Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Canondale Synapse szosa. Na Shimano 105. Taki prosty ale wygodny rower.

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Szału nie ma patrząc na kwotę którą sobie za niego żądają.

 

Niezła srednia prędkość! A czym jeździsz?

 

 Ja bym napisał, że bardzo słaba, ale przecież nikt normalny pod avg nie jeździ.

 

 

Do mnie dotarły z kolei fanty dające szansę przedłużyć sezon rowerowy. Mianowicie spodnie długie z Decathlonu seria 100, swoją drogą to moje pierwsze takie spodnie i dziwnie się w nich czuje ale grzeją niemiłosiernie!

 

 

Jeżdżę w nich do -10, ale ja mam już wszystko poprzestawiane. Wystarczają mi tak średnio na 15kkm.

Rękawice z Deca, ok

Czapka, może być biegówka z Lidla, albo podobną ( są na rower) - Deca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w końcu zdecydowałem na zmianę napędu i właśnie zamówiłem kasetę xt771, łancuch hg95 oraz spinkę connexa :P

jeździłem ostatnio na całej grupie shimano, deore, slx, xt i xtr. Takim najrozsadniejszym wyborem jest slx, tu już wszystko ładnie i płynnie chodzi, xt jest nieco sztywniejsze i biegi się zmieniają jak w maszynie (ciszej niz w slx), xtr to już snobizm dla zrzucających wagę, takie odchudzone xt (nie zauważyłem różnicy w pracy w porównaniu do xt) no i najmniej podobno trwałe, niska waga kosztem trwałości  ;) . Deore też fajnie jeździ ale się najszybciej zużywa i jest najgłośniejsze.

Poza tym ja sie nie znam a to takie moje subiektywne odczucia po kilkuset kilometrach na każdym z tych napędów w różnych warunkach ;)

 

czekam na kuriera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że deore z uwagi na szersze zastosowanie stali powinno być cięższe, ale bardziej żywotne.

 

Ciekawe - ciągle się miotam, czy nie złożyć sobie hardtaila i deore m6000 miałem już przyjęte za najlepszy wybór.

 

Miał ktoś do czynienia z nowymi heblami m6000? Warto dopłacać do ceramicznych tłoczkow, banjo bolta i regulacji klamki sróbką, czy brać tę deorkę?

 

BTW przyszła do mnie centrownica bitul - kawał konkretnego żelastwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I deore będzie bardziej żywotne. Ale nie jakoś szczególnie. Slx ma tą przewagę że jest 11s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat do mojego amatorskiego zastosowania żaden problem.

Ja chcę coś dla amatora, ale dobrze działającego i żeby wytrzymało moją wagę 90+.

Wkurzające jest to, że się zupełnie nie opłaca samemu składać, a znowu jak kupisz gotowca, to kilka rzeczy zawsze trzeba wyrzucić.

 

Edit:

rama accent peak ta 12mm - 1000

koła mavic crossride - 700

kompletne deore m 6000  - 1300

Recon 2019 (fast black) - 1000

 

+ suport, sztyca linki, opony kierownica = 5000...

 

Za tyle to można było przy małym farcie kupić rose count solo 2 na slx i z rebą z przodu.

Za 6200 był do wzięcia full - Rose Dr Z na slx...

 

Jak żyć?

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie ma urok. Ale to wychodzi prawie zawsze drożej na nowych częściach.

Ode mnie polecam amor od suntoura. Epicon albo tańczy raidon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje dalej czekam. Jakiś czas temu byłem w Puszczykowie i zakupiłem komplecik fluo. Teraz skusiłem się na czerwony xc i zamówiłem wysyłkowo ale kurier się coś doczłapać nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowane, dzisiaj i jutro szybkie testy a w niedziele na zawodach sprawdzian ;)

 

IMG_20180831_161244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 lumenów ;)

 

IMG_20180831_225148.jpg

Edytowane przez vandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lezynkę chyba jakieś 1100 a i tak kierowcy mrugają że oślepiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam lezyne 1100xl + mactronic Roy.02, wali to po ślepiach ąz miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako rowerzysta też lubię jak lampka ostro daje, jako kierowca samochodu czasami mam ochotę wyjść z auta i prać w łeb debili, którzy ze szperaczami jeżdżą po drodze. Pewnie usłyszałbym "przecież to lampka rowerowa" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto kupuje szperacza lub inna mocna lampke do miasta czy na ulicę...?

Lezye ma fajne tryby, m in dlatego ja kupiłem bo ma tryb 15 lumenów no dojazdy do lasu czy jazdę do slpeu wieczorem ;)

 

Swoją drogą jak kierowca wolę jak mi ktoś walnie lampka po oczach niż nie ma w ogóle lampki czy nawet obdlaksu... A tych jest zdecydowanie więcej i takich trzeba nauczyć myśleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak pierwszy raz z taka mocna lampa (1200lm mod Gregowy )udalem sie do lasu . waskie sciezki krzczory drzewa itd

Wrocilem do domu w stanie przedzawalowym. od cieni rzucanych od galezi. krzkow i innch rzeczy w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj jedziesz w miare szybko machsz kierownica w lewo i w prawo a cienie drzew tak wygladaja jak by sie drzewa na droge przewracaly. Daj spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja to daje rade! właśnie czegoś takiego bym oczekiwał w lesie, no ale po ostatniej kraksie z dzikami robię pauzę od lasu nocą  :D

a jakie jutro są zawody jeśli można spytać? 

 

1700 lumenów ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mam latarke na rowerku 1200lm

f87e39a1593ac829med.jpg

A tu convoy C8 . za wasko swieci jak na rower jako jedna latarka mozna uzywac jej jako swiatla dlugie w rowerze. :) do tego cos mniejszego co swieci na szerokosc i tez zestaw fajny by byl

6773e42d1cbf2f8bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten convoy to rzeczywiście jak długie ale wrażenie moje niesamowite z odległości świecenia :)

Pewnie wszyscy korzystają z pogody i kręcą, więc dodam że dzisiaj klasycznie 50km po twardym- pojechałem wzdłuż Wisły do Gassy i z powrotem.

Podjechalem też do sklepu nabyć jakieś fanty, i oto mam pompke stacjonarna SKS 12 bar :) wreszcie koniec biegania po stacjach benzynowych za powietrzem!

 

Tu mam latarke na rowerku 1200lm

 

A tu convoy C8 . za wasko swieci jak na rower jako jedna latarka mozna uzywac jej jako swiatla dlugie w rowerze. :) do tego cos mniejszego co swieci na szerokosc i tez zestaw fajny by byl

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.