Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Nasze kieszonkowe wojaki....

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj zegarek z czasów Rosji Carskiej:

 

post-27317-0-42409700-1421953474_thumb.jpg

post-27317-0-04978400-1421953487_thumb.jpg

post-27317-0-95592100-1421953494_thumb.jpg

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pułkowy...ciężki i w fajnym stanie, też go lubię zwłaszcza, że został dostarczony przez L.M.Lilpopa.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Bratysławie zegarek został sprzedany a nie wyprodukowany.

 

Witam . Jest cos takiego do kupienia w kraju w którym mieszkam ale glówna sprezyna najprawdopowodobniej jest popsuta gdyz zegarka nie idzie nakrecic ale idzie ustawic wskazówki. Poza tym mechanizm bardzo czysty i ladnie zachowany. Jest ktos w stanie w przyblizeniu powiedziec ile moze kosztowac naprawa takiej sprezyny? I kogo byscie polecili? najlepiejj z okolic Bydgoszczy lub Poznania. Nie chodzi o to aby bylo najtaniej- a bardzo  profesjonalnie. Dzieki za odpowiedzi. 

post-78863-0-71223900-1424648542.jpg

post-78863-0-65377300-1424648720.jpg

post-78863-0-22503500-1424649045.jpg

Edytowane przez danieloff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w pozycji naciągania sprężyny można obracać koronką, czy stawia ona wyraźny opór, a może można obracać koronką bez wyraźnego wzrastania oporu?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu...a to mnie zaskoczyłeś Panie Krzysztofie. Można zapytac skąd Pan jest?

Ja tego zegarka jeszcze nie kupilem, on jest wystawiony na oficjalnej stronie Urlic of England (renomowany dealer i wygórowane ceny) w Anglii i cena wcale tez taka atrakcyjna nie jest bo 850 funtów!!! = 4500 zeta. Za niesprawny zegarek! Domyslam sie ze gdyby zegarek był sprawny to cena mogłaby być dwukrotnie wyzsza. Zastanowie sie nad zakupem. Tam jest jeszcze jeden mankament ale nie mam pojecia czy dałoby radę to poprawić, mianowicie porcelanowa tarcza ma odprysk i jakiś piramidalny (intelekt) postanowił sobie ten odprysk przyklejic klejem w rezultacie czego jest zółtawy kleks! 

Jesli zakupie ten zegarek to z pewnościa się do Pana odezwę, prosze zerknąc na tarcze. 

post-78863-0-07691400-1424716428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w pozycji naciągania sprężyny można obracać koronką, czy stawia ona wyraźny opór, a może można obracać koronką bez wyraźnego wzrastania oporu?

nic nie pisze w opisie na ten temat. Jedynie pisze ze balans chodzi bez zadnego oporu przy lekkim wstrzaśnięciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w pozycji naciągania sprężyny można obracać koronką, czy stawia ona wyraźny opór, a może można obracać koronką bez wyraźnego wzrastania oporu?

ale wyśle im maila i sie zapytam co mi tam szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Poznania. Tarcza jest baaardzo trudna do uratowania. Przy tego typu uszkodzeniu nigdy nie uzyska się efektu całkowitego usunięcia. Można jedynie spowodować, by efekt estetyczny był mniej rażący 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........Tarcza jest baaardzo trudna do uratowania. Przy tego typu uszkodzeniu nigdy nie uzyska się efektu całkowitego usunięcia. Można jedynie spowodować, by efekt estetyczny był mniej rażący 

 

Całkowitego usunięcia to nigdy nie uda się uzyskać :)

No chyba że robiąc nową tarczę :)  :)

 

Ale mogę pokazać efekty moich eksperymentów

(może jak będę miał chwilę czasu to przygotuję reportaż)

 

przed

 

post-27334-0-55958900-1424719580.jpg

 

 

i w trakcie

 

post-27334-0-28324000-1424719612.jpg

 

ubytki przy 11 i 5 pokazują że to jest ta sama tarcza

 

pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, reportaż o renowacji tarcz emaliowanych jest społecznie potrzebny i wielce pożądany - trzymam kciuki za jego realizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(może jak będę miał chwilę czasu to przygotuję reportaż)

Koniecznie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reportaz o renowacji tarcz emaliowanych byłby mile widziany. Dodam od siebie ze jesili chodzi o powyzsza kieszonkę IWC to musze przemysleć jej zakup bo jak widzicie cena jest moim zdaniem wygórowana. Jedyne co przemawia za zakupem to zródło które jest poprostu pewne na 100%. wogóle ten dealer ma kilka ciekawych zegarków w swojej ofercie ale cenowo ...to tylko dla ludzi którzy raczej juz nie patrzą na ceny tylko zaspokajają swoje zachcianki. Ja niestety do nich sie nie zaliczam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, reportaż o renowacji tarcz emaliowanych jest społecznie potrzebny i wielce pożądany - trzymam kciuki za jego realizację :)

 

 

Koniecznie.

 

 

Reportaz o renowacji tarcz emaliowanych byłby mile widziany. ........

 

 

Witam.

 

Obawiam się tylko że pełen fotoreportaż szybko nie nastąpi

jako człowiek ceniący czas a zwłaszcza urządzenia do jego pomiaru

absurdalnie cierpię na jego chroniczny brak :mellow: :mellow:

a kłopoty i zawirowania życiowe jeszcze to potęgują.

 

Tarczę którą tu zaprezentowałem kupiłem w zeszłym roku dla siebie na Jarmarku Dominikańskim

i mając chwilę czasu na urlopie od razu zrobiłem te ubytki. Od tego czasu leży i czeka na dokończenie.

W między czasie udało mi się zrobić kilka tarcz, naprawić kilka ulubionych cylinderków czy dorobić kila szkiełek dla

kolegów z forum a tarcza od pół roku czeka ;)  -  jak zwykle szewc bez butów chodzi.

 

Ale po kolei.

Po latach prób "błędów i wypaczeń" doszedłem do wniosku że nie uda się uzupełnić

ubytków typowymi masami porcelanowymi lub emaliami które przy temperaturze wypału ponad 1000

stopni nie chcą się łączyć z starą warstwą tarczy. Uzupełnianie ubytków przy pomocy emalii

żywicowych lub jak niektórzy koledzy robią wszelkiego rodzaju farbkami z emulsyjnymi włącznie :D :D :D

daje słabe efekty.

 

Jedynym rozwiązaniem było opracowanie masy "porcelanopodobnej" o znacznie niższej temperaturze

która będzie dzięki temu "oblewała" ubytki łącząc się z nimi. Zatrudniłem moich kolegów chemików, ceramików

oraz całą moją wiedzę i udało nam się opracować skład masy której temperatura wypału jest w granicach 400-600 stopni.

 

I tak po kolei:

Proces nie jest prosty i trochę trwa.

 

1. Najpierw trzeba tarczę oczyścić z starych uzupełnień.

 

2. Następnie trzeba wymaskować tarczę i poddać ubytki piaskowaniu zwiększa to przyczepność wypełnienia.

 

3. Dalej całą tarczę podajemy procesowi mycia/trawienia

:rolleyes:  (to jest nasz następny patent preparat myjąco/trawiący) :rolleyes:  -  który usuwa z tarczy wszelkie brudy łącznie z śladami spękań pajączkowych wystarczy rozpuścić trochę proszku w wodzie i zostawić w niej tarczę na noc ( !!! uwaga ten cudowny proszek -jest znacznie tańszy od amerykańskich odpowiedników - potrafi też myć tarcze blaszane - ale tu już trzeba uważać !!!)

 

4. Zarabiamy biały proszek masy na gęstą glinkę

 

5. I tą glinką uzupełniamy ubytki należy tylko pamiętać że nasza masa podobnie jak większość porcelan w procesie wypalania się kurczy tak więc trzeba dawać wypełnienie z lekką górka gdyż po wypale wklęśnięcia kiepsko wyglądają a dodać się już nie da - lepiej już wypukłość zeszlifować tarczą diamentową.

 

6. Następnie następuje wypał - ja dysponuję małym piecem z elektronicznie regulowaną temperaturą w granicach 0 - 1250 stopni i dodatkowo możliwościa wytworzenia próżni w komorze pieca.

 

7. Po wypale następuje studzenie i odpuszczanie.

 

8. Następnie ew. naddatki szlifujemy / polerujemy.

 

9. Ewentualnie górną powierzchnię można jeszcze próbować polakierować lub poszkliwić.

 

10. Teraz już tylko problem uzupełnienia napisów - tego jeszcze nie wymyśliłem - i jest to temat na następny "doktorat" :)

 

Pozdrawiam

 

Roman

 

p.s. Jako purysta uważam że uzupełnianie w starych tarczach ubytków jest lepsze (nawet jeśli widać te naprawki) od robienia dziewiczo nowej

p.s.2 Niestety trzeba pamiętać że zawsze przy takim procesie istnieje możliwość zniszczenia tarczy naprawianej i że uzupełnienia mogą się

różnić odcieniem bieli. Staram się masę podbarwiać na żółto lub niebiesko ale przy tak małych ilościach masy uzupełniającej wtrącenia kolorów nie zawsze dają pożądany efekt.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na wskrzeszenie tego wątku... Czy nic wojskowego w kieszonkach nie pojawia się w Waszych zbiorach?

 

ae74a2c2f7535782gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niewiele się pojawia, ale kilka militarnych kieszonek na pewno bym znalazł .,W zegarkach tego typu najciekawszym elementem są grawery typu "National Stock Number", tudzież inne oznaczenia wybite dla wojska.,W niektórych zegarkach podana jest nawet jednostka,lub baza militarna w której zegarek był używany., 

post-67292-0-11081500-1457552959_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z Twojej szybkiej reakcji :)

 

Lemania, którą pokazałem jest przykładem kwestii, która należy wyjaśnić.

 

Z tego co wiem w II RP dostawcą Min. Spr. Wojskowych był Z. Jeznacki - czy na wszystkich zegarkach dla wojska były oznaczenia?

 

Zenithy z oznaczeniami spotkałem, ale chronografu ani jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W zegarkach tego typu najciekawszym elementem są grawery 

 

Proszę bardzo kolekcja moich grawerów 

Od razu mówię będą cztery posty jeden po drugim 

 

Pierwszy Makińska wojskowa linia kolejowa - co znaczy K.A. nie wiem być może inicjały właściciela ale jakiejś placówki, poczty,stacji czort wie 

post-68206-0-62014400-1457624760_thumb.jpg

post-68206-0-11043400-1457624772_thumb.jpg

post-68206-0-65783200-1457624780_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 - Też Bure z numerem - co oznacza nie wiem - jak ktoś wie niech się podzieli 

post-68206-0-66536000-1457624867_thumb.jpg

post-68206-0-97716600-1457624876_thumb.jpg

post-68206-0-69584300-1457624885_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 - Też Bure z numerem - co oznacza nie wiem - jak ktoś wie niech się podzieli 

Ten Bure nie jest Billodesem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 - Zegarek Henrich Khan Dostawca zegarków Imperatorskiej Gwardii Genrich (Khenrich) Khan - skrót na dole i na tarczy to skrót miasta Sankt Petersburg 

Ciekawostką jest napis prawie całkowicie zatarty na tylnym deklu - widać szczątkowe ślady daty chyba 5 i resztki liter ale co tam było napisane to chyba się nie dowiemy - ktoś starł napisy i dał swój chyba monogram 

 

post-68206-0-78934400-1457625278_thumb.jpg

post-68206-0-33211200-1457625292_thumb.jpg

post-68206-0-14419600-1457625303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatni to szczątki zegarka który próbuję odbudować od dawna ale nie mogę trafić dawcy mechanizmu - było kilku potencjalnych ale zawsze coś nie pasowało a koperty przerabiał nie będę - zegarek pierwotnie był z budzikiem dziś z mechanizmu zostały szczątki ale koperta prawie kompletna brak tylko uszka - kupiony na allegro kilka lat temu za 20zł (cena wystawiona) chętnych nie było a co ciekawe byłem wtedy nad morzem i grzałem z laptopem 2km do knajpy z Wi-Fi żeby zalicytować w ostatniej chwili - zalicytowałem i wygrałem bo nikt więcej walki nie podjął - nie to nie  :D

 

Na deklu oryginalna grawerka - Moosburg 30 września 1940r  

W miejscowości Moosburg w Niemczech mieścił się obóz jeniecki stalag VII A  obóz dla szeregowców i podoficerów z czasów drugiej wojny światowej 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stalag_VII_A

post-68206-0-77794400-1457625799_thumb.jpg

post-68206-0-96928300-1457625808_thumb.jpg

post-68206-0-41947900-1457625817_thumb.jpg

post-68206-0-84057900-1457625825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odczytać w ultrafiolecie... Zatarte grawerunki. Gdybyś pokazał mechanizmy  :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bure nie jest Billodesem?

Nie oba typowe Buraki 

post-68206-0-60850700-1457626233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odczytać w ultrafiolecie... Zatarte grawerunki. Gdybyś pokazał mechanizmy  :rolleyes:

 

Myślisz że będzie lepiej widać ?? Spróbuję tylko muszę gdzieś kogoś z taką lampą dorwać 

Tutaj zdjęcia mechanizmu Khan-a i tego Moosburg (ten w rozsypce może komuś się wala taki szrot może nie chodzić aby kompletny był i pasował  -_- )

post-68206-0-50371200-1457626721_thumb.jpg

post-68206-0-65739400-1457626737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.