Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zachwycające mechanizmy Greubel Forsey

Rekomendowane odpowiedzi

Greubel Forsey to para zegarmistrzów zachwycająca swoimi zegarkami od kilku lat. Miałem okazję obejrzeć je na żywo i zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ostatnio zegarmistrzowie zostali wyróżnieni wieloma prestiżowymi nagrodami, a Richemont zainwestował w ich firmę spory kapitał, pozostawiając im całkowicie wolną rękę. Filmy makro zrobione przez Ian'a Skellern'sa przybliżają trochę m.in modele Quadruple Tourbillon ? Différentiel Sphérique and Tourbillon 24 Secondes Incliné.

 

http://www.youtube.com/watch?v=lU8GQL_Rl00&feature=player_embedded

 

http://www.youtube.com/watch?v=_vQtp_9M6SA&feature=player_embedded#


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, ty zawsze cos pieknego wyszperasz :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę te zegarki w ruchu, wcześniej tylko zdjęcia. Robią niesamowite wrażenie :):)


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ruchu strasznie zyskują. A na żywo powalają. Nie jestem entuzjastą otwartych tarcz ale Greubel Forsey potrafią zafascynować.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekające


Co zostało zobaczone, już się nie "odzobaczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne filmiki. Zazdroszczę możności obejrzenia za żywo tychże dzieł sztuki zegarmistrzowskiej. Może dzięki finansowemu wsparciu grupy Richemont obaj Panowie zaprezentują coś bardziej "dla ludu", bo dotychczas koncentrowali się na niewielkiej liczebnie produkcji wyjątkowo zaawansowanych technicznie zegarków ? Raczej w to jednak wątpie; Greubel i Forsey pozostaną chyba architektami zabawek dla bardzo bogatych miłośników zegarmistrzostwa, takich, którzy cenią sobie techniczny high - end połączony z niszowością.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW!!

Az brak mi slow : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd jestem na forum szperam po takich frykasach - piękne! ale rzeczywiście filmy to już inna bajka - powalają!

 

Mam natomiast prośbę:

Klaudiusz - ty, lub ktokolwiek inny - czy mógłby ktoś opisać układ wzajemnej kompensacji błędów/niedokładności pracy (!) pojedynczego tourbillona?

zdaje się, że temu służy układ podwójny...

bo z tego co wyczytałem (a było to dawno - i dlatego proszę o przypomnienie, poza tym wiecie - misja forum...) nie jest to wymysł czysto estetyczny, a wręcz przeciwnie - oparty o twardą fizykę i matematykę! z tego co pamiętam również kątowe usytuowanie osi tourbillona jest podyktowane tylko i wyłącznie chęcią uzyskania maksymalnej dokładności.

Nie chce mi się sprawdzać teraz ale zdaje się, że oni jako jedyni na świecie stosują takie układy, przez siebie zresztą opatentowane...

Racja? jeśli nie - możecie mnie mieszać z błotem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to ciekawe zagadnienie i warto je opisać bliżej. FP Journe też stosuje dwa wychwyty kompensujące synchronizujące się na wzajem.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możnaby poszukać w necie i przetłumaczyć ale zapewne wyjdzie sieczka...

Może zatem poprosimy, któregoś z szacownych forumowych zegarmistrzów o łopatologiczne przybliżenie zagadnienia? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dobry pomysł. Było by świetnie, gdybyś coś wrzucił. Bardziej biegli w arkanach sztuki koledzy z pewnością uzupełnią i dopowiedzą.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslalem ze minimal mnie tak hipnotyzuje !! PRZEPIEKNE i tyle.


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że oglądanie tego na codzień, na żywo, jest takie drogie...... pozostaja filmy....:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko na targach w Bazylei można obejrzeć te zegarki na żywo, bo do butiku raczej nie można chyba wejść z ulicy. :)

 

Być jak Władimir Riesin, rządzić rynkiem nieruchomości w Moskwie i kupić sobie taki zegarek...

 

Tego wszystkim życzę na święta i w nowym roku ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władimir Lisin to raczej wydaję swoje pieniązki na broń sportową.

Z tego co się orientuję jego pasją jest strzelnictwo.

Jednak z pewnością stać go na cała kolekcję zegarków marki Greubel Forsey.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wice-mera Moskwy odpowiedzialnego za budownictwo Władimira Riesina, który jest zastępcą mera Jurija Łużkowa, a który pojawil się w sławnym rosyjskim rankingu zegarków elity biznesu i władzy.

 

Mój odnośnik

 

Swoją drogą gdyby taki zegarek kupił sobie zastępca Hanny Gronkiewicz Waltz to już czytam te artykuły w Fakcie i SE. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Greubel i Forsey tworzą niezwykłe rzeczy...I jak tu nie kochać zegarków po obejrzeniu takich filmów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek miażdzy, ale drugi niestety mi się nie podoba. To zahaczenie koperty wygląda dziwnie i nienaturalnie. Przy pierwszym jakos te dwa mechanizmy tak tuszuja troche ogolny ksztalt, natomiast ten drugi tak troche na sile chce być ładny:)


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech piekne...a tak sie zapytam ile takie cuda kosztuja?Boze kupic kiedys jeden chociaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche odkladania mnie czeka... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łzy się same cisną, jakoś tak serce ściska...


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.