Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Apple iMac 27" czy Lenovo IdeaCentre 910

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w Mac Booku port Thunderbolt 2. Jest oznaczenie pioruna nad portem. Może mi się zdaje, że muli ten komputer? Może jestem nieobiektywny, a to dlatego, że za mały ma ekran i go nie lubię?

 

@the_stickman Czyli ten kabel można śmiało kupować?

 

Upatrzyłem sobie taki monitor. Czy to dobry wybór? Czy głośniki 1,5 W dają radę. W mac Booku są bardzo ciche i potrzebuję coś lepszego.

Zobacz jakie ma parametry ma ten Macbook i wklej na forum. Będzie mniej więcej wiadomo co on pociągnie albo jak go rozbudować o ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 2,5 GHz Intel Core i5

Pamięć 4 GB 1600 MHz DDR3

Grafika Intel HD Graphics 4000 1024  MB


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 2,5 GHz Intel Core i5

Pamięć 4 GB 1600 MHz DDR3

Grafika Intel HD Graphics 4000 1024 MB

Dysk HDD czy SSD?

Który rok- np. Late 2012?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SATA Macintosh HD

 

Połowa 2012.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SATA Macintosh HD

 

Połowa 2012.

Wymiana dysku na SSD doda mu skrzydeł.

To główny powód mulenia.

400zł za SSD Samsunga + wymiana.

Przy małych wymaganiach 4GB na maku są wystarczające.

Oczywiście można pomyśleć o rozbudowie do 8GB o ile to możliwe.

 

Z drugiej strony jeżeli masz budżet to można zestawić koszty do włożenia ze sprzedażą i kupnem jakiegoś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę komputer z internetem przez Wi-Fi z telefonu. W ostatnich trzech latach zasięg sieci Orange i T-mobile bardzo się pogorszył. Być może są temu winne wiatraki, które ostatnio powstały, a być może maszt telefoniczny na dachu budynku oddalonego jakieś 200-300 metrów od mojego domu?


 


Jak zwiększyć zasięg internetu? Zupełnie się nie znam na tych sprawach! Router poprawi zasięg?


 


Jaki niedrogi router Wi-Fi na kartę SIM prepaid byście polecili?



Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

- czy będzie współpracował z Mac OS?

 

Dlaczego miałby nie współpracować? Router to sprawa wtórna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego miałby nie współpracować? Router to sprawa wtórna.

 

Różnie z tym jest ;) Tutaj jest film instruktażowy

 

 

 

Ps. Czy ktoś kupował w tym sklepie? Jest dołączona antena wielozakresowa MIMO THETA W435 v2   O co chodzi z tą anteną, zdaje rezultat to rozwiązanie czy to raczej lipa?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki router. 3 maki hulały bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wieloma stwierdzeniami jakie tutaj przeczytałem. Nie używam iMaca, ale znam zarówno sprzęt jak i system. Mam jedynie iPada Air i uważam, że obok czytnika Kindle to najlepiej wydane pieniądze na elektronikę w moim życiu. W dodatku wydane długofalowo..

 

Niektórzy zapominają, że Maca nie kupuję się dla specyfikacji technicznej, ale dla: 1 - systemu operacyjnego, 2 - ekosystemu, 3 - oprogramowania jakie dostajesz w pudełku za darmo. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że sprzęt jest drogi. Jest względnie drogi, pewnie, że skandalem jest dopłata za 128 GB na dysku w takiej wysokości w jakiej żąda sobie za to Apple, RAM podobnie. Ale jak zauważymy, że na początkowy zakup składa się specyfikacja o dobrej (tak, dobrej!) wydajności, legalny system, legalne oprogramowanie, dobry ekran (wiem, wiem - od góry wpada kurz i pojawiają się duchy po paru miesiącach :P ), estetyczna obudowa itd., to są to jednak moim zdaniem rozsądne pieniądze za to co dostajesz. W dodatku tutaj podłączasz kabel zasilający.. i działa. Wiem, wiem, linux, a tym bardziej unix są lepsze. A qnx to już zupełna formuła 1 świata systemów operacyjnych..

 

A te plastikowe zawiasy w MacBookach, to wiecie.. idiota zrobi sobie krzywdę plastikowym nożem i widelcem.. a ze sznurka i zapałki helikopter zbuduje. Jak kupowałem auto, to przeczytałem, że po dwóch latach wszystko zacznie mi trzeszczeć.. i wiecie co.. mam auto dopiero 5 lat.. i nie trzeszczy. A mój kolega kupił Volvo, za trzy razy tyle co ja Opla i wiecie co.. u niego trzeszczy od nowości. Sorry, ale miałem kilka laptopów. W żadnym z nich nie udało mi się uszkodzić zawiasu ;) Jestem jakiś dziwny.

 

Podsumowując. Moim zdaniem jeśli ktoś nie gra, to iMAc27" to fajny estetyczny sprzęt, który wytrzyma długie lata użytkowania. I żeby nie było, mam PCta, na którego wydałem łącznie z monitorem 27" blisko 10k PLN, Win10 jest super, w końcu mam komputer, którego nie słyszę..

Gdybym mógł kupiłbym iMaca27". Uważam iOS za najlepszy system operacyjny jaki w życiu obsługiwałem.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router dotarł :) Po obiedzie zabiorę się za konfigurację urządzenia. Boję się takich rzeczy!  :wacko:

 

post-44476-0-27069800-1519114881_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój. Zrób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do wyboru tylko język niemiecki i język angielski. Nie znam żadnego z nich.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój. Zrób ;)

 

 

Wiedziałem, że będą problemy.  Wpisuję 192.168.1.1 i nie mogę wybrać języka polskiego. Są tylko dwa języki niemiecki i angielski.

 

Na Safari oraz na starej Toshibce na InternetExplorer i na Firefox jest to samo, tylko angielski i niemiecki.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będą problemy.  Wpisuję 192.168.1.1 i nie mogę wybrać języka polskiego. Są tylko dwa języki niemiecki i angielski.

 

Na Safari oraz na starej Toshibce na InternetExplorer i na Firefox jest to samo, tylko angielski i niemiecki.

 

A spróbuj zainstalować chrome i doinstalować wtyczkę tłumacza google i ustawić żeby ci tłumaczył na polski. :)

Trochę prawą ręką za lewe ucho i nie wiem czy to zadziała, ale spróbować warto. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zainstalować chrome i doinstalować wtyczkę tłumacza google i ustawić żeby ci tłumaczył na polski. :)

Trochę prawą ręką za lewe ucho i nie wiem czy to zadziała, ale spróbować warto. 

 

 

Muszę chyba poszukać jakiegoś fachmana w wielu 20 lat, który mi to zrobi. Instalowanie przeglądarki i doinstalowywanie wtyczek to dla mnie "czarna magia" :)

 

 

Facet na filmie tłumaczy bardzo szczegółowo, ale trudno tak po omacku nawigować, gdy się nie zna języka. Niemieckiego uczyłem się w podstawówce, ale nie bardzo mi się przyswajał, bardziej rosyjski. Angielskiego nie uczyłem się wcale, bo w tamtych czasach zachód to był wrogi świat :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się naciąłem, bo ten router nie ma wgranego polskiego menu. Tutaj jest z polskim menu http://sklep.ledos.pl/?1,fusce-felis-enim

 

Ps. Podłączyłem router, wprawdzie nie udało mi się skonfigurować tego urządzenia, ale po podłączeniu zasięg wskazywał 2 kreski. Podłączyłem antenę, pochodziłem trochę po mieszkaniu i nic się nie zmieniło.

 

Czy zasięg przed skonfigurowaniem urządzenia jest wiarygodny? Dwie kreski to bardzo kiepski zasięg! :(


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań rzeźbić na darmo w tym routerze ! Niczego jak widzisz nie osiągniesz a czas biegnie bez efektu. Poproś kogoś kumatego o pomoc albo podejdź do najbliższej firmy komputerowej z tym sprzętem to Ci to piorunem ustawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań rzeźbić na darmo w tym routerze ! Niczego jak widzisz nie osiągniesz a czas biegnie bez efektu. Poproś kogoś kumatego o pomoc albo podejdź do najbliższej firmy komputerowej z tym sprzętem to Ci to piorunem ustawią.

 

I tak zrobię! Jutro przejadę się do miasta, a dziś zadzwonię i się umówię :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasięg przed skonfigurowaniem urządzenia jest wiarygodny?

Tak.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Nadzieja w antenie!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sugeruj się kreskami. 

Siłę sygnału można w menu systemowym odczytać. Kreski są dla dzieci ;)

Na BTS search sprawdź sobie w swoim połoąeniu gdzie masz właściwy nadajnik i po tamtej stronie skieruj antenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sugeruj się kreskami. 

Siłę sygnału można w menu systemowym odczytać. Kreski są dla dzieci ;)

Na BTS search sprawdź sobie w swoim połoąeniu gdzie masz właściwy nadajnik i po tamtej stronie skieruj antenę. 

 

Sprawdziłem na BTS search i najbliższy maszt mam od domu jakieś 1,5 km i jest to T-mobile. Dziwne, bo na telefonie T-mobile mam dwie kreski. Wczoraj połączyłem komputer z T-mobile właśnie, aby włączyć film instruktażowy i się okazało, że internet nie chodził w zasadzie wcale. Zeżarło mi megabajty tylko.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.