Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

korba

Marina Militare

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie tak?

 

tak. pominmy fakt, ze to tylko photoshop. w swietle prawa to nie jest podrobka. stosujac obiektywne i bezwzgledne kryteria oceny nie jestes w stanie udowodnic, ze to cos jest podrobka. natomiast bez bezwglednego ukladu odniesienia w postaci kodeksow pozostaja jedynie subiektywne opinie, gornolotne hasla o etyce i systemach wartosci. a z opinia jest jak z d*pa - kazdy ma wlasna...

 

i tu moja subiektywna opinia o "mm": jest "be", jest bezczelnym klonem zrobionym by zbic kapital na popularnosci marki officine panerai, jest bezczelnym naruszeniem cudzej wlasnosci intelektualnej. "zle" intencje/motywy producenta sa dla mnie jasne. ja bym czegos takiego nie kupil.

 

ale nie zamierzam oceniac ani krytykowac na publicznym forum decyzji i motywow jakimi kieruja sie nabywcy tego "czegos", bo szanuje ich prawo do posiadania innej opinii i innego systemu wartosci od mojego. bo szanuje ich prawo do podejmowania wlasnych decyzji (nawet jesli uwazam je za zle lub bledne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft - racja, Kazdy ma prawo kupić na co ma ochotę, jeśli to legalne, ale to nie forum gospodyń wiejskich, czy forum obserwatorów wędrówek lemingów. To Forum Miłośników Zegarów i Zegarków. To nie jest forum zegarkowo neutralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównywanie sytuacji polskich pracowników, czy pracowników w marketach - to chore.

Oj nie porównałem. Napisałem tylko:

Nie kupuj również w hipermarketach, tam ludzie też są wykorzystywani (na mniejszą skalę , ale żyjemy w Europie, tu są inne standardy podobno).

U nas powinno się szybciej sprawę skutecznego egzekwowania prawa pracy załatwić, a jakoś nie można i tylko o to mi chodziło.

Większym problemem jest to co napisałem, oprócz tego co przytoczyłeś. Kupujesz coca cole??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się tu pewien problem lingwistyczny. Na forach angielskojęzycznych (np. watchuseek) wyraźnie odróżnia się podróbkę (replica, fake) od "homage" (dosł. hołd) - czyli zegarków wzorowanych na innych, ale nie kopiujących ich logo. I np. na WUS dyskusja o podróbkach jest zabroniona, ale o homage'ach rozmawiać wolno jak najbardziej, tak krytycznie jak i pozytywnie. Chińska MM to oczywiście "homage" a nie replika. Może i my wymyślmy jakieś zgrabne określenie na ten typ zegarka (bo "hołd" mi jakoś nie bardzo pasuje) co ułatwi późniejsze dyskusje.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu

Imitacja, substytut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, Bartek, bałbym się tu użyć określenia homage. Nie wiem jak to funkcjonuje faktycznie w angielszczyźnie, ale mi homage kojarzy się raczej jednoznacznie pozytywnie - choćby z produkcjami Eddiego Plattsa, Roya Taylora czy Billa Yao. Tam wiadomo kto za tym stoi, jaki jest cel, klimat ... nie jest to klasyczna "masówka" w przeciwieństwie do tej MM, która jest niczym więcej jak tylko produktem. Tu nie widzę hołdu tylko biznes mimo wszystko.

 

Co do mojego stosunku do problemu - pozostaje jedynie podpisać się pod opinią softa. Krótko, słusznie i na temat.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam precista prs50 Ripa ochrzczona została właśnie mianem homage, co jak rozumiem, stawiało ją znacznie wyżej w zegarkowo-rżniętej hierarchii?

:mrgreen:

Koledzy, chyba bijemy pianę.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, troszkę z innej beczki. OP mogłaby wypuścic jakąś tańszą linię swoich zegarków. W tym klimacie, ale z prościutkim mechanizmem. Z szacunku dla fanów marki z mniej zasobnym portfelem. Trzy tysiące, jakoś by się dało uskładać (lepiej 2,5 tys :smile: ) Wtedy dyskusji o Marinie na naszym forum by nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, troszkę z innej beczki. OP mogłaby wypuścic jakąś tańszą linię swoich zegarków. W tym klimacie, ale z prościutkim mechanizmem. Z szacunku dla fanów marki z mniej zasobnym portfelem.

 

:):):)

 

Nie wiem czy dżołk zamierzony ale całkiem niezły :mrgreen:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Forum Miłośników Zegarów i Zegarków. To nie jest forum zegarkowo neutralne.

 

mozesz to powiedziec jasniej, bo nie do konca rozumiem intencje? ja mowie zeby nie oceniac ludzi przez pryzmat sposobow w jaki realizuja swoje zegarkowe pasje. odpowiadasz mi w sposob, ktory wzkazuje, ze sie ze mna nie zgadzasz. czyli co proponujesz, oceniajmy ludzi na podstawie zegarkow jakie kupuja? :shock: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki żart, przecież Paneraie za grubą kasę mają mechanizmy bajeranckie, nie robione w Chinach unitasy. Wcale się nie przepłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki żart, przecież Paneraie za grubą kasę mają mechanizmy bajeranckie

 

bajeranckie? co jest bajeranckiego w unitasie ozdobionym przez soproda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bajeranckie? co jest bajeranckiego w unitasie ozdobionym przez soproda?

Hmmmm....... to z lekka ironicznie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na tym to polega. Nie każdy może jeździć Porsche. Im nie zależy na ilości klientów. To nie towar masowy. Oni celują w konkretnego odbiorcę który kupuje właśnie dlatego, że drogi. Pewnie w ogóle go nie obchodzi jaki werk :) Ma inne problemy na głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze niestety masz rację. W Porsche jednak płaci się za coś więcej, niż tylko za styl. Ale to już zupełnie inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy może jeździć Porsche. Im nie zależy na ilości klientów.

 

fakt iz wlasnie kupuja grupe vw (i ze przygotowuja produkcje hatchbacka konkurencyjnego w stusunku do audi s3, czy bmw 1) swiadczy o czyms przeciwnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm....... to z lekka ironicznie było.

 

internet nie jest niestety dobrym "nosnikiem" ironii... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Forum Miłośników Zegarów i Zegarków. To nie jest forum zegarkowo neutralne.

 

mozesz to powiedziec jasniej, bo nie do konca rozumiem intencje? ja mowie zeby nie oceniac ludzi przez pryzmat sposobow w jaki realizuja swoje zegarkowe pasje. odpowiadasz mi w sposob, ktory wzkazuje, ze sie ze mna nie zgadzasz. czyli co proponujesz, oceniajmy ludzi na podstawie zegarkow jakie kupuja? :shock: :roll:

 

Uważam, że realizowanie pasji zegarkowej Marina Militare nie ma nic wspólnego z byciem miłośikiem zegarków. Tylko i az tyle miałem na myśli.

Jeśli miałby to byc wyznacznik do oceny ludzi - to mówi mi to tylko tyle, że nie jest to MOIM ZDANIEM miłośnik zegarków - i nic więcej na temat człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy może jeździć Porsche. Im nie zależy na ilości klientów.

 

fakt iz wlasnie kupuja grupe vw (i ze przygotowuja produkcje hatchbacka konkurencyjnego w stusunku do audi s3, czy bmw 1) swiadczy o czyms przeciwnym...

 

Ale ten hatchback nie będzie miał logo Porsche, tylko VW?

 

Nie mowie, że nie chcą robić biznesu. Masówkę będą/robią jednak z innym brandem. Do tego stworzonym.

 

Chodzi mi o prestiż marki. To ile płacisz za wózek w porównaniu do jego kosztów wyprodukowania. Użyłem skrótu, przerysowując, wypowiedz. Porsche jest Porsche. Sprzedają z ogromna marżą i akurat o to tutaj chodzi. Nawet nie myślą aby przenieść produkcje do Chin. Kto by kupił super wykonanego (mówię to bez ironii) Porsche made in China ? Pewnie by stracili rynek na rzecz Lotusa czy innej Corvetty.

 

Podobno w Japonii żaden VIP nie będzie jeździł wypasionym japońskim samochodem, pomimo, że jest dużo lepszy od Merca czy BWM. Nie przystoi. Musi być niemieckie auto.

 

Myślę, że w zegarkach jest podobnie. Pakujesz zmodyfikowaną ETAe do IWC i walisz cenę. Płacisz za logo z dobrym standardowym werkiem ale zegarek nosisz z nieukrywaną dumą, należysz do elity.

 

Tego nie da Ci MM.

 

Ja MM nie kupie ale jak ktoś lubi czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej marinie. Czy to jest "homo" czy tylko kopia? Aktualnie w ofercie OP nie ma dokladnie takiego samego modelu, moze bedzie kiedys.

 

post-4971-0-42740000-1330867493.jpgmm007uj9.0426c5d88d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że realizowanie pasji zegarkowej Marina Militare nie ma nic wspólnego z byciem miłośikiem zegarków. Tylko i az tyle miałem na myśli.

Jeśli miałby to byc wyznacznik do oceny ludzi - to mówi mi to tylko tyle, że nie jest to MOIM ZDANIEM miłośnik zegarków - i nic więcej na temat człowieka.

Uważam, że Twoja opina jest zbyt ogólna, a przez to niesprawiedliwa. Przecież tutaj ważne są intencje. Marka OP nie jest powszechnie znana. Kupujący na ebayu mógł o niej nie słyszeć (tym, bardziej mógł nie czytać naszych tu rozważań). Nie kupował przecież Paneraia, tylko zegarek mechaniczny Marina Militare. Jego wybór mógł być spowodowany chęcią posiadania zegarka mechanicznego z duszą. Może się cieszył z posiadania pierwszego zegarka nakręcanego. Tego nie wiemy. To wpisuje go w krąg miłosników zegarków. Ja wolę ludziom zawsze przypisywać dobre intencje.

PS

Jak już pisałem wcześniej nie wiem co myśleć o MM. Te wszystkie posty do końca mnie nie przekonują, że to śmierdząca sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co myślec o tym zegarku.. Napewno bym go nie kupił ale imho ogień krytyki godny jest lepszej sprawy...BTW na tz pojawilo sie ogłoszenie następującej treści:

 

Up for sale is my custom Marina Militare watch with sapphire crystal and Unitas 6497 movement. This watch resembles the radiomir style Panerai and is very well made.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rado - teraz to Ty poleciałeś naiwniactwem na maxa :mrgreen:

Rozmawiamy o naszych kolegach klubowych. Oni doskonale i ze 100% świadomościa kupowali.

Widzę, że mocno zarty się Ciebie trzymają :mrgreen: :mrgreen: :)

 

A tak szczerze - koledzy posiadacze - czy jeśli byloby na tarczy napisane np Olipai zamiast Marina Militare to choć przez myśl by Wam przeszło aby zakupić ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.