Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maro66

EDC część druga

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy inaczej dyskusja toczy się na temat gliszowania tarczy, a nie pasków skórzanych.

 

Dodatkowo zdobienie typu pasy genewskie to raczej rodzaj szlifu niz oznazenie jego uniejscowienia. Moim zdaniem samo zdobienie okreslone jako pasy genewskie moze byc na mechanizmie, tarczy, deklu itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej bransolecie ładniej by wyglądała z ciemną tarczą. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi o paski genewskie :)

Cięzko je wymienić na bransolete.

 

 

He, he, źle zrozumiałem pytanie. Paski na tarczy sa w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy „rzut oka” Epos sprawia wrażenie prostego, poprawnego czasomierza. Jednak im dłużej i im bliżej zaczniemy się mu przyglądać, odkryjemy mnóstwo smaczków estetycznych oraz dowodów perfekcji wykonania.

 

Po pięciu dniach noszenia tego modelu (zakupiłem go zainspirowany Twoją recenzją), potwierdzam powyższe w całej rozciągłości.

Mechanizm bardzo dokładny - na chwilę obecną ok.+/- 1s/24h.


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się. Jest mnóstwo zegarków pi razy oko za połowę ceny, które niczym się nie różnią pod względem jakości wykonania od Eposa.

 

Mogę poprosić, o przykłady, bo ciekawość mnie zżera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące machizmu w tym konkretnym modelu.

Na podstawie informacji udostępnionych przez producenta, w modelu 3401 stosuje się zamiennie dwa mechanizmy: ETA 2824-2 oraz SW200.

 

W jaki sposób można je rozpoznać?


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sygnaturce bitej na płycie mechanizmu, pod kołem balansu.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałem podziękować Autorowi recenzji - bardzo wartościowa i pomocna sprawa - dobra robota! Właściwie to lektura powyższego tekstu przekonała mnie ostatecznie do zakupu tego modelu zegarka. Długi czas nosiłem się z zamiarem zakupu pierwszego automatu. Właściwie byłem zdecydowany na Hamiltona, później na Frederique Constant. No ale do rzeczy.. napisane w tym temacie zostało praktycznie wszystko co potrzeba. Zegarek nietuzinkowy, z polotem. Myślę, że pasuje zarówno na co dzień jak i do garnituru (choć nie jest to typowy dress watch). Nie liczyłem jak przedstawia się sprawa dokładności, ale z całą pewnością dzienna różnica jest mniejsza niż 6 sec (sprzedawca twierdził, że jest to zakres 6-12). Ogólnie zegarek leży bardzo dobrze na ręce - 43mm to (dla mnie) idealna średnica. Przykładowo Frederique Constant 303B6B6 ma dokładnie tą samą średnicę koperty, natomiast grubość obwódki jest odrobinkę większa, co sprawia wrażenie, że zegarek jest optycznie mniejszy (w porównaniu do Eposa).

Zgadzam się z przedmówcami - pasek pozostawia odrobinkę do życzenia (tragedii nie ma). Natomiast szlify na tarczy? Nie doszukałem się żadnych niedokładności ;)

Ogólnie - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i dokładnością zegarka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że dokładny egzemplarz się trafił. Dla 2824 w tej wersji wykończenia maksymalna odchyłka dzienna to chyba coś koło 30s?


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z przedmówcami - pasek pozostawia odrobinkę do życzenia (tragedii nie ma). Natomiast szlify na tarczy? Nie doszukałem się żadnych niedokładności ;)

Ogólnie - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i dokładnością zegarka!

 

Mój Epos na pasku DiModell, który zastąpił oryginał. Myślę że prezentuje się znacznie lepiej.

post-50051-0-52153500-1357763312.jpg


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu jest dedykowany aligator i jest już znacznie lepszej jakości od cielaka.

Odnośnie odchyłek dla tej wersji emchanizmu jest +15 z papierów. +30 jest dla standardowej ETY .

A krzywe pasy na tarczy ..... nie wierzcie w bajki ;) bo taki był cel kolesia co te bzdury prawi.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Eposa 3401 i nie widze żadnych krzywych pasów na tarczy, to jakas bzdura. Owszem jak sie patrzy z różnego kąta to mozna dostrzec, że np. jeden pas jest węższy od drugiego ale jak zegaek lekko sie przekręci to proporcje się zmieniają. Pewnie jest na to jakies naukowe wytlumaczenie, jak sie na tym nie znam ale jak oglądasz go "na wprost" to żadnych nierówności nie ma.

I na marginesie, zegarek rewelacyjny, dzieki Tik Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadacze - mam gorącą prośbę. Potrzebuję zdjęcie EPOS'a na nadgarstku ~18cm - dysponuje któryś z Was czymś takim? Interesuje mnie, czy na 18cm zegarek nie będzie wisiał uszami poza przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdjęcia nie mam ale wg mnie nie będzie. Mam węzszy nadgarstek i uszy nie wystają i zegarek świetnie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proki1971-a byłbyś w stanie zmierzyć, jaka jest całkowita długość zegarka od końców uszu, a ile jest od bolca do bolca?

Rozwieje mi to wszelkie wątpliwości :)

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proki1971-a byłbyś w stanie zmierzyć, jaka jest całkowita długość zegarka od końców uszu, a ile jest od bolca do bolca?

Rozwieje mi to wszelkie wątpliwości :)

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowita długość od końca ucha do końca to 52 mm, a od bolca do bolca 46 mm.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, widzę, że Paweł już mnie wyręczył :) Zreszta teraz i tam bym nie mógł tego zrobic bo dzis na ręku inny Eposik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to potwierdza moje inżynierskie pomiary :)

Teraz przynajmniej mam pewność, że 3401 będzie dobrze leżał na 18cm nadgarstku.

Dzięki Panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.