Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Od spodu tak:

2a78117c41db0b146eaa8f9421563345.jpg

 

A pod dekielkiem jakieś V, jest jeszcze przed spa ;)

b7fb5f22b67e96e1d10bcc8d5af9f849.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andygp1 i Ty wostoka pokazujesz bez paska? A takie fajne paski Robisz  :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię mu właśnie zarąbiste nato :) to pokażę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans - komandiry świetne :)

 

andygp1- nie ma się co zastanawiać zbytnio :)   raczej jeszcze radziecki czyli jak tu uznajemy przed 1992r  ale tak naprawdę początek lat 90-tych to taki "bałagan" w zegarkach radzieckich a póżniej rosyjskich że niekt tego nie jest w stanie ogarnąć  :D

Mechanizmy z lat ZSRR  były jeszcze używane do późnych lat 90-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy z lat ZSRR  były jeszcze używane do późnych lat 90-tych

O ile mój informator nie ściemnia - tu i tam są używane do dzisiaj (przekładki z leżaków magazynowych). :D

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod dekielkiem jakieś V, jest jeszcze przed spa ;)

 

 

 

w moim jest tak i również mam V

 

 

 

W moim identycznym Wostoku (którego pokazywałem tu już dość dawno) jest identyczny dekielek jak u andygp1, tylko ma dużo niższy numer :) A to "V" czy tez "1" na mostku przekładni chodu oznacza, że nadaje się on jedynie do werków z boczną sekundą - średnica kamienia łożyskowego koła sekundowego jest bowiem inna niż w "zwykłym" 2409A/2414A.

Tak to w ogóle to wersja takich kopertach jak pokazaliście jest rzadsza, bo częściej można natknąć się na koperty z szerszymi uszami (tak, jak w Wostoku-gajowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stary chrom czy odnowiony ?

Nie wiem Pawle. Jeśli stary to w idealnym stanie, a jeśli nowy to świetnie wykonany. Nie przesądzę o tym nawet mając go w dłoni. Mam prze sobą drugiego i tu upływ czasu widać tylko od spodu, jakaś mikrokorozja przy uszach. Ale wszystko zależy od eksploatowania bądź jego braku. A poza wszystkim wiesz jaki w tamtych latach robili chrom :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ładny bo krab i duży , poza tym mają fajne mechanizmy - Gratuluje nabytku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cornavin 18 Jewels w spadku po dziadku. Wygląda na w pełni sprawny. Muszę zmienić pasek, bo ten ma już swoje lata :)

gallery_81333_2281_847445.jpg

Edytowane przez Mawis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cornavin 18 Jewels w spadku po dziadku...
wygląda jak wostoczek cal.2209 ale po raz pierwszy widzę takie zestawienie grafiki tarczy i koperty. Ja bym dobierał klasyczny pasek (bez podkładki) lub jakąś delikatną bransoletę w kolorze złotym lub srebrno-złotym

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znalazłem drugiego takiego zegarka. Jedynie podobny z czarną tarczą.

Co do paska, to chciałbym własnie taki bez podkładki czarny ze złotym przeszyciem.

 

Zegarek przeleżał nieużywany ze 3 lata, ale chodzi sprawnie. Według informacji od babci, dziadek kupił go coś koło 1975 roku. 

 

Czy jest coś o czym powinienem pamiętać (coś zrobić, sprawdzić, etc), zanim zacznę go używać na co dzień? - Tak żeby i mi wytrzymał bezproblemowo kolejne 40 lat :)

Edytowane przez Mawis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 lat to sporo - smary się starzeją, ale w międzyczasie zegarek mógł być serwisowany, więc trudno cokolwiek powiedzieć...

Możesz z nim pójść do zegarmistrza  (50-60zł mycie i smarowanie) wtedy masz 100% pewności, ale skoro prawidłowo pracuje możesz go używać i obserwować czy nie zaczną pojawiać się jakieś nieprawidłowości. 

 

Proponuję trzecie wyjście: niech zegarmistrz go otworzy i oceni stan smarów w mechanizmie i stopień jego czystości (konieczności serwisowania) - rzetelny majster zrobi Ci to za frico, ewentualnie za piątaka "na piwko" :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, Wielki szacunek. 3 dni mnie nie było i nastąpił wysyp nowości że nie wiem co komentować :o

Kołos i Kama kchrapka zacne. Moskwa w żółtej kopercie - też ładna. Jaki masz dekiel?  żółty czy stalowy ?

Taką czarną Moskwę poszukuje od dawna. Gratulacje - piękna i rzadka.

A kolejne nowości skwituję krótkim: Przeginasz :wub:

Wostok, Łucz no i ta Rakieta kamienna mnie dobiły. Gratulacje :)

 

Hans - pierwszy bez logo - zarąbisty. Widziałem takiego na aukro i się zastanawiałem co to? Teraz żałuję :wub:

Super Rakieta no i Wostok. Rzadkie okazy. Coś mi jednak nie pasują w nich koperty. Możesz pokazać Rakietę od strony dekla?

Komandiry w tym jeden okolicznościowy :)

Wielkie gratulacje raz jeszcze :)

 

oprzemysław - piękny Łucz - gratulacje

 

Zdzisiek - Corsar super. Wiem bo mam. :)

"Pobiedy cepeliowskie  też niczego sobie.

 

 

Raz jeszcze gratulacje dla wszystkich. Przy takich okazach to wstyd coś pokazywać. Trochę mam mało czasu na zakupy ale coś tam wpadło:

 

Taki kwarcowy Łucz, prawie NOS

 

DSC_0001.JPG

 

Stalowy Poljocik

 

DSC_0007.JPG

 

Taka okolicznościowa bransoletka

 

DSC_0008.JPG

 

I jeszcze zakup ze Stanów. Nie będę opisywał bo dokładny opis jest w liście TOP

 

DSC_0186.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moscow Bears już przy "Stawce" i niezwykle barwnym opisie Mayora przykuł moją uwagę. Może ktoś przy jakieś okazji trafi dojście do nich i zechce odsprzedać ;)  Gratulacje, piękne zegarki. 

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.