Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

FH już upolowana ;) Teraz kolej na KonTiki Date ;)


Gdyby ktoś chciał się pozbyć złotej Date, to zapraszam na PW :) Tymczasem cieszy FH.

 

post-94831-0-09621300-1563118209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki model do sprzedania lub wymiany ?

 

post-94831-0-68295400-1563293005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67156120_10214690432878789_1135667091970


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna z najpiękniejszych Etern moim zdaniem, zaraz obok Date.

Wiem, bo miałem :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najpiękniejszych Etern moim zdaniem, zaraz obok Date.

Wiem, bo miałem :D

Potwierdzam :) bardzo fajne chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date jeszcze nie miałem, więc czas nadrobić stracony czas, moja pierwsza :)

post-33253-0-85170000-1563463075_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date jeszcze nie miałem, więc czas nadrobić stracony czas, moja pierwsza :)

attachicon.gif20190718_155102p.jpg

Jak to w pewnym skeczu: "Będzie Pan zadowolony..." :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date jeszcze nie miałem, więc czas nadrobić stracony czas, moja pierwsza :)

attachicon.gif20190718_155102p.jpg

Niech się nosi! Która to wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w pewnym skeczu: "Będzie Pan zadowolony..." :)

Ja myślę, dzięki Leszku.

 

fajny zegarek :P

Konrad ... Ty wiesz co  :P  Dzięki.

 

Niech się nosi! Która to wersja?

Hmmm ... stara?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nosi! Która to wersja?

Na oko, dokładnie ta sama co moja, czyli najfajniejsza :P Dobrze, że na kajdanie, bo to wyjątkowo udany kawał stali doczepiony do zgrabnej koperty z piękną tarczą i trójkątami nie do podrobienia :D


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko, dokładnie ta sama co moja, czyli najfajniejsza :P Dobrze, że na kajdanie, bo to wyjątkowo udany kawał stali doczepiony do zgrabnej koperty z piękną tarczą i trójkątami nie do podrobienia :D

Tak, wskazówki i indeksy barwione (termicznie?) na niebiesko. Też wolę na bransie, pasek duuużo taniej wychodzi :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wskazówki i indeksy barwione (termicznie?) na niebiesko. Też wolę na bransie, pasek duuużo taniej wychodzi :D

No to już wiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotogeniczna bestia, choć i syn, i żona, nie pieją z zachwytu :D

ed7516ebba375ed6ed8a4986c57bd366.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotogeniczna bestia, choć i syn, i żona, nie pieją z zachwytu :D

 

Tomku, sam najlepiej wiesz, co masz, a w końcu syna i żony w kurniku nie znalazłeś, prawda? Dlatego nie pieją... :D


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona i syn się nie znają :P

 

Tomku, sam najlepiej wiesz, co masz, a w końcu syna i żony w kurniku nie znalazłeś, prawda? Dlatego nie pieją... :D

Racja :D

Być może zrobiłem błąd, bo pokazałem ją do porównania z białym Wardem :) Wynik jury: Eterna dziadkowa, Krzysztof zebrał ochy i achy.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :D

Być może zrobiłem błąd, bo pokazałem ją do porównania z białym Wardem :) Wynik jury: Eterna dziadkowa, Krzysztof zebrał ochy i achy.

Eterna dziadkowa :D  Młodzież ponoć mówi teraz: vintage... A jakbyś wrzucił ją na fajny, mięciutki silikon, najlepiej granatowy? Albo na pogodne nato? Swoją drogą ta pierwsza guma jest od CW (Trident C65)...

 

blue02.jpg

Kontiki01.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to niebieskie NATO jest super. Mam gdzieś gumkę niebieską, chyba spróbuję, choć bransa najwygodniejsza.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek to klasyk więc określenie "dziadkowy" ujmy mu nie przynosi. Te nowe czyli "nie dziadkowe" są o wiele gorsze wizerunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek to klasyk więc określenie "dziadkowy" ujmy mu nie przynosi. Te nowe czyli "nie dziadkowe" są o wiele gorsze wizerunkowo.

Ja też nie mam nic przeciwko samemu określeniu, zastanawiam się tylko, co ono może oznaczać jako ocena estetyczna ze strony kogoś, kto na co dzień się zegarkami mniej interesuje... Ta "stara" Kontiki Date (produkowana od 2008 roku, więc nie taka stara!) nie jest pełną reedycją oryginału 1:1 - oryginału z 1958 roku. O oryginale można by zatem powiedzieć "dziadkowy", ale ten przedostatni model Date (bo jest nowszy, który już jednak nie nawiązuje tak wyraźnie do dużych trójkatów oryginału) ma cechy nowoczesnego zegarka, chyba że ktoś ocenia go wyłącznie jako "nurek" - wtedy rzeczywiście wyróżnia się płaską, świetnie wyprofilowaną, elegancką (stylową - "dziadkową") kopertą i wyjątkowo starannie zaprojektowanymi i wykonanymi detalami tarczy i wskazówek (jak na nurka - ale typowymi diverami są Super Kontiki, bo Date nie ma nawet podziałki na bezelu...). Dla mnie to taki uniwersalny zegar, który noszę często do marynarki (fajnie pasuje mu granatowy aligator), albo jako EDC. I wtedy jasna tarcza z reliefem plus oryginalne, na bogato polane lumą trójkaty to raczej nowoczesne elementy :D A w całości szczotkowana bransoleta moim zdaniem nie ma w sobie nic "dziadkowatego" - tak bym raczej określił polerowaną.

Jeszcze na marginesie dorzucę swoje spostrzeżenia do pierwotnego zestawienia. Porównanie z CW Tridentem w kategorii: zegarek do nurkowania to rzeczywiście trudnu wybór, ale już jako EDC albo elegant (szczególnie biorąc pod uwagę nowego Tridenta C60) - hmm, Kontiki Date z dużymi trójkątami i długo, długo nic za tylnym zderzakiem ;)

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany nowym nabytkiem... ;) Nowe szaty królowej:

 

post-52348-0-97083700-1563628063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek o wiele bardziej nabiera należnego mu wyrazu na eleganckiej skórce. Jeśli już musi być nato, to IMO jakieś beże lub szampański ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.