Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

kopernik18

Użytkownik
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Początkujący

About kopernik18

 • Rank
  Przyjaciel Klubu

Recent Profile Visitors

545 profile views
 1. To o tym wspominałeś w cechu !! .Rozmowa była krótka i szybka wtedy do końca nie załapałem o jakiego Eppnera chodzi. Teraz jasne ... Czy planujesz go zatrzymać na dłużej ?
 2. W obu modelach właściwe są koperty i tarcze . Wskazówki oryginalne ma tylko zodiak , błonie wszystkie do wymiany. W zodiaku koronka jakby też obca ??? ąle słabo widać. Poza tym takich zodiaków jest nieco mniej. Oczywiście o kompletności zegarka decyduje też jeszcze mechanizm ,dekiel . Tego nie widzimy. W tym miejscu tarczy jest jest nóżka , nie wykluczone ,że była wstawiana lutowana coś przy niej majstrowano a z prawej strony ślad pozostał.
 3. Miałem kiedyś taki . To chyba początki tego modelu .Lata 60 te .. Oryginalny w ciężkim stanie.
 4. To chyba tak do końca to nie jest ,, prawdziwy kareciak" ? . Wygląda mi na miniaturę . Jakie ma wymiary?
 5. Pewnie , że w Szwajcarii 😏😃 . Ale Płatność to oczywiście w PLN 😇
 6. Dobrego Czasu . Wszelkiej pomyślności , radości i spokoju na Święta i Nowy Rok . Powodzenia w kolekcjach , zdobyczach zegarkowych i trwania w pasji .⏱️⏲️🕰️🕙 Pozdrawiam Serdecznie
 7. To był bardzo miły wieczór .Czas szybko minął. Do zobaczenia na kolejnym. Dziękuję wszystkim . Dobrego czasu na Święta. Pozdrawiam serdecznie .
 8. Dzień dobry . Będę też. Proszę o dopisanie mnie do listy uczestników.
 9. Piotr Świetna wiadomość . Jak będę mógł chętnie pomogę . Choć z Łodzi z czasów ŁFZ i Poltika nie mam wiele. Chyba , że z Łodzi przedwojennej. Kazimierz Żelazkiewicz pracował też przy uruchamianiu produkcji zegarków w ZMP Błonie . Z zachowanego piśmiennictwa wynika ,że jego wkład w tworzenie zrębów tej wytwórni był wielki, Chodzi głownie o wiedzę zawodową . Przed wojną i podczas okupacji prowadził przecież w Warszawie własną fabrykę zegarów WUZET.
 10. Smutna wiadomość. Nie wiem co napisać .Moje dwoje są w tym wieku. W Toruniu był z nami wraz z dziećmi. Jak oglądaliśmy malarstwo ożywiał się .Opowiadał o historii bitew czy też potyczek wojennych. Rozmawialiśmy . Odszedł człowiek pełen pasji i wiedzy. Przykro . Żal.
 11. Piotr pokaż mechanizm. Nie wykluczone ,że ma przystawkę z Błonia . Może nawet H 8 . ?
 12. Brałem udział w przygotowaniu wystawy ; oczywiście obejrzałem starannie . Polecam. PS. Przeoczyłem powyższe i zamieściłem relację z fotkami w Zegarki Polskie . /zegarkiclub.pl/forum/topic/209500-wystawa-od-zegarka-do-parkometru/
 13. Wystawa przygotowana w 70. rocznicę powstania ZMP Błonie późniejszej Mery -Błonie . Zegarki Produkowano tu od 1959 r do 1969r . Wyprodukowano łącznie około 1 200 000 szt. Ekspozycja zawiera przykłady produkowanych urządzeń . Jedna z gablot poświęcona jest zegarkom. Prezentowane są różne modele zegarków . Są również oryginalne fabryczne części i różne elementy mechanizmu . Można obejrzeć archiwalne dokumenty np. pismo powołujące zakład do istnienia i inne piśmiennictwo z epoki . Obszerna kronika zawiera mnóstwo czarno -białych fotografii . Na dużych planszach zdjęcia z życia zakładu , hal produkcyjnych , Sylwetki pracowników podczas pracy . Polecam , zwłaszcza miłośnikom Błoniaków . Czynna do końca września https://muzeumblonie.pl/aktualnosci/
 14. Również będę przez cały czas wydarzenia Kopernik18 + 1 1. Eugeniusz Szwed - będę obecny przez cały czas wydarzenia 2. Hecke + 1 - obecni przez cały czas wydarzenia 3. Kacperek_77u +1 - sobota 4. Enkil + pani enkilowa piątek i sobota 5. MaciejMM - obecny przez cały czas wydarzenia 6. RTK-WGM - całe wydarzenie 7. Togusa - całe wydarzenie 8. Callahan - sobota 9.Kopernik18 + 1 - całe wydarzenie
 15. cześć kolekcjonuje polskie , czy może nie jest Ci niezbędny , byłbym zainteresowany . Pozdr Piotrek

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.