Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Warsztaty Zegarmistrzowskie 5 / 2019

Zegarki Błonie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1831 postów

Napisano 01 maj 2019 - 00:03

W Muzeum Ziemi Błońskiej w miejscowości Błonie tj. około 30 - 40 km od Warszawy, wystawiona  jest kolekcja zegarków marki Błonie. Twórcą tej kolekcji jest jeden z naszych klubowiczów - Piotr Zawadzki. W porozumieniu z Muzeum i właścicielem kolekcji zapraszam wszystkich zainteresowanych klubowiczów do zwiedzania i spotkania z Piotrem, który przybliży nam  historię produkcji tych zegarków i opowie o kolekcji. 

Wstępnie termin: sobota 25 maja godz 14:00 

Miejsce: Muzeum Ziemi Błońskiej, 05-870 Błonie, al. Norwida 1 tj. około 35 - 40 km od Warszawy. 

Dalsze szczegóły po "majówce".  

• 1

#2 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Moderator
  • 7536 postów

Napisano 01 maj 2019 - 06:43

Nie ma opcji żeby mnie tam nie było B)
Fajnie, że warsztaty będą mogły odbyć się w moim mieście :)
Jeśli trzeba będzie w czymś pomóc, służę.
  • 0

#3 kopernik18

kopernik18
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 06 maj 2019 - 08:01

Zapraszam również i ja  :wub:  . Zgłaszajcie swoją  obecność . Pomysły na to popołudnie się pojawiają .Wszystko zależy od was. Więcej informacji wkrótce. :) 

• 0

#4 Astarloa12

Astarloa12
  • Użytkownik
  • 268 postów

Napisano 07 maj 2019 - 20:22

Czekam na więcej informacji :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 5063 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:02

Czekam i ja na więcej danych :)
  • 0

#6 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• 1831 postów

Napisano 12 maj 2019 - 11:15

Będę w tygodniu w Muzeum Ziemi Błońskiej u Pani Dyrektor. Będzie też Piotr. Wspólnie ustalimy szczegóły i przekażemy w tym wątku. 

• 0

#7 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 5063 postów

Napisano 12 maj 2019 - 12:36

Extra! Czekamy wszyscy zatem na szczegóły tych warsztatów. Dzięki
  • 0

#8 Togusa

Togusa

Skarbnik

• 78 postów

Napisano 12 maj 2019 - 18:29

Zanim zapomnę/coś pomieszam - zgłaszam siebie +1 na ten wyjazd ;)
  • 0

#9 kopernik18

kopernik18
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 14 maj 2019 - 11:42

Rozmawiałem z "muzeum" . Mamy tutaj  cykl kolekcjonerzy i ich kolekcje zazwyczaj w soboty o 16 . Jest propozycja, w zasadzie oczekiwanie i sugestia żeby nasze spotkanie - warsztaty zaistniało w ramach tegoż. Możemy się zgromadzić około 14 .Ja pokażę coś w Błoniu .Np. legendarną halę montażu Błoniaków i Blonexów i innych  tzw. P2 , zupełnie świeże odkrywki archeologiczne [Błonie sięga średniowiecza],rynek z wieżą i zegarem.   [TE wykopaliska oczywiście zegarkowe] :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

W Błoniu są dwa niszowe ; rzemieślnicze  browary . Usiłuję załatwić wejście dla grupy .Degustację tyż.   Zależy od właściciela. Ilość nas też ma znaczenie. Chodzi im o wynik ekonomiczny. Wszak sobota , jakiś pracownik , obsługa itp logistyka z ich strony niezbędna. Ja jadę promocją. :lol:

• 0

#10 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Moderator
  • 7536 postów

Napisano 14 maj 2019 - 11:50

Rozmawiałem z "muzeum" . Mamy tutaj  cykl kolekcjonerzy i ich kolekcje zazwyczaj w soboty o 16 . Jest propozycja, w zasadzie oczekiwanie i sugestia żeby nasze spotkanie - warsztaty zaistniało w ramach tegoż. Możemy się zgromadzić około 14 .Ja pokażę coś w Błoniu .Np. legendarną halę montażu Błoniaków i Blonexów i innych  tzw. P2 , zupełnie świeże odkrywki archeologiczne [Błonie sięga średniowiecza],rynek z wieżą i zegarem.   [TE wykopaliska oczywiście zegarkowe] :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

W Błoniu są dwa niszowe ; rzemieślnicze  browary . Usiłuję załatwić wejście dla grupy .Degustację tyż.   Zależy od właściciela. Ilość nas też ma znaczenie. Chodzi im o wynik ekonomiczny. Wszak sobota , jakiś pracownik , obsługa itp logistyka z ich strony niezbędna. Ja jadę promocją. :lol:

Takie niszowe te browary nie są ;)

Prędzej Artezan zgodzi się na zwiedzanie, chociaż tam nie bardzo jest co zwiedzać ;) Może dlatego że kilka razy tam byłem i wrażenia na mnie to nie robi. Jeśli napić się tego "niszowego" piwa to można odwiedzić restaurację w Rynku gdzie mają w tej chwili ogromy wybór "Inne Beczki" 

Co do wieży z zegarem... to mówisz o tej w ratuszu? W remizie strażackiej czy w kościele? :)

Użytkownik _Kwiatek_ edytował ten post 14 maj 2019 - 11:50

• 0

#11 kopernik18

kopernik18
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 16 maj 2019 - 07:50

tak Ratusz wieża

• 0

#12 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 5063 postów

Napisano 16 maj 2019 - 20:05

Zapowiada się wyśmienicie:)
  • 0

#13 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• 1831 postów

Napisano 20 maj 2019 - 17:55

Termin: sobota 25 maja godz 14:00   -    ODWOŁANY !

Niestety w tym terminie tj.  sobota 25 maja  nasze spotkanie się nie odbędzie  :(  Nie mam w tym niczyjej złej woli czy niechęci do zorganizowania tych warsztatów. Zbieg różnych służbowych wyjazdów kilku zaangażowanych w to osób i innych obowiązków uniemożliwia ich  organizację. To spotkanie się odbędzie ale w innym bardziej dogodnym  terminie. 

Zegarki Błonie na razie będa prezentowane na spotkaniu nieformalnym  przez Władka   /piątek 7 czerwca/.  Na ten wieczór przyjedzie też  kopernik18 :)   z gośćmi którzy kiedyś bezpośrednio pracowali przy "Błoniakach".

• 0

#14 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 5063 postów

Napisano 20 maj 2019 - 22:08

Wielka szkoda, ale rozumiem sytuację.

Mam prośbę, Eugeniusz, jak będą od nowa planowane te warsztaty to proszę w tym wątku o info. Dziękuję:)

Ja już jestem chętny:)
  • 0

#15 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 20 maj 2019 - 22:16

W późniejszym terminie też z chęcią się z błoniaków doszkolę w doborowym towarzystwie :)
  • 0

#16 kopernik18

kopernik18
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 21 maj 2019 - 06:48

Okazuje się , że przygotowanie, wydawałoby się zwykłego spotkania wymaga całkiem sporo zaangażowania i to nie jednej czy dwóch osób .Trzeba zgrać terminy.  Maj obfituje w mnóstwo wydarzeń i uroczystości.Zatem

ludzie są zajęci bardziej niż zwykle.     Warsztaty odbędą się na pewno.    Obiekty czekają :rolleyes: .   Zapraszam  :) . Potwierdzajcie zamiar uczestnictwa . Będę informował w wątku  .  

• 0

#17 Zielonkiewicz

Zielonkiewicz
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 21 maj 2019 - 07:18

Potwierdzam chęć uczestnictwa w warsztatach w późniejszym terminie.
Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie nakręconych". ☺
  • 0

#18 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 5063 postów

Napisano 21 maj 2019 - 12:13

Okazuje się , że przygotowanie, wydawałoby się zwykłego spotkania wymaga całkiem sporo zaangażowania i to nie jednej czy dwóch osób .Trzeba zgrać terminy.  Maj obfituje w mnóstwo wydarzeń i uroczystości.Zatem
ludzie są zajęci bardziej niż zwykle.     Warsztaty odbędą się na pewno.    Obiekty czekają :rolleyes: .   Zapraszam  :) . Potwierdzajcie zamiar uczestnictwa . Będę informował w wątku  .

Proszę się nie tłumaczyć. Wszystko rozumiemy. Dziękujemy za zaangażowanie:)
  • 0

#19 Pi0tr

Pi0tr
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 23:11

Potwierdzam chęć uczestnictwa w warsztatach w późniejszym terminie.
Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie nakręconych". ☺

Dołączam się. :)

• 0

#20 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• 1831 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 09:12

Wracamy do Muzeum Ziemi Błońskiej  :)

Odwołane "warsztaty" tak jak to było sygnalizowane wcześniej, odbędą się ! Wstępnie termin, to koniec października. Związane to jest z rocznicą początku produkcji zegarków Błonie. Muzeum z tej okazji przygotowuje uroczystości i wystawę. Nasze spotkanie z cyklu klubowych warsztatów będzie częścią tych wydarzeń. 

Niebawem Piotr  /kopernik18/  przedstawi w tym wątku więcej informacji o rocznicy, wystawie i terminie naszego spotkania w Błoniu.  

Wstępnie termin: ................... października 2019r.

Miejsce: Muzeum Ziemi Błońskiej, 05-870 Błonie, al. Norwida 1 tj. około 35 - 40 km od Warszawy. 

Dalsze szczegóły wkrótce.  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych