Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

Ranking ulubionych firm klubowiczów 2007 - Pytania! Dys

Rekomendowane odpowiedzi

Już się nie odzywam.

Się tylko nie obrażaj... Fajnie czasem podyskutować. :wink:

Bardzo mi się ta zabawa podoba, ale to chyba z resztą widać :lol:


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
Dobrze, już dobrze. Już się nie odzywam.

 

Wkleić mu Marudę? :D:lol:

 

A wklejaj :D.

 

post-0-0-15651900-1330704148.gif

 

 

Mówisz i masz :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby uatrakcyjnić głosowanie małym konkursem. Ogłaszam więc prywatny konkurs o Structuralną Nagrodę dla Najbardziej Przeciętnego Klubowicza.

 

Wygra ten, czyje typy okażą się najbardziej zbliżone do ostatecznych wyników rankingu.

[/b]

 

 

i tym sposobem zabawa się skończyła, szkoda...końcowe wyniki będą niemiarodajne, w tym roku juz nie poznamy ulubionej firmy klubowiczów, bo w niektórych głosowaniach rankingi bedą przypominały strzały w końcową klasyfikację. Pewnie niektórzy zagłosuja tak jak powinni, a nie tak jak chcą. Powstanie pomieszanie rankingu firm ulubionych z piramidą prestiżu. W tamtym roku o niektórych miejscach decydowały małe róznice punktowe, przez kilka głosowań, które moga byc odpowiedzią na konkurs końcowa klasyfikacja moze być zniekształcona. Albo wybiera się własne ulubione firmy, wedle indywidualnych gustów i upodobań i traktuje to jak świetną zabawę do konca, albo zgaduje rankingi, połaczyc tego sie raczej nie da.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tym sposobem zabawa się skończyła, szkoda...

nie mów mi, że dla jednej głupiej książki o zegarkach, ludzie będą liczyć głosy i próbować "wstrzelić się" w końcową klasyfikację :?: :shock:

Chciałem dodać tej fajnej zabawie dodatkowego "dreszczyku", a podając trochę aktualnych statystyk, zachęcić kolegów do dyskusji w temacie, a tymczasem się okazuje, że popsułem Wam imprezę... :D:lol::D

 

(Rankingi już mają to do siebie, że ustala się kolejność i ktoś ten ranking wygrywa, ktoś jest drugi, a ktoś inny na samym końcu)

 

Ale jak Wam Structuralny Konkurs na Przeciętniaka przeszkadza, to mogę obiecać, że nagrodą będzie "najbardziej-przeciętna-książka-o-zegarkach", jaką uda mi się znaleźć i otzrymanie jej to będzie największy obciach, jaki można sobie wyobrazić :!:

 

:oops: :oops: :oops:


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janku, niestety darq ma trochę racji. Wierz mi, że przy kontynuacyjnym podawaniu danych, część osób zagłosuje pod wpływem impulsu na swoją ulubioną markę, tak aby wygrała.. niestety.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disser, myślę, że raczej klubowicze nie będą sie tym kierowac i wypiszą to co lubią i jak lubią.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zagłosowałem na swoją ulubioną markę tak, żeby wygrała. (To znaczy chciałbym, żeby wygrała). Rozumiem, że chodzi Ci o to, że jak rywalizują głównie dwie marki A i B, to zwolennik marki A specjalnie nie przyzna marce B nawet złamanego punkcika, choć normalnie by to zrobił?

Dlatego, poza pierwszym postem, którego żałuję, już nie podaję aktualnych wyników punktacji, a jedynie informacje poboczne. Poza tym, przecież głosowanie jest jawne i każdy może zajrzeć do tematu i samemu ocenić aktualne tendencje. To, że jedna z marek była 6 razy na czele indywidualnych typowań, każdy, kto otworzy temat, policzy w kilkadziesiąt sekund (minutę jak ma wolne łącze). Więc o "ciszy wyborczej" w przypadku tej formy głosowania mowy być nie może.

 

Niemniej jednak powstrzymam się od komentarzy na temat głosowania, przekonaliście mnie.

 

Co do konkursu, nie wypada mi go niestety odwołać, ale ponieważ nie zdążyłem jeszcze podać do wiadomości nagrody, czekając dopiero na ostateczne potwierdzenie ze sklepu, nie czuję się w tej kwestii do niczego konkretnego zobowiązany i ogłaszam, że książka o zegarkach będzie badziewna i szmatława i naprawdę szkoda się wysilać, bo na coś lepszego mnie nie stać i zwycięzca nic więcej oprócz wiecznego miana największego Przeciętniaka w Klubie oraz podejrzeń, że liczył wyniki, nie będzie z tego miał.

 

Acha, ranking prowadzę dalej, bo będę jakoś musiał ustalić zwycięzcę konkursu structuralnego, chętnie go udostepnię w celu sprawdzenia wyników oficjalnego liczenia, Mariusza proszę o PM po zakończeniu głosowań.

 

Przepraszam, że zepsułem Wam zabawę...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo uprzejmie prosze nie robic sobie jaj z rozowego glosu! :twisted:

 

glos zostal oddany, nie zamierzam go zmieniac. mialem do tego prawo dokladnie takie samo, jak wszyscy pozostali, a "moje" firmy powinny miec w rankingu dokladnie takie same szanse, jak iwc, omega, czy vc.

 

co prawda nie znam kolekcji poszczegolnych "producentow", nazwy wiekszosci widzialem pierwszy raz w zyciu i przyznaje, ze lista zostala uczciwie, choc wybiorczo skopiowana "na pale" z jakiegos innego watku - mimo wszystko uwazam ten glos za co najmniej rownie wazny i wartosciowy, co glosy ludzi, ktorzy nie potrafia poprawnie napisac nazw swoich "ulubionych" firm (vide: "hubold", "officina panerai", "breuget", itp. itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci głosu :lol:

 

Moze jakieś zakładziki kto wygra :lol:

Obstawiam:

Omega

IWC

JLC :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie szkoda ci głosu :lol:

 

trzy moje ulubione firmy pt. jlc, iwc i omega radza sobie calkiem niezle bez mojej pomocy... :P to raz. dwa - niezaleznie od miejsc, na ktore trafia pozostana moimi ulubionymi firmami. trzy - jest mi calkiem obojetne, czy w wyniku tego rankingu ktokolwiek zmieni w jakikolwiek sposob swoje mniemanie o tych firmach - to sa moje ulubione firmy i opinia innych o nich, czy moim stosunku do tych firm dosyc srednio mnie obchodzi :twisted:

 

zgoda, nie umiem sie bawic :lol: za stary jestem itp. itd... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie umiesz się bawić :lol:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgoda, nie umiem sie bawic :lol: za stary jestem itp. itd... :lol:

Spadaj z piaskownicy stary zgredzie :P

Wapniak :!:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spadaj z piaskownicy stary zgredzie :lol:

Wapniak :!:

 

 

Ta Fillipe, daj mu popalić !! Przyłóż mu jeszcze !!

 

Tylko uważaj żebyś mu nie połamał tych zwapniałych kości... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domagam się respektowania ciszy wyborczej a po wyborach powołania komisji śledczej do spraw wyboru ulubionej firmy klubowiczów.

:wink:


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie szkoda ci głosu :lol:

 

Moze jakieś zakładziki kto wygra :P

Obstawiam:

Omega

IWC

JLC :lol:

 

pewnie O...

chyba że ktoś założy kilkadziesiąt kont i odda kilkadziesiąt głosów a w każdy Krug Baumen dostanie 20 pkt :P

 

to byłaby "niespodzianka"


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Muszę się przyznać, że podobnie jak Structural prowadzę szczegółową ewidencję tej edycji głosowania....chyba jeszcze na fali sondaży przedwyborczych....i wszelakich możliwych manipulacji oczywiście :mrgreen:

 

Oczywiście przemilczę dotychczasowe wyniki (właściwie to nie o wyniki końcowe mi chodzi) i poczynione obserwacje/statystyki ect. aż do końca tego plebiscytu.

 

A potem w podsumowaniu dorzucę parę ciekawostek, obserwacji i statystyk (w uzupełnieniu Structurala) ......no i ewentualnie służę pomocą Komisji :( sprawdzającej wyniki końcowe w celach ew. weryfikacji.

 

pozdr,

 

 

EDIT:

(..)wciąż nie podliczam tego typowania na różowo, ale można przyjąć, że gdyby zostało utrzymane, dojdzie jeszcze 19 kolejnych - 19, bo jedynie Krug Baumen z tej listy juz punkcik dostał od innego Klubowicza - "za obciach"; dodam, że jedynym powodem nieliczenia głosów z tego typowania jest moja niechęć do dopisywania kolejnych 19 marek do rankingu przy jednoczesnym założeniu, że nie dostaną one więcej głosów i nie będą się liczyły w końcowej klasyfikacji; nie chcę niepotrzebnie powiększać i tak już niemałego arkusza z wynikami - oczywiście w końcowym zestawieniu uwzględnię wszystkie typowania)

 

Mam dokładnie ten sam problem...i to samo rozwiązanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
(..)trzy moje ulubione firmy pt. jlc, iwc i omega (...)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

..a pamiętasz jeszcze tytuł konkursu...ee.ee..panie tego... :wink:

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ukazał się najnowszy katalog Uhren Exclusiv 2008, jeden z najlepszych moim zdaniem katalogów: 480 stron, ponad 2000 zegarków, ponad 180 firm.

Dlaczego o tym piszę tutaj, bo publikują oni jak co roku swój ranking.

Chciałem go nawet zamieścić bo jak każdy tego typu ranking jest miejscami kontrowersyjny, ale po zastanowieniu, że mógłby mieć jakiś wpływ na wyniki naszego, zadaję pytanie: UMIESZCZAĆ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie umieszczaj. :( tegoroczna edycja UE jest dość uboga :D. Ranking również słaby i mało firm.-podobno, bo nie widziałem go jeszcze.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tegoroczna edycja UE jest dość uboga :(. Ranking również słaby i mało firm...
W naszym jak do tej pory, po typowaniach od 62 osób, jest 168 marek!!!

Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Janek - jak zaliczyłeś Radka (RadG) głosy....Hamilton łącznie 5?

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek - jak zaliczyłeś Radka (RadG) głosy....Hamilton łącznie 5?

zakładam, że zmieniając ostatnią pozycję swojego rankingu z Mosera na Hamiltona, jednak się pomylił... Poczekamy.

 

A w ogóle, to jedna marka może dostać punkty za JEDNO miejsce w rankingu (patrz wyjaśnienie Mariusza sprzed roku). Inaczej mógłby ktoś zagłosować na swoją ulubioną markę na wszystkich 20 pozycjach i przyznać jej łącznie 210 punktów!! Czyli: drugiego głosu na markę ani przyznanych nim punktów od jednego głosującego po prostu nie liczę.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem się, zmiana świadoma, mało tego - kto wie czy nie dokonam kolejnej korekty, zgodnie zresztą z zasadami zeszłorocznymi i tak samo tegorocznymi 8) Wiem, że takie korekty burzą obliczenia bieżące, ale cóż, wymienić ulubionych 20 marek nie jest może zbyt trudno, pozycjonowanie to już zupełnie inna kwestia :roll:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyliłem się, zmiana świadoma, mało tego - kto wie czy nie dokonam kolejnej korekty, zgodnie zresztą z zasadami zeszłorocznymi i tak samo tegorocznymi 8) Wiem, że takie korekty burzą obliczenia bieżące, ale cóż, wymienić ulubionych 20 marek nie jest może zbyt trudno, pozycjonowanie to już zupełnie inna kwestia :roll:

Radku, chodziło nam o to, że Hamilton już w Twoim zestawieniu był, teraz po dokonaniu zmiany jest nawet dwa razy, więc jeden głos by się zmarnował...

W Twoją świadomość ani na chwilę nie wątpiłem... :D:D:D

A do wyboru marek, ani zmian dokonywanych zgodnie z podanymi zasadami nic nie mam...

 

Starałem się uwzględnić wszystkie głosy. Oczywiście zdarzały się błędy w głosowaniach i na przykład w kilku sytuacjach jedna firma pojawiała się dwukrotnie w typowaniu. Wówczas brałem pod uwagę wyższą wartość punktową natomiast tą niższą pomijałem. Innymi słowy - jak Darek przyznał firmie Chronoswiss najpierw 3 punkty i później w tym samym głosowaniu Chronoswiss dostał 2 punkty, to oczywiście nie były one sumowane. Brałem pod uwagę tylko tą wyższą wartość czyli (w tym przypadku) 3 punkty.

Zakładam, że i w tym roku tak będzie liczył.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.