Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1415 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:39

Pmwas gratuluję udanej reanimacji :) i tak szczerze .... po Polsku ........ cholercia ..... zazdroszczę :)
Koperta pewnie została zamieniona ?
Jak nie masz co robić z kopertą matką to chętnie przytulę ją do swej piersi bo mam do niej cały środek Wostoka :D łoczywiście ilość srebrników do uzgodnienia :)
Pozdrawiam
  • 0

#42 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5101 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:02

Uorany - kopertę-matkę moge ci wysłać, tylko po co - jest okropna :) I to naprawdę okropna - wytarcia i wżery są tak duże, że uszczelki nie założysz, bo się dekiel nie zakręci :)
  • 0

#43 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:24

Łodezwę się na PW
  • 0

#44 IceColdDi

IceColdDi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:19

Super Wostok co to za model jeszcze takiego nie widziałem ?
  • 0

#45 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5101 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:30

Wostok precision class, bardzo wczesna wersja na rynek wewnętrzny, z 1959 roku. Mechanzim K28, prezentowany kilka postów wyżej :)

Zreszta jeśli mam wbierać moje ulubione mechanizmy radzieckie to będą to w zasadzie ex aequo wczesny K26, wczesny Typ I i K28, potem dłuuugo nic :)

Użytkownik pmwas edytował ten post 03 kwiecień 2012 - 16:32

• 0

#46 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 12:22

Dzięki wydatnemu wkładowi kolegi Pmwas, za co serdecznie mu dziękuję, do życia powróciła Pobieda 2-56. Do roboty była oś sekundnika, czyszczenie i konserwacja, nastąpiła zmiana tarczy na lepszą choć nie identyczną. :)
Oczywiście troszkę własnego wkładu pracy przy zabiegach kosmetycznych i mamy taki efekt jak na fotkach przed i po. :)

Załączone miniatury

• P3120140.JPG
  • P4060360.JPG

• 0

#47 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5101 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:46

No faktem jest, ze wypiękniała :)
  • 0

#48 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:20

Pomyśl tylko Pmwas, sam środeczek tego co widać powyżej jest twoją zasługą.:)
  • 0

#49 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4001 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 06 kwiecień 2012 - 19:54

Jeśli chodzi o "picowanie" to Pmwas to zrobił super, ten sam zegarek i dużo ładniej się prezentuje, ale ta Pobieda to dla mnie dwa inne zegarki, inna tarcza, inny werk - gdzie tu odpicowanie? raczej poskładanie
Ideą tego tematu było polerowanie kopert, czyszcze tarcz, wypełnianie lumy, odnawianie bezela itp, a nie wymiana 80% zegarka na inny
  • 0

#50 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 21:24

Faktem jest, że tarcza jest wymieniona na inną co też w swoim poście napisałem. Nowe są też wskazówki bo starych praktycznie nie było. Natomiast cała reszta, koperta werk, szkiełko itp. to ten sam zegarek. Nie bardzo wiem gdzie wielce szanowny moderatorze dopatrzyłeś się wymiany 80% zegarka. Nie pokazywałbym świadomie zegarka złożonego z kilku innych.
Inicjator tego tematu w swoim inauguracyjnym poście napisał cyt.
" Witam wszystkich!
chciał bym zacząć nowy temat ktory bedzie miał na celu ukazanie "ponownych narodzin' naszych zegarków ktore gdzies tam zdobylismy
chodzi mi dokładnie o to aby wystawiac zdjecia naszych nowych nabytkow przed i po 'ODPICOWANIU' ! nie chodzi mi tu o renowacje (tarcz czy kopert), bardziej o kosmetyke no i oczywiscie - "powołanie do drugiego życia" czyli naprawa i konserwacja mechanizmu!! ale tez kosmetyka wizualna naszych "POCIECH" czyli (nowe szkiełko, pasek , wskazówki, koronki 'mała polerka' itp.)"

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że w tym temacie nie chodzi jedynie o polerowanie, ale też o przywracanie starych zniszczonych zegarków do życia. Jeśli jestem w błędzie to sorki i już się wynoszę z tego tematu. :)
Pozdrawiam

Użytkownik Tajtek edytował ten post 06 kwiecień 2012 - 22:10

• 0

#51 EDwatchMaker

EDwatchMaker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 22:29

Panowie ! nie wazne ze tarcza wymieniona na inna czy tez odnowiona i czy reanimacja jest delikatna czy tez jest wymienione 80% zegarka bo jest to tylko i wyłacznie kwestia naszego gustu i sumienia!jednemu nie przeszkadza wymiana ponad polowy zegarka drugi by sobie na to nie pozwolił jesli nie miał by identycznych oryginalnych czesci! ale wazne jest to ze zegarek cieszy posiadacza i to ze jego mała historia i duszyczka znow zyje! i o to w tym chodzi!
  • 0

#52 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 22:57

Panowie ! nie wazne ze tarcza wymieniona na inna czy tez odnowiona i czy reanimacja jest delikatna czy tez jest wymienione 80% zegarka bo jest to tylko i wyłacznie kwestia naszego gustu i sumienia!jednemu nie przeszkadza wymiana ponad polowy zegarka drugi by sobie na to nie pozwolił jesli nie miał by identycznych oryginalnych czesci! ale wazne jest to ze zegarek cieszy posiadacza i to ze jego mała historia i duszyczka znow zyje! i o to w tym chodzi!

Twe słowa EDwatchMaker są potwierdzeniem mojego postrzegania tego tematu. Sam jednak jestem zdania aby trzymać się jak najbliżej oryginału jeśli to możliwe. Najważniejsze jednak jest danie zegarkom drugiej szansy. W tym konkretnym przypadku wymiana tarczy to kompromis pomiędzy oryginałem, a estetyką poprzez danie oryginalnego zamiennika młodszego o kilka lat.
Pozdrawiam
  • 0

#53 Organizator_imprezy

Organizator_imprezy
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu: 502581

Napisano 07 kwiecień 2012 - 10:41

Witam wszystkich forumowiczów !

Ostatnio wpadł mi w rece taki oto okaz http://i39.tinypic.com/16hlrfk.jpg i chciałbym go troche wypolerować a dokładniej ( odświeżyc koperte i szkiełko )Jednak niewiem czym to wykonać ? Mam kupic jakąś paste polerska do szkiełka z plastiku ? Jaki pasek pasował by to owego egzemplaza? Ktoś podpowie ? Z tego co pamietam w oryginale był pasek z podkłądką. Jeśli chodzi i mechanizm to działa sprawnie wiec warto by było poświecić mu troche czasu i dac mu drugie życie ;)
PS Spotkał sie ktos juz z takim egzemplażem ?

Pozdrawiam.
  • 0

#54 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 14:34

Witam wszystkich forumowiczów !

Ostatnio wpadł mi w rece taki oto okaz http://i39.tinypic.com/16hlrfk.jpg i chciałbym go troche wypolerować a dokładniej ( odświeżyc koperte i szkiełko )Jednak niewiem czym to wykonać ? Mam kupic jakąś paste polerska do szkiełka z plastiku ? Jaki pasek pasował by to owego egzemplaza? Ktoś podpowie ? Z tego co pamietam w oryginale był pasek z podkłądką. Jeśli chodzi i mechanizm to działa sprawnie wiec warto by było poświecić mu troche czasu i dac mu drugie życie :)
PS Spotkał sie ktos juz z takim egzemplażem ?

Pozdrawiam.

Pasek to rzecz gustu. Jeśli chodzi o kopertę to przed przystąpieniem do polerowania, dobrze jest kopertę wykąpać w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i przy użyciu szczoteczki do mycia zębów. Efekty często są zdumiewające i polerowanie może być niepotrzebne. Jeśli już wpadam na pomysł polerowania koperty to używam do tego bardzo delikatnej pasty (konsystencja kremu) do metalu firmy FM. Odrobina pasty i szmatka bawełniana i jest błysk. Do szkiełka jeśli nie ma nim rys to może wystarczyć sama pasta polerska do pleksi. Ja kupiłem takową w hipermarkecie Lerua M i jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli są rysy to nie obędzie się bez ingerencji papieru ściernego. Jak to robić było już opisywane wiele razy w różnych miejscach na forum. W razie czego podpowiem na PW. Mechanizmowi należy się zaś czyszczenie i konserwacja u zegarmistrza, a będzie ci służył jeszcze przez wiele lat.
Pozdrawiam ;)
  • 0

#55 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5101 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 19:01

Typ 17 w Chronostarze odzyskał twarz :D. Szkoda, ze koperta okazała się zbyt zniszczona do renowacji, ale tarcza wyszła całkiem ładnie. Musze przyznać, że wygląda dużo lepiej :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dla przypomnienia:

Dołączona grafika
  • 0

#56 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Gadu-Gadu: 4365774

Napisano 24 kwiecień 2012 - 19:51

No ten Typ17'ty robi wrażenie po tym Spa. Pomimo ,że koperta została bez zmian - to moim zdaniem dodaje całości charakteru- to całość prezentuje się kozaco! gratulacje!
  • 0

#57 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1774 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 10:33

Chronostar w Ldz? Ja tam robilem Longinesa z lat 50tych i bylem bardzo zadowolony. A jak oceniasz jakosc farby na tarczy? Jest matowa, czy z polyskiem, takim troche jak brokat?
  • 0

#58 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5101 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 15:51

Lakier jest ecru, błyszczący, napisy czarne, matowe. Moim zdaniem bardzo dobra robota - zupełnie satysfakcjonujące :). top nigdy nie to co orygina, nawet podniszczony, ale dużo lepsze niż to, co tam było :D
  • 0

#59 Tajtek

Tajtek
  • Użytkownik
  • 1773 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 09:40

Metamorfoza bardzo udana. Nowa twarz i efekt wspaniały. Totalna renowacja koperty w tym konkretnym przypadku, moim skromnym zdaniem tylko popsułaby efekt końcowy.
Pozdrawiam
  • 0

#60 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 1608 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 19:26

Prezentowałem już w nowych nabytkach mojego staruteńkiego Poljota Sputnika z pierwszych lat produkcji.
Zakupiłem go za parę złotych ale w stanie nieco zabiedzonym, ale sprawnym. Cała koperta była brudna, szkło porysowane, godzinowa i minutowa wskazówka - każda z "innej parafii". Serducho za to kompletne na 16 kamykach i co najważniejsze - skore do życia.

Dołączona grafika

Po rozbiórce szczęśliwie się okazało, że tarcza zaledwie po lekkim odkurzeniu wygląda na bardzo ładną, a koperta wyczyszczona nie miała żadnych wżerów i głębokich rys. Znajomy mistrz wziął werk w obroty i po czyszczeniu i regulacji zegareczek (20 pln) miło oraz dokładnie zaczął cykać. Staram się zawsze przy reanimacjach pozostać przy maksimum części oryginalnych i szkiełko postanowiłem zachować takie z jakim go zakupiłem. W ruch poszła pasta K2 i już po kilkunastu rundach polerki szkło również nabrało blasku. Trochę czasu zajęło mi znalezienie wskazówek takich jak trzeba, ale za 7 zetka zdobyłem dawcę na łapek godziny i minuty. Efekt wkładu niecałych 30 zeta i odrobiny mojego czasu jest natomiast taki:

Dołączona grafika

Tak oto mam swojego Poljota ze sputnikiem... Tu pytanie do mądrzejszych ode mnie: tam myślę, że to wynalazek datowany na początek 1960 lat (taki podobny widziałęm w katalogu z 1960 str 248)? Ktoś może potwierdzić?

Użytkownik D@dik edytował ten post 03 czerwiec 2012 - 20:31

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Enkil, pabloo_