Ponadto, nie wchodząc za bardzo w kwestię polityki (bo przecież jest lepiej), musimy być też świadomi, że coś co kosztowało rok temu 9 800 zł (autentyczna pozycja z budżetu edycji), teraz kosztuje 13 500 zł (również autentyczna, obecna cena tego samego - no ale wiadomo, to pazerni przedsiębiorcy i Unia). I tak można by długo rozprawiać.

Tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam

Janek

• 0

#117 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 9440 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:21

"(...) w dobie dostępu do wszelkich informacji w sieci, istnienie magazynów stoi pod znakiem zapytania." - otóż to. Reklamodawcy również mają "dylemat", jak sądzę. Kwota wydana na choćby i niewielką reklamę w periodyku branżowym przełożona na efektywność reklamy za identyczną sumę w Internecie okazuje się nierzadko nie mieć wielkiego "ekonomicznego uzasadnienia"... ;)

• 0

#118 Vojo

Vojo
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 04 luty 2020 - 11:22

Oczywiście, że tak powinno być. Ale nie jest.

Nie rozumiem co jest nie na miejscu w tym, że nie chcemy podpisywać się pod czymś, co zawiera 50% reklam, 30% artykułów sponsorowanych, jest wydrukowana na marnej jakości papierze, a objętością odpowiada gazetce z Biedronki. Takie pozycje już na rynku są, więc nie chcemy innym wchodzić w paradę i niepotrzebnie odbierać potencjalnych reklamodawców i czytelników.

Pozdrawiam

Janek

Wow. Jakie to pozycje? Posucha taka, że przeczytam każdą. Teraz w mojej malutkiej pipidówie :) w sklepiku jubilerskim odbieram pozycję która ma ponad 40 stron, wydana jest na całkiem dobrym papierze, jakością treści absolutnie nie odbiega od magazynu Zegarki Klub, ma na pewno tych samych czytelników, no i ogromną przewagę - jest dostępny, choć rzeczywiście reklamy to jakieś Grand Seiko czy jakiś Epos. ;)

Użytkownik Vojo edytował ten post 04 luty 2020 - 11:23

• 0

#119 Vintage_Watches_Collector

Vintage_Watches_Collector
  • Użytkownik
  • 413 postów

Napisano 07 luty 2020 - 22:50

Panowie jest 22 40 i próbuje się nieco zrelaksować po ciężkim tygodniu, ale niedługo napiszę kilka słów jako aktywny forumowicz, ale też jako samodzielny wydawca z 2 książkami (wydaniami) na koncie za 0 zł od sponsorów (a były 2 lub 3 propozycje płatnej reklamy w książce ..... ble :) )  i 100% z kieszeni pasjonatów zegarków (i własnej). Oba wydania udało się zrealizować w zakładanym terminie.

Zaznaczę też, że pisałem i nadal piszę artykuły do obu w.w. magazynów, zarówno tego klubowego, jak i tego drugiego. Oba mają zalety i potencjał. Dla obu pisałem, bo chciałem aby moje teksty tam były. Po prostu.

Dzisiaj napisze tylko krótko:

Dobra pozycja na rynku zawsze się obroni, tylko trzeba mieć strategię na jej finansowanie,  wprowadzenie na rynek, promocje i dystrybucję. To dużo zmiennych, ale do ogarnięcia nawet przez jednego człowieka.

Wydaje mi się, że mam pomysł jak można dość szybko sfinansować wydanie kolejnego numeru.

Pozdrawiam M.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarkiclub, kmziz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych