Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

korba

Marina Militare

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nowy nabytek. Fajny zegarek za małą kasę. Jakosc wykonania i praca mile zaskakuje. Garść danych:

Rezerwa chodu: 60 godz. :!:

Dokładnosć: Około +5 s/doba :!:

Mechanizm: Unitas 6497-Clone :)

Średnica: 44mm.

Wodoszczelność: Nieznana

Producent: Kraj w którym aktualnie odbywa sie olimpiada ;)

 

post-2988-0-95486200-1330867216.jpg

post-2988-0-46138000-1330867218.jpg

post-2988-0-78713000-1330867219.jpg

post-2988-0-25521400-1330867221.jpg

post-2988-0-55939600-1330867222.jpg

post-2988-0-09532300-1330867224.jpg

post-2988-0-08250700-1330867226.jpg

post-2988-0-44420000-1330867227.jpg


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny, oby dobrze służył :cool:


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Bardzo fajny zegarek. Nie udaje Paneraia. Styl ten sam, ale i Amfibia czerpie garściami z tej stylistyki. W tym porównaniu zdecydowania wygrywa Marina - oczywiście jeśli chodzi o wygląd na nadgarstku :smile: Jeśli chodzi o mechanizm, nie mam pojęcia, który bym wybrał.

Napiszę tylko, że niestety zaczynam myśleć o funduszach na Marinę :smile:

Może ktoś mi ją wybije z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie udaje Paneraia

 

To już trochę przesadziłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, przesadziłem, przyznaję. Przynajmniej wzorują się na najlepszych. :smile:

Niestety nie jestem w grupie docelowej, do której skierowane są zegarki z napisem Panerai. Marina jest dla mnie nie namiastką, a jedynym słusznym wyborem (chyba, że ktoś mi ją wybije z głowy). :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodoszczelnosc (wg sprzedawcow na ebayu) to 3 atm. Fajny pasek ;)

 

sam sie zastanawialem nad jej czarna wersja.. ale.. no jakos tak sie wypalilo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a na spotkaniu chcieliśmy walcowac podróby, a tu taki kwas:)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO porażka. Amfibia nawiązuje do stylistyki, nie kopiuje jej...Apel do modów!!! Zróbmy specjalny watek. Klub miłosników podróbek. :oops: :oops: :oops: :oops:


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

To wtedy trafia na taka liste dziesiatki roleksopodobnych orientow i szwajcarów ,wszelkiej masci lotniki podobne do siebie tak bardzo ze trudno je od siebie odroznic itd... Ja bym nie przesadzał i nazywał bym podróbką to co własciwie nia jest czyli imitacje, lepsze lub gorsze ze wszelkiemi napisami i logami .Tutaj jasno jest okreslone ze zegarek nazwywa sie MM .Na deklu ten sam opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Jednak jest produkowany w kraju gdzie zlokalizowana jest wiekszośc światowego fałszerstwa mysli technologicznej i znaków towarowych. Inne rolexopodobne zegarki maja przynajmniej solidne werki i jakaś renomę firmy. Jakoś Rolex nie robi z tego powodu kłopotów.

A MM to zegarek w cenie wody toaletowej...Zrobiony najtańszym kosztem a to sugeruje w jakim celu został zrobiony


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz w chinach tez mozna kupic ludzaco podobne BMW X5,SMARTA,MERCEDESA CLK etc.To "podroba" w pewnym sensie.Tak jak to PANERAI.Mysle ze szefostwo Paneraia nie jest szczesliwe z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree
Niby tak. Jednak jest produkowany w kraju gdzie zlokalizowana jest wiekszośc światowego fałszerstwa mysli technologicznej i znaków towarowych. Inne rolexopodobne zegarki maja przynajmniej solidne werki i jakaś renomę firmy. Jakoś Rolex nie robi z tego powodu kłopotów.

A MM to zegarek w cenie wody toaletowej...Zrobiony najtańszym kosztem a to sugeruje w jakim celu został zrobiony

 

To raczej pokazuje jaki jest faktyczny koszt wyprodukowania i pokazuje ze czym innym jest produkcja a czym innym renoma.Sadze ze do werku przez lata nie bedzie sie mozna doczepic bo jest pewnie dobry jakosciowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie koszt wytworzenia w chinach nie wskazuje rzeczwistych kosztów wytworzenia. Sory ale ja za miske ryzu robił nie będę. Odnośnie werku - to czas pokaże


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadze ze do werku przez lata nie bedzie sie mozna doczepic bo jest pewnie dobry jakosciowo.

 

Po czym wnosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Mam przeczucie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie Panowie. Ta Marina na pewno niezbyt zmartwi producenta "oryginału". Ten zegarek kupią osoby, które nie kupią Paneraia, z jednej przyczyny, nie stać ich na to. W zegarku rzeczywiście ściągnięto wygląd, ale każdy z nas wie, że to nie jest to Panerai. Już to było wałkowane w związku z Marina RXW. Większość paneristi zgodziła się, że tamten zegarek nie jest podróbą. Dlaczego więc, ta Marina jest podróbą.

I tak od razu z grubej rury, że niby osoby, którym podoba się ten zegarek to miłośnicy podrób. Bez przesady. Skoro w kręgu milośników Panerai RXW nie jest uważana za podróbę to i inne firmy mogą je produkować. (Jeżeli firma Panerai opatentowała wygląd Mariny i patent jest ważny - oczywiście jest to podróba i koniec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie do znawców tematu. Czy stylistykę Mariny opracowała firma Panerai, czy również wykorzystała rozwiązania innych producentów. Bo jak obserwuję zegarki innych firm widać ściaganie rozwiązań stylistycznych i technicznych (czasami tarcze są bardzo podobne, wskazówki itp.). Tak naprawdę, sam nie wiem, co myśleć o tym zegarku. Precedens RXW pozwala mi na razie sądzić, że to nie podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak. Jednak jest produkowany w kraju gdzie zlokalizowana jest wiekszośc światowego fałszerstwa mysli technologicznej i znaków towarowych. Inne rolexopodobne zegarki maja przynajmniej solidne werki i jakaś renomę firmy. Jakoś Rolex nie robi z tego powodu kłopotów.

A MM to zegarek w cenie wody toaletowej...Zrobiony najtańszym kosztem a to sugeruje w jakim celu został zrobiony

No taka filozofia to już mnie na kolana powaliła :)

Tak dokładnie. Chiński zegarek fotografowany z chińskim nożem, za pomoca chińskiego telefonu. Fotki zapisane zostały na chińskiej karcie pamięci, z której zostały przerzucone na chińskiej produkcji laptopa. Takie czasy...

Najtańszym kosztem, to sa zrobione podróby z napisem Panerai, w cienko chromowanej kopercie, z bezkamieniowym werkiem.

Ten zegarek jest all stainless steel, szkło szafir i uszczelki.

A ten werk to akurat jeden z najtrwalszych i najlepiej wykonanych chińczyków.

Czy ten zegarek ma gdzies napisane Panerai? Czy ma jakikolwiek numer, czy znak, którego uzywa Panerai? A że wzornictwo ściągnięte? Patenty i zastrzeżenia wzoru juz dawno wygasły. Setki przykładów na takie same działania bym znalazł. Chiński? A co teraz nie jest chińskie? A koperty i części do tańszych szwajcarów, to oczywiście wszystkie w Szwajcarii sa robione... :roll:

Ci co mnie znają, wiedza jaki mam stosunek do podrób.

A załoze się, że jak go wystawie w Bazarze, to sprzeda sie w ciągu godziny ;)

Ale jak na razie nie mam takiego zamiaru.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Korby - słusznie prawisz. Nie kupując urzadzeń produkowanych dla zachodnich koncernów w Chinach niewiele moglibyśmy wybrać.

Chyba niemożliwe jest już takie proste widzenie produktów pochodzących z Chin (podła jakość za niewielkie pieniądze). W Chinach nie jest już z resztą najtaniej (Pakistan, Bangladesz). Chińczycy stawiają teraz na wysokie technologie. Jak zlecający odpowiednio zapłaci zrobią mu produkt światowej jakości. Jest to bezdyskusyjne.

PS

Pasek od Ciebie jest the best (ten mustang :smile: ). Monster noszony jest tylko na nim. Nosi się świetnie, a wygląda z monsterkiem, że ho ho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest to podróbka - ale nie ma się czym chwalić. To tak jakby się rozwodzić nad reprodukcją obrazu. Ja bym takiego zegarka nie chciał za darmo.

Rosyjski wzorowany TAK, zerżnięty chiński NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za darmo biorę od razu. W tym miejscu należałoby ustalić co to jest rżnięcie, a co wzorowanie :smile: . I raz jeszcze zadam pytanie - Czy oryginalny wzór Mariny Panerai jest w całości opracowany przez tę firmę czy może też zerżnięty lub wzorowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja przechodzi z fazy śmiesznej w przerażającą. Jeśli z każdej podróby zdejmiemy logo to bedzie wszystko ok i juz warto taki zamiennik mieć. Troche więcej oczekiwałbym od miłosników zegarków.

Mam karte Kingston Made In Japan, Aparat Made In Japan, Telefon made in Korea i Made in Finland (z chińska bateria) Laptop Made in Ireland, Zegarek Swiss, jesli się zwraca uwage na to co sie kupuje to da sie zminimalizowac Made in China. trzeba tylko chcieć a nie jak owieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, daj sobie powiedzieć, że w Twoich sprzętach made in niechina większość podzespołow jest właśnie w Chinach produkowana.

Co do samego zegarka - fakt, to nie jest wzorowanie, to jest rżnięcie na żywca, ale kilku kolegów już pokazało zdjęcia zegarków identycznych z bardziej markowymi i jakoś to przechodzi. Może problem w tym, że do "kopii" rolków, pilotów i tym podobnych już się przyzwyczailiśmy? A OP wydaje nam się cały czas wyjątkowe?

 

Mówiąc szczerze, sam nie wiem, jaki jest mój stosunek do MM, ale nie odsądzałbym od czci i wiary jej samej i jej nabywców.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy oryginalny wzór Mariny Panerai jest w całości opracowany przez tę firmę czy może też zerżnięty lub wzorowany.

 

luminor 44mm byl "w calosci" opracowany przez officine panerai, przez allesandro bettariniego (lub zespol kierowanych przez niego ludzi). jest luznym nawiazaniem do zabytkowego modelu 6152/1 produkowanego kilkadziesiat lat wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.