Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Szukam alternatyw do tego Tissota T-Race

Zegarki podobne do Tissot T Race Tissot T-race

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mesje

Mesje
  • Nowy Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 20:32

Witam.

Szukam zegarków podobnych do tego modelu Tissota, jestem już zdecydowany aczkolwiek chciałbym wiedzieć czy ktoś z forumowiczów zna jakieś podobne modele, które by mnie zainteresowały. Obecnie udało mi się już ucyganić 2080 z 2600 na tym modelu, więc prosiłbym o zegarki w takiej mniej więcej kwocie :) 

Tissot_T-Race_Swissmatic_Blue_Hybrid_Str

• 0

#2 AK&AK

AK&AK
  • Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 11:05

Tissot PR100 z certyfikatem COSC za 50% ceny katalogowej. Koperta o mniejszej średnicy niż Twój typ i na bransolecie, ale może Ci podpasuje:

https://www.zegarki...._T1014081103100

https://www.zegarki...._T1014081105100
  • 0

#3 Marf

Marf
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 08:33

Witam.

Szukam zegarków podobnych do tego modelu Tissota, jestem już zdecydowany aczkolwiek chciałbym wiedzieć czy ktoś z forumowiczów zna jakieś podobne modele, które by mnie zainteresowały. Obecnie udało mi się już ucyganić 2080 z 2600 na tym modelu, więc prosiłbym o zegarki w takiej mniej więcej kwocie :)

Tissot_T-Race_Swissmatic_Blue_Hybrid_Str

Jak juz ucyganiles tyle to bierz Tissota

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#4 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1747 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:40

Jesteś pewien, że chcesz 2 klocki wydać na mechanizm Swissmatic? Poczytaj o tym mechanizmie, jest to ewolucja nieserwisowalnego werku ze Swatcha Sistem 51, lepiej poszukać czegoś na Sellicie SW200, Eta 2824-2 czy Powermatic 80. Albo w ogóle pójść w Orienty albo Seiko ;)

Użytkownik Admof edytował ten post 14 lipiec 2019 - 12:44

• 0

#5 Mesje

Mesje
  • Nowy Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 15:59

Powermatic 80 miałem ale niestety dziś sprzedałem :< z dużą stratą... sprzedałem, ponieważ był typowo garniturowym zegarkiem a ja na co dzień chodzę w t-shirt'cie (wyglądało to tak jakbyście założyli koszulę do spodenek sportowych...)

Seiko mam i chwalę sobie - mój ulubiony zegarek :)

Poczytałem o Swissmatic. Szwajcarski niedrogi mechanizm automatyczny z możliwością dokręcania (w lewo). Z założenia ma być precyzyjny, ze sporą rezerwą chodu oraz niedrogi. Montują je w Swatchach. 

Nie dziwi mnie to, Swatch i Tissot to Swatch Group. 

VW Touareg i Porsche Cayenne mają połowę tych samych części (np. drzwi mają to samo oznaczenie) a jednak Touareg i Cayenne to nie te same samochody. Oczywiście, można zarzucić, że powinienem porównywać silniki w tych samochodach tak jak mechanizmy w wymienionych zegarkach... Chodzi mi o to, że Tissot to zegarki bardzo dobrze wykonane. Automat Tissota musi mieć swoją cenę :) 

Dodam - wolę Powermatic 80 od Swissmatic ale jestem w stanie zaakceptować ten mechanizm w T-Race. :)

Jeszcze jestem na etapie szukania alternatyw (podobnych wyglądem zegarków). 

• 0

#6 kazik1701

kazik1701
  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 14:13

Może taki prs Cię zainteresuje ? Najładniejszy ze wszystkich prs-ów.
2d9c2bc12ab388eb45a0196bf721ba52.jpg

• 0

#7 Mesje

Mesje
  • Nowy Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 09:45

Ładny ale szukam czegoś bardziej "masywnego". Chodzi o grubą ramkę koperty. Po długich poszukiwaniach znalazłem zegarki Victorinox, które jadę dzisiaj przymierzyć. 

Znalazłem jeszcze Hublot i Patek ale tych nie jadę przymierzyć xD

• 0

#8 kazik1701

kazik1701
  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 09:49

Ładny ale szukam czegoś bardziej "masywnego". Chodzi o grubą ramkę koperty. Po długich poszukiwaniach znalazłem zegarki Victorinox, które jadę dzisiaj przymierzyć.

Znalazłem jeszcze Hublot i Patek ale tych nie jadę przymierzyć xD

To jest masywny i największy zegarek z serii prs nie bez powodu nazwany extreme. Koperta 44,5 mm i jest dość gruby. To ja nie wiem co masz za nadgarstek
c813df0d20e10aa7a1a766a35e43c5e3.jpg

Użytkownik kazik1701 edytował ten post 23 lipiec 2019 - 09:50

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tissot, T-race

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych