Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kopzz

Mam 1000zł i ogromny dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zacząłem rozglądać się za szwajcarskim zegarkiem. Poświęciłem już na to kilkadziesiąt godzin - szukam czegoś z czego będę zadowolony przez wiele lat. Raczej nie będzie on używany na co dzień, a raczej ma się ładnie komponować z garniturem. Aktualnie moją uwagę przykuł Roamer Superior 3H Gents 508833 41 15 05. Co o nim sądzicie?

Ogólnie zacząłem od CLAUDE BERNARD 20219 3 AIN, ale po przymierzeniu okazało się, że prezentuje się zbyt "zwyczajnie" i na dodatek dziwnie odstawał przy mocowaniu paska. Potem bardziej spodobała mi się Adriatica Sapphire A8258.1213Q... Finalnie skończyło się na tym Roamerze, ale nadal zastanawiam się czy jest sens? Może jednak zostać przy Adriatice za połowę ceny Roamera? Najgrosze jest to, że niestety nie za bardzo orientuję się jak wygląda jakość tych zegarków. Wiem tylko, że o Claude Bernard mało kto słyszał, a Adriatica jest w naszym kraju postrzegana za niezbyt prestiżową markę :(

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór jak na ten przedział cenowy. Automat jest znacznie przyjemniejszy ale 508833-49-15-05 nawet w kwarcu prezentuje się naprawdę dobrze.  Trochę czasu poświęciłeś na poszukiwania i raczej Roamer to dobry wybór. Oczywiście zaraz za Orient Bambino, żeby nie było :)

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bambino to super klasyk, tylko IMO nieco za duży na garniturowca ;-) Chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma 20 cm w łapie, to i Bambino się nada.

 

A ta Davosa całkiem niegłupia. Sekundnik nie skacze, ustrojstwo nie tyka. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słuszna uwaga, ja mam 16-16,5, więc na garniturowca bym go nie wybrał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Bambino rzeczywiście będzie za duży :( Chociaż nie zaprzeczam, że jest to ciekawa propozycja. Dziwi mnie tylko mineralne szkiełko. Sporo tańszych Orientów ma przecież szafirowe.

 

A co do Roamera to może do garnituru bardziej odpowiedni będzie 508833415505? Czarny pasek powinien lepiej pasować do czarnych butów i czarnego paska do spodni, a takie najczęściej noszę. Czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobrze myślisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na massdropie masz Glycine Combat 6 do wyboru na pasku/bransolecie oraz kolory tarcz 279$. Chyba lepszej opcji nie znajdziesz. rozmiar 36 lub 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, ale obawiam się że to już przekracza mój budżet. Po doliczeniu VATu i cła wyjdzie pewnie ponad 1300zł.

 

na massdropie masz Glycine Combat 6 do wyboru na pasku/bransolecie oraz kolory tarcz 279$. Chyba lepszej opcji nie znajdziesz. rozmiar 36 lub 43

 

Przypomniało mi się, ze rozważałem jeszcze Altantic Sealine 62341.41.21. Co o nim sądzicie?

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, ale obawiam się że to już przekracza mój budżet. Po doliczeniu VATu i cła wyjdzie pewnie ponad 1300zł.

 

 

Przypomniało mi się, ze rozważałem jeszcze Altantic Sealine 62341.41.21. Co o nim sądzicie?

Atlantica idź przymierzyć do Time Trendu najbliższego, garniturowce bywa, że różnie się na nadgarstku układają w zależności jak mają uszy zaprojektowane.

 

Swojego mam od kilku dni, ale w innym wariancie i jestem zadowolony, myślę, że w tej klasie cenowej wśród Adriatic czy Roamerów wstydu nie robi, szafir, Ronda 715, bardzo fajnie polerowana koperta i świetna tarcza (w tym o który pytasz są stalowe indeksy i tarcza ze szlifem słonecznym więc trochę inna bajka). Pasek trochę do d*py, ale to częsta przypadłość.

 

P4MJ9Sb.jpg

 

 

 

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią... kto szuka ten znajdzie... ja kilka lat temu w time trendzie dostałem kwarcowego Atlantica Worldmaster za około 400 zł. Jako garniturowiec i pod koszulę sprawuje się świetnie. Kwadratowa koperta i prosty design sprawiają,że każdy zwraca na niego uwagę. Dzisiaj jak widać koperta jest zmęczona życiem ale szkiełko pozostało bez żadnej ryski:) Zegarek ma u mnie dożywocie:)

post-64450-0-57920600-1561153471_thumb.jpg

Edytowane przez Majster2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.