Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukasus

Jaki program (software) do katalogowania zbiorów zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jeśli byś miał ochotę wrzucić to na jakiś github lub coś podobnego i określić zakres wymagań to ja chętnie "społecznie" dołączył bym się do prac. Mam teraz sporo wolnego czasu. Można by pokusić się o jakąś aplikację mobilną do szybkiego zakładania wpisów skoro przewidywana jest synchronizacja na serwer. 

 

Masz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa! Ja co prawda mam dopiero kilka zegarków, ale taki programik byłby dla mnie bardzo pomocny - myślę o wrzucaniu do niego tych zegarków, których jeszcze nie mam, ale chciałbym je mieć...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY! Mało aktywności w tym temacie! Chcielibyśmy ze SPY dokończyć pracę nad tym oprogramowaniem i dać wam solidne demo do przetestowania. Proszę wlączcie się i stwórzmy razem porządne narzędzie dla naszego hobby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPY: ja też ewentualnie mogę ponoć jak coś, choćby w testach.

 

Co do programu to na spotkaniu z chłopakami z forum tak rozmawialiśmy, że przydałaby się historia pełna (w miarę możliwości) danego zegarka, czyli od kogo kupiony, ta osoba od kogo kupiła itd, itp. Oczywiście jeżeliby się to odbywało w ramach forum.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa.
Jeśli zakładka "Events" działa na zasadzie -sam sobie piszę to chyba projekt jest w pełni kompletny.
Jedni będą pisać od kogo kupili, inni będą pisać o odchyłkach dobowych a jeszcze inni o tym że data zmienia się 3 min po północy.
Każdy sobie wpisze to co dla niego ważne.
Albo inaczej - każda zakładka może posiadać dodatkowo opcje do opisu własnego, "inne informacje"
Np.
Zakładka mechanizm:
Type: Automatic
D... : .......
S H...: .......
Other information: późni mi się 12 sekund na dobę

Wtedy np. przy opisie koperty można byłoby wpisać sobie, że jest złocona i podać grubość pozłoty tak jak o tym pisał kolega xylog.

No i jeszcze jedna moja sugestia - IMO gdyby powstający program był prezentowany w języku polskim to być może więcej Forumowiczów włączyło by się do dyskusji.

Edit.

Jeżeli czegoś nie doczytałem lub nie zobaczyłem to jest to wina nie tylko moja ale też spożytego dziś plynu w kolorze rudym :D

Edit kolejny

Żeby inicjatywa została zauważona to pozwólmy sobie za zgodą Moderatorów na podanie linku do tego wątku  tam gdzie najczęściej uczestniczymy w dyskusjach.

Ja daję link na "radzieckie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę ekranów z wersji PL:

 

post-34848-0-64200800-1380494029.txt

post-34848-0-13477600-1380494035.txt

post-34848-0-15301800-1380494038.txt

post-34848-0-18271800-1380494041.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy dodać w każdej zakładce "inne informacje" do opisu wg własnych potrzeb i jak dla mnie to jest luksusik :)

Jutro spojrzę na to jeszcze raz ponieważ dziś .... hmm ;)

Edit

Lukasus, spy - brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie :) Zapytam tak nieśmiało....czy jest jakiś cień szansy, żeby to działało na mac'u?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekt. Jestem bardzo za.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie :) Zapytam tak nieśmiało....czy jest jakiś cień szansy, żeby to działało na mac'u?

 

Nieśmiało odpowiem - małe szanse są. Chyba, że to ruszy na parallels?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc przy kodzie tylko w czym to piszesz (ja miałem do czynienia z Delphi i teraz trochę Lazarus'a wskrzeszam w pamięci)

 

Jestem estetą minimalistą, już to wygląda nieźle (interface) tylko czy już masz zdarzenia oprogramowane?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy - na pewno będzie potrzebna przy testowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowanie to co ja i misie lubią najbardziej... :)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Rozumiem, że na razie koledzy koncentrują się na tworzeniu bazy danych.

Tak nieśmiało zwrócę uwagę na wyszukiwanie w tej bazie, tak, żeby nie było zbyt skomplikowane.

Nie wiem na którym etapie należy wziąć to pod uwagę, dlatego zawczasu zgłaszam problem.

 

O ile wprowadzanie do bazy danych nie musi być proste, bo robi się to raz, o tyle wyszukiwanie powinno takie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało odpowiem - małe szanse są. Chyba, że to ruszy na parallels?

Parallels to chłam - nie używam. A z "oknami" rozstałem się na zawsze i od chyba 6 lat nie korzystam z nich. Nie będę zachwalał wyższości osx'a na oknami, bo nie o to tu chodzi. Bardzo bym chciał, żeby to ruszyło na mac'u, ale jak się nie uda, to przeżyję ;) W każdym razie trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia bez względu czy będzie tylko dla okien czy dla innych systemów też. 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz poczekać na wersję webową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś grafik na sali? Mógłby ktoś zaprojektować logo projektu i ikonę okna?

Ew. jakieś tło i parę obrazków do głównych funkcji programu.

 

Po braku uwag widzę, żę minimalistyczny layout się podoba i nie ma co go zmieniać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś grafik na sali? Mógłby ktoś zaprojektować logo projektu i ikonę okna?

Ew. jakieś tło i parę obrazków do głównych funkcji programu.

 

Po braku uwag widzę, żę minimalistyczny layout się podoba i nie ma co go zmieniać...

Jeden kolega grafik zapozna się jutro z tematem i da znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Mój ojciec jest plastykiem. Z Photoshopem i wykonywaniem logo też już miał styczność. Zrobiłby to za free, bo jest od roku na emeryturze i chyba brakuje mu zajęcia...

Powiedzcie tylko czego oczekujecie. Logo - rozumiem. Ale pojęcie "ikonę okna" nie bardzo - - czy to znaczy ikona na pulpicie (wzór)....nie do końca kumam. Jeśli chodzi o grafikę to myślę że dałby radę. 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojęcie "ikonę okna" nie bardzo - - czy to znaczy ikona na pulpicie (wzór)....nie do końca kumam. Jeśli chodzi o grafikę to myślę że dałby radę.

 

Dzięki za info.

A propos ikonki to nie wiem czy jest takie coś w MacOS? Chodzi o ikonkę w lewym górnym rogu okna windowsowego. Looknij na screenshoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega grafik zapozna się jutro z tematem i da znać co i jak.

Ok, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega grafik zapozna się jutro z tematem i da znać co i jak.

No i jak? Czekamy na grafika! Uważam, że program Spy'a jest naprawdę dobry, wymaga tylko szlifów i naszej inicjatywy! Im bardziej się włączymy tym lepszy będzie.. Spy na pewno udostępni wam demo do testowania jeśli się zgłosicie. Już naprawdę niewiele brakuje aby ukończyć ten projekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez spy
      Witam,
       
      wersja beta aplikacji ChronoDB do obsługi wszych kolekcji jest gotowa do szerszych testów.
       
      Najnowszą wersję można ściągnąć stąd:
       
      Windows: http://bit.ly/2jSsM4p
      macOS: https://itunes.apple.com/pl/app/chronodb/id1195427005
      Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.chronodb
       
      Jest to instalator Windowsowy - aplikacja instaluje się do podanego koatalogu i tworzy skrót na desktopie.
      !Jedna uwaga: jeśli instalujecie do Program Files to musicie mieć prawa administratora i włączyć opcję "uruchom jako administrator"!
       
      Aplikację można aktualizować przez net - menu "Sprawdź aktualizacje".
       
      Wszelkie pytania, uwagi, bugi, propozycje, itd. piszcie tutaj w wątku.
      Nie ma na razie pomocy ale myślę, że wszystko jest w miarę jasne. Jak ktoś ma chęć napisania pomocy to zapraszam.
       
      Krótki opis:
      Aplikacja służy do ewidencjonowania posiadanych zegarków oraz prowadzenia historii kosztów i zdarzeń związanych z ich eksploatacją.
       

       
      Dane zegarka:


      Podstawowe dane:
      - Typ
      - Styl
      - Marka
      - Model
      - Referencja
      - Nr seryjny
      - Zdjęcie główne

      Mechanizm:
      - Referencja
      - Typ
      - Wyświetlanie
      - Sekundnik
      - Wymiary
       
      Koperta:

      - Kształt
      - Materiał
      - Wykończenie
      - Kryształ
      - Wymiary
       
      Luneta:

      - Typ
      - Materiał
      - Kolor
       
      Tarcza:

      - Materiał
      - Kolor
      - Indeksy
      - Numery
       
      Rynek:

      - Cena detaliczna
      - Cena zakupu/sprzedaży
      - Data zakupu/sprzedaży
      - Sprzedawca/Kupujący
       
      Koszty:

      - Spis kosztów
       
      Zdarzenia:

      - Spis zdarzeń
       
      Dodatkowe Info:

      - Spis dodatkowych informacji o zegarku
       
      Galeria:

      - Zdjęcia zegarka
       
      Lista:
       

      - Konfigurowalna lista zegarków - można konfigurować widoczność i kolejność kolumn w liście
      - Szybkie wyszukiwanie
      - Funkcja filtrowania


       
      Eksport/Import:
      - Eksport danych zegarka w celu archowizacji lub wymiany informacji z innymi uzytkownikami
      - Możliwość wydruku karty produktu (PDF) z najważniejszymi informacjami
       
      Przykładowa karta zegarka (PDF): http://bit.ly/1jqDdsH

      Słowniki:
      - Własne słowniki marek i mechanizmów

      Update:
      - Aktualizacja aplikacji przez internet
       
      W razie pytań proszę o info - będziemy uzupełniać opis.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.