Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kopernik18

Użytkownik
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Początkujący

Recent Profile Visitors

204 profile views
 1. SUPER WIADOMOŚĆ!!! Czekam na papierową . Lubię takką formę przekazu. Natychmiast nabędę . Gratulacjeeee.
 2. Przyjadę . Pokażę mini kolekcję Błoniaków . może uda mi się też zabrać zegar wiszący pochodzący z zakładu J. Gołembiowskiego [szczęśliwie niedawno go trochę podszykowałem ]. Od 1880 roku zakład ten mieścił się obok przedwojennego warszawskiego Dworca Wiedeńskiego, Marszałkowska 111. To właśnie tę firmę przejął Teodor Gałecki , wg. przekazu rodzinnego wcześniej był czeladnikiem Józefa Gołembiowskiego . Do zobaczenia jutro
 3. Moja wystawa zegarków Błonie w Muzeum w Błoniu, którą wielu z Was oglądało, otrzymała II miejsce w konkursie Mazowieckie Zdarzenia Muzealne "Wierzba" 2021 . Kapituła doceniła wartości historyczne i edukacyjne wystawy. Podkreślano znaczenie tego typu inicjatyw dla przekazywania młodym pokoleniom wiedzy o historii Polski w kontekście dziejów "małych ojczyzn" . Jest mi niezmiernie miło Was o tym powiadomić.
 4. Zakupu nie planuję .Na dekiel poczekam .Mój manometr 02 10/100 jakoś wytrzymuje , choć nieco podtarty , Rzadziej noszę. Dekiel nowy spoko . Przypomniały mi się stare Delbany , Pallasy , Tosale też miały dużo na deklu pisane dookoła . Także w kultowych błoniakach w tzw . kopercie wodoszczelnej dekiel opisany w koło . Toż to w sumie może klasyka wyszła . 😏 P.S Czekaliśmy tyle -zaczekamy jeszcze chwilę . Pozdro
 5. Obiecane zdjęcia z odsłonięcia rzeźby z zegarkiem Błonie . Miejsce : Rynek miejski. Na ostatnim dwaj czynni zegarmistrzowie . W przeszłości pracownicy ZMP Błonie . To oni robili te zegarki 😮 . Inni obecni też w różny sposób związani z historią Błoniaków i ich powstawaniem.
 6. Oczywiście warto wspomnieć . I ja mam więcej informacji, gdyż byłem w to zaangażowany. Chodzi o niespodziankę ufundowaną przez samorząd Błonia . Ponieważ to miała być niespodzianka to nie pisałem na forum nic. Tak było ustalone z władzami miasta . Jak niespodzianka to niespodzianka i już. Otóż dziś o godz. 12 odsłonięto instalację artystyczną -rzeźba przedstawiająca zegarek "Błonie " z paskiem wspartym na stosownym postumencie. Coś w rodzaju pomnika , można przycupnąć zrobić fotkę i pobyć chwilę z zegarkiem "Błonie " Można spróbować nakręcić ; koronka waży ze dwa kilo 😃😀 . P.S. Jutro wrzucę zdjęcia .
 7. Pragnę Was zawiadomić , że wystawa była zgłoszona do konkursu ' Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - WIERZBA ' . Konkurs organizowany jest corocznie przez Urząd Marszałkowski . Otóż mamy sukces i nagrodę. Wyprzedziła nas Twierdza Modlin . To jest też rekomendacja dla naszej ekspozycji. " Drugie miejsce zajęła wystawa pt. „Wystawa z cyklu kolekcjonerzy i ich kolekcje – Błoniaki zegarki ZMP w Błoniu w kolekcji Piotra Zawadzkiego” zorganizowana przez Muzeum Ziemi Błońskiej. " Tyle cytat z listy laureatów. Osobiście bardzo ,bardzo się cieszę . Organizator przewiduje uroczystą galę wręczenia nagród we wrześniu . Przy takich okazjach zawsze wspominam o KMZiZ , Nie wiem ,czy mogę zaprosić przedstawicieli klubu . Będę informował.
 8. Mam wielką ochotę być . ALE mało czasu dużo się dzieje . Muszę wrócić do Warszawy na 18 . Jednak spróbuję się pojawić mimo . Wieczorem napiszę o wystawie Błoniaków .
 9. Mam wrażenie , w zasadzie przekonanie ,że profesjonalna. Choć przez moment targały mną emocje. W sumie b. dobre zakończenie: zamówiłem , zapłaciłem . Podziękowania ,serdeczności
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.