Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kopernik18

Użytkownik
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący
 1. Bywałem w pracowni. Miło było też spotykać Marka na różnych imprezach zegarkowych . Zawsze sympatyczny kontakt rzemieślników . Dobrze ,że zostają wspomnienia. Niech spoczywa w pokoju .
 2. Igora poznałem na warsztatach. Pomocny dla klubowiczów , sympatyczny gość. Pozdrowienia i dzięki za miłe rozmowy.Powodzenia
 3. Dobrego czasu . Radości i absolutnie pozytywnego myślenia życzę klubowiczom , forumowiczom ,zegarkowcom.... wszystkim. Pozdrawiam
 4. U mnie też muzeum zamknięte . Wielka szkoda ; w jednej z gablot prezentuję kilkadziesiąt zegarków BŁONIE i przedmioty związane z tą marką . Ludzie często dla tej kolekcji odwiedzali muzeum .
 5. Zapewne możliwość bycia w fabryce " bardziej " zegarkowej niż scyzorykowej podnosi [wg mnie] rangę i atrakcyjność wyjazdu . Do Biel , Genewy czy też Le Locle lub do innego miejsca ale stricte zegarkowego nawet w drogiej Szwajcarii z pewnością zbierzemy chętnych . Zwłaszcza ,że w wielu miejscowościach jest po kilka fabryk . Oczywiście b. trudno będzie zwiedzić wszystkie np. w takim Le Locle . Ale sam Genius Loci dla miłośnika zegarków i zegarów ma duże znaczenie . P.S. Pamiętacie jak w Glashutte świadomość istnienia tam wielu manufaktur dawniej i dziś robiła na nas wrażenie.
 6. " może udałoby się pokazać jakieś eksponaty?" - to cytat z zaproszenia do Radości . Bardzo ciekawa i cenna inicjatywa. Z mojej kolekcji poloników mogę udostępnić eksponat związany z wymienionymi wyżej firmami .
 7. My też hotel 2 doby =================================== Dzięki za info. Miło, że będziecie
 8. Zaczynam pakować Toruniaki Metrona. Zakład już nie istnieje. Zegary zostały. Nie udało mi się ustalić czy mają jakąś "izbę pamięci" . Ale nawet jak nie mają to można je spotkać jeszcze w wielu domach.W każdym razie budynki po zakładzie są wpisane na listę zabytków. Firma założona w 1920r. Rozgadałem się ,a mam powiedzieć czy jadę . Oczywiście tak . Proszę o wpisanie dwóch osób . Dzięki P. S . Najbardziej lubię zegary powstałe w Toruniu po przeniesieniu tam fabryki ze Świebodzic.Początek lat 50 tych.
 9. Zdjęć jest sporo .Znajdę chwilę to wrzucę linki do nich. PS. W wątku Warsztaty nr. 5 [ bez bis] już dawno wiszą foty . PIĘKNE autor: Marcin - Kwiatek . {dziękuję mu przy każdej okazji ]. Na jednym dojrzałem twoją postać Kamilu . Jest też kilka zdjęć Twojej roboty .
 10. Za jakiś czas na you tube filmy ,,Szafirowego szkiełka '' Mam nadzieję , że tak będzie.
 11. Z wielką radością donoszę Wam ,że dzisiejszy wieczór był bardzo udany .Sala Muzeum pełna. Dużo nowych twarzy ; świadczy to o popularności zegarków ,,Starego Błonia " . Prezentacja Władka spotkała się z aplauzem i zainteresowaniem publiczności. Odbywała się w tle wystawy , słuchacze mogli na bieżąco konfrontować obraz na ekranie z eksponatami w gablotach . Pytaniom ,uwagom i komentarzom nie było końca... . Jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu ,że było warto . Dziękuję wszystkim gościom wieczoru. Dziękuję Muzeum Ziemi Błońskiej za pomoc w przygotowaniu wydarzenia .
 12. Informacja dla osób ,które są dziś po południu w Błoniu lub okolicach. Zainteresowani z daleka szczególnie mile widziani. OTÓŻ dziś od 16 .00 mam w Muzeum dyżur autorski do 19.00 . Mogę oprowadzić ,wytłumaczyć, pokazać szczegółowo i dokładnie. https://www.facebook.com/PoniatowkaBlonie/photos/a.140957433187637/481294699153907/?type=3&theater
 13. Kamilu od wczorajszego wieczoru założony jest nowy wątek : WARSZTATY ZEGARMISTRZOWSKIE 5 BIS Pan muzyk; To były pracownik Zakładu P. Andrzej Zieliński , który przyjął moje zaproszenie na ten wieczór. Nota bene , jego żona pracowała przy zegarkach.
 14. 9 listopada spotkanie klubowe Warsztaty nr 5 bis Miejsce : Muzeum Ziemi Błońskiej .godz. 16.00 . Spotkanie wokół wystawy '' BŁONIAKI" w ramach wydarzeń towarzyszących . Obecni będą byli pracownicy ZMP ,osoby związane z produkcją zegarków. Będzie też autor . Spotkanie o charakterze klubowym . Można zadać pytanie porozmawiać będzie okazja do swobodnej wypowiedzi . Oczywiście to też czas na powtórne i pogłębione obejrzenie eksponatów . To dla obecnych na otwarciu. Dla tych którzy nie byli,też świetna okazja do zapoznania się z wystawą. Muzeum jest czynne od 14.00 . Można zajrzeć wcześniej. Zabierzcie znajomych. Podczas wieczoru ; Kolega Władysław Meller przedstawi najnowszą prezentację o zegarkach BŁONIE . Z A P R A S Z A M Y Wstęp wolny
 15. Dokładnie do 21 listopada będzie można zwiedzać wystawę i oczywiście ekspozycję stałą Muzeum .Polecam sale na parterze i na piętrze. Gabloty zegarkowe są na bieżąco pielęgnowane . Lśnią jak na wernisażu . Ważne ; ŚRODY WSTĘP WOLNY . Czynne do 18 .00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.