Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukasus

Jaki program (software) do katalogowania zbiorów zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie marki zegarków będą w programie?

 

Probuję sobie wyobrazić jak to będzie działać. Czy użytkownicy będą dodawali informację o swoich zegarkach wraz ze zdjęciami czy będzie jakaś stworzona baza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega john.doe którego pozwolilem sobie zaprosic do zapoznania sie z watkiem już go przejrzał i mam nadzieje ze w wolnej chwili odezwie sie w sprawach graficznych tu lub na pw.

Ewentualnie ponowie pw po niedzieli.

Edit

Przepraszam, piszę z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki zegarków będą w programie?

 

Probuję sobie wyobrazić jak to będzie działać. Czy użytkownicy będą dodawali informację o swoich zegarkach wraz ze zdjęciami czy będzie jakaś stworzona baza?

Napisz do Spy to da Ci wersję testową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki zegarków będą w programie?

 

Probuję sobie wyobrazić jak to będzie działać. Czy użytkownicy będą dodawali informację o swoich zegarkach wraz ze zdjęciami czy będzie jakaś stworzona baza?

 

Marki użytkownik wpisuje sobie sam - ale jeśli chcecie możemy zrobić bazę marek na stałe.

 

ChronoDB jest bazą zegarków użytkownika a nie ogólną bazą danych zegarków na świecie - jak dojdzie serwer i będzie zapotrzebowanie to może się to zmienić. Na razie przewiduję wymianę informacji o zegarkach eksport/inport danych.

 

Jeśli chodzi o wersję testową to na razie ni chciałbym za bardzo jej propagować bo wyjdzie z tego chaos.

Jak program osiągnie wersję beta na pewno pedepnę link tutaj i wszyscy będą mogli sobie przetestować - im więcej tym lepiej. Jeszcze chwilę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie po co ten grafik, patrząc na zrzuty jest OK, po co robić z tego projektu "kwiatki" myślę, że lepszą drogą będzie skupienie się na oprogramowaniu tego wszystkiego co jest. To nie winamp czy inne badziewia, żeby skina dorabiać - to ma służyć o zgoła innym celom.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, cały czas się coś dzieje. Jeszcze chciałbym dwie rzeczy dorobić i myślę, że powoli będziemy testować w większym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, cały czas się coś dzieje. Jeszcze chciałbym dwie rzeczy dorobić i myślę, że powoli będziemy testować w większym gronie.

Że tak powiem piszę się na testy :) to lubię


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, cały czas się coś dzieje. Jeszcze chciałbym dwie rzeczy dorobić i myślę, że powoli będziemy testować w większym gronie.

To dobra wiadomość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to idzie czekam z niecierpliwoscia na bete.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update: Byłem trochę bardziej zajęty i w rozjazdach, więc wiele czasu nie mogłem poświęcić naszemu projektiowi. Jednak powoli zabieram się do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę dodatkowe funkcje (do obsługi słowników itd.). Zrobiłem mały redesign i powinno iść do testerów niedługo. Zobaczymy jaki feedback będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu również przygotowywałem projekt, który znajduje się obecnie pod adresem http://marcon.mydevil.net/ Całość jest stworzona jako strona internetowa więc odpada konieczność instalowania jakiegokolwiek softu na komputerze. Odpadają również problemy z kompatybilnością z różnymi systemami operacyjnymi oraz konfiguracjami sprzętowymi, co jak sądzę ucieszy użytkowników Linuxa czy też MAC'a. Myślę, że nie potrzeba umieszczać tutaj screenów z racji tego, że każdy może sam sprawdzić jak to obecnie wygląda. Dane do konta testowego :

Login : test
Hasło : tester (hasła są przechowywanie w bazie w postaci hashu generowanego za pomocą algorytmu http://pl.wikipedia.org/wiki/SHA-1)

Aby dodać katalog oraz zegarki należy utworzyć konto, wymagane jest do tego podanie absolutnego minimum danych. Dlaczego trzeba tworzyć konto? Jakoś po prostu trzeba powiązać katalog z jego właścicielem. System kont użytkowników nadaje się do tego celu najlepiej.

Jest to mój pierwszy tego typu projekt (związany z zegarkami, programowaniem zajmuję się już od kilku lat) więc będę ogromnie wdzięczny za opinie, krytykę oraz pomysły na rozwój projektu. Każdy użytkownik może utworzyć dowolną ilość katalogów co moim zdaniem pomoże w jeszcze lepszym grupowaniu zbiorów (można utworzyć choćby kilka katalogów, po jednym dla zegarków danego producenta). Zastosowań jest wiele. Design całości być może nie powala na kolana aczkolwiek nie zostałem obdarzony talentem do tworzenia grafiki komputerowej. Projekt jest obecnie w fazie testowej, jeśli zauważę zainteresowanie z Waszej strony, deklaruję się rozwijać w dalszym ciągu skrypt w innym przypadku projekt zostanie po prostu porzucony.

Zapraszam do testowania, w razie pomysłów na rozwój aplikacji, chęci zgłoszenia błędu bądź też pytań - zapraszam do kontaktu poprzez PW bądź email podany w zakładce kontakt. Szczególnie wdzięczny będę za wskazówki jakie pola widoczne podczas dodawania zegarka powinny zostać dodane / usunięte / zmienione oraz na temat grupowania tychże pól. Wiem, że ten element pozostawia wiele do życzenia i trzeba go będzie dopracować. Korzystanie z strony jest oczywiście bezpłatne i takie też pozostanie. Jeśli projekt się przyjmie pomyślę o zakupie płatnej domeny, jakiejś szerszej reklamie oraz pełnym przetłumaczeniu strony na język angielski.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś temat przycichł, czy są jakieś postępy w programie?

Myślę, że wielu użytkowników forum jest zainteresowanych programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje się :)

Jeszcze chwilkę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakakolwiek baza zegarków, lub sklep, który ma również stare zegarki? Wpisywanie ręczne do programu jest dość niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez spy
      Witam,
       
      wersja beta aplikacji ChronoDB do obsługi wszych kolekcji jest gotowa do szerszych testów.
       
      Najnowszą wersję można ściągnąć stąd:
       
      Windows: http://bit.ly/2jSsM4p
      macOS: https://itunes.apple.com/pl/app/chronodb/id1195427005
      Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.chronodb
       
      Jest to instalator Windowsowy - aplikacja instaluje się do podanego koatalogu i tworzy skrót na desktopie.
      !Jedna uwaga: jeśli instalujecie do Program Files to musicie mieć prawa administratora i włączyć opcję "uruchom jako administrator"!
       
      Aplikację można aktualizować przez net - menu "Sprawdź aktualizacje".
       
      Wszelkie pytania, uwagi, bugi, propozycje, itd. piszcie tutaj w wątku.
      Nie ma na razie pomocy ale myślę, że wszystko jest w miarę jasne. Jak ktoś ma chęć napisania pomocy to zapraszam.
       
      Krótki opis:
      Aplikacja służy do ewidencjonowania posiadanych zegarków oraz prowadzenia historii kosztów i zdarzeń związanych z ich eksploatacją.
       

       
      Dane zegarka:


      Podstawowe dane:
      - Typ
      - Styl
      - Marka
      - Model
      - Referencja
      - Nr seryjny
      - Zdjęcie główne

      Mechanizm:
      - Referencja
      - Typ
      - Wyświetlanie
      - Sekundnik
      - Wymiary
       
      Koperta:

      - Kształt
      - Materiał
      - Wykończenie
      - Kryształ
      - Wymiary
       
      Luneta:

      - Typ
      - Materiał
      - Kolor
       
      Tarcza:

      - Materiał
      - Kolor
      - Indeksy
      - Numery
       
      Rynek:

      - Cena detaliczna
      - Cena zakupu/sprzedaży
      - Data zakupu/sprzedaży
      - Sprzedawca/Kupujący
       
      Koszty:

      - Spis kosztów
       
      Zdarzenia:

      - Spis zdarzeń
       
      Dodatkowe Info:

      - Spis dodatkowych informacji o zegarku
       
      Galeria:

      - Zdjęcia zegarka
       
      Lista:
       

      - Konfigurowalna lista zegarków - można konfigurować widoczność i kolejność kolumn w liście
      - Szybkie wyszukiwanie
      - Funkcja filtrowania


       
      Eksport/Import:
      - Eksport danych zegarka w celu archowizacji lub wymiany informacji z innymi uzytkownikami
      - Możliwość wydruku karty produktu (PDF) z najważniejszymi informacjami
       
      Przykładowa karta zegarka (PDF): http://bit.ly/1jqDdsH

      Słowniki:
      - Własne słowniki marek i mechanizmów

      Update:
      - Aktualizacja aplikacji przez internet
       
      W razie pytań proszę o info - będziemy uzupełniać opis.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.