Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spy

ChronoDB (Windows, macOS, Android)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wersja beta aplikacji ChronoDB do obsługi wszych kolekcji jest gotowa do szerszych testów.

 

Najnowszą wersję można ściągnąć stąd:

 

Windows: http://bit.ly/2jSsM4p

macOS: https://itunes.apple.com/pl/app/chronodb/id1195427005

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.chronodb

 

Jest to instalator Windowsowy - aplikacja instaluje się do podanego koatalogu i tworzy skrót na desktopie.

!Jedna uwaga: jeśli instalujecie do Program Files to musicie mieć prawa administratora i włączyć opcję "uruchom jako administrator"!

 

Aplikację można aktualizować przez net - menu "Sprawdź aktualizacje".

 

Wszelkie pytania, uwagi, bugi, propozycje, itd. piszcie tutaj w wątku.

Nie ma na razie pomocy ale myślę, że wszystko jest w miarę jasne. Jak ktoś ma chęć napisania pomocy to zapraszam.

 

Krótki opis:

Aplikacja służy do ewidencjonowania posiadanych zegarków oraz prowadzenia historii kosztów i zdarzeń związanych z ich eksploatacją.

 

post-34848-0-36608100-1395578902_thumb.jpg

 

Dane zegarka:

post-34848-0-94020400-1395579019_thumb.jpg

Podstawowe dane:
- Typ
- Styl
- Marka
- Model
- Referencja
- Nr seryjny
- Zdjęcie główne

Mechanizm:
- Referencja
- Typ
- Wyświetlanie
- Sekundnik
- Wymiary

 

Koperta:

post-34848-0-22442600-1392057935_thumb.png

- Kształt
- Materiał
- Wykończenie
- Kryształ
- Wymiary

 

Luneta:

post-34848-0-03863400-1392057954_thumb.png

- Typ
- Materiał
- Kolor

 

Tarcza:

post-34848-0-34615800-1392057975_thumb.png
- Materiał
- Kolor
- Indeksy
- Numery

 

Rynek:

post-34848-0-46323100-1392057987_thumb.png

- Cena detaliczna
- Cena zakupu/sprzedaży
- Data zakupu/sprzedaży
- Sprzedawca/Kupujący

 

Koszty:

post-34848-0-30989800-1392058002_thumb.png
- Spis kosztów

 

Zdarzenia:

post-34848-0-09656900-1392058018_thumb.png

- Spis zdarzeń

 

Dodatkowe Info:

post-34848-0-01848300-1392058033_thumb.png

- Spis dodatkowych informacji o zegarku

 

Galeria:

post-34848-0-29012900-1392058095_thumb.jpg

- Zdjęcia zegarka

 

Lista:

 

post-34848-0-63452500-1395579026_thumb.jpg

- Konfigurowalna lista zegarków - można konfigurować widoczność i kolejność kolumn w liście
- Szybkie wyszukiwanie
- Funkcja filtrowania

post-34848-0-75230200-1392058174_thumb.png

 

Eksport/Import:
- Eksport danych zegarka w celu archowizacji lub wymiany informacji z innymi uzytkownikami
- Możliwość wydruku karty produktu (PDF) z najważniejszymi informacjami

 

Przykładowa karta zegarka (PDF): http://bit.ly/1jqDdsH

Słowniki:
- Własne słowniki marek i mechanizmów

Update:
- Aktualizacja aplikacji przez internet

 

W razie pytań proszę o info - będziemy uzupełniać opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i jest problem. Po uruchomieniu otwiera się okienko z wyborem języka. Klikam OK i wyłącza się program. To samo jest jak się wybierze i polski i angielski.

Zainstalowane na WIN 7 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem bez problemu, działa bez zarzutu, dodałem na próbę rekord do bazy, włącznie ze zdjęciem i wszystko super, tylko problem pojawił się przy zamykaniu programu, tzn. nie chciał się zamknąć, musiałem go zamykać z menedżera zadań (Windows 7 64bit).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja NET Framework: 4.0.30319 (win7 64bit). Może dlatego wszystko u mnie śmiga, jak trzeba - od dawna nie robię żadnych update'ów, po prostu nie ufam microsoftowi;-)

Wielkie dzięki za fajny soft, spy, na pewno się przyda wszystkim forumowiczom!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi Yalapeno też już chyba wszystko ok. Był jakiś problem z prawami administratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z ciekawości, czemu służy ta aplikacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja służy do obsługi kolekcji zegarków. Dosyć dokładnie można opisac/skatalogować swoje zbiory.

Dane przechowywane są lokalnie na komputerze użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spy Wielkie dzięki za aplikacje, na pewno sporo się napracowałeś i jak na razie nie znalazłem żadnej wady, nic mi nie brakuje.

Z chęcią przetestuję ale sam muszę się zastanowić czy wolę/ wygodniej mi korzystać z aplikacji na komputerze czy ze zwykłego zeszyciku, gdyż moja w większości vintagowa "kolekcja" nie wymaga tylu opcji.

 

Wątek koniecznie do podpięcia, na pewno wielu forumowiczom się przyda a w pierwszym poście wypadałoby "zareklamować" program - jak wygląda (może jakiś screen) i przede wszystkim jakie ma możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zainstalowałem. Działa (Win7, 64 ). Czy będę używał ? Oto jest pytanie. Archiwizowałem już kiedyś cyfrowo książki, płyty CD... I wszystkie bazy diabli wzięli, albo gdzieś (tylko nie pamiętam gdzie) je zarchiwizowałem. Zeszyciki nadal maja się dobrze.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek koniecznie do podpięcia, na pewno wielu forumowiczom się przyda a w pierwszym poście wypadałoby "zareklamować" program - jak wygląda (może jakiś screen) i przede wszystkim jakie ma możliwości.

Dzięki za podpowiedź, przygotuję talkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zainstalowałem. Działa (Win7, 64 ). Czy będę używał ? Oto jest pytanie. Archiwizowałem już kiedyś cyfrowo książki, płyty CD... I wszystkie bazy diabli wzięli, albo gdzieś (tylko nie pamiętam gdzie) je zarchiwizowałem. Zeszyciki nadal maja się dobrze.

Będzie możliwość backupu do własnego konta w chmurze (np. Dropbox), ew. na serwerze chronodb jak ktoś chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zainstalowałem. Działa (Win7, 64 ). Czy będę używał ? Oto jest pytanie. Archiwizowałem już kiedyś cyfrowo książki, płyty CD... I wszystkie bazy diabli wzięli, albo gdzieś (tylko nie pamiętam gdzie) je zarchiwizowałem. Zeszyciki nadal maja się dobrze.

Zeszyciki fajna rzecz (szczególnie z kolorową okładką albo ładnym zdjęciem;-) ale program jako baza danych daje nam możliwość przenoszenia danych, wygodnego dzielenia się informacjami z innymi poprzez pliki, albo np. eksportu pełnej "metryczki" zegarka do oferty sprzedaży, itp. Także jeszcze raz słowa uznania dla spya, u mnie już żadnych błędów od tamtej pory nie było, wszystko chodzi jak trzeba:-)

Pozdrówka:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Muszę przetestować. A jest opcja importu danych z Excela lub Accessa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma, ale nie widzę przeciwwskazań, żeby była. Reszta na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie mi się to podoba. Szkoda, że nie jest to wersja także na OS X'a. Może kiedyś. W każdym razie gratuluję i doceniam, włożony w napisanie programu, wysiłek :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spy, a ja dostrzegam jeszcze pewne niedociągnięcia;-) A gdzie jest funkcja pozwalająca przy pomocy skanera ręcznego albo aparatu cyfrowego zrobić zdjęcie zegarka tak, żeby program rozpoznał go (marka, model, kolor, itp.) i SAM wprowadził za nas WSZYSTKIE dane? 

Żarty żartami ale wprowadzając dane do programu nieraz się nagłowiłem nad swoimi precjozami, szczególnie tymi gorzej udokumentowanymi...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma probemu, zapraszam do współpracy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem, wypróbowałem i jestem zachwycony :) 


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma probemu, zapraszam do współpracy  :)

Na informatyce znam się tyle co nic, więc od tej strony nic nie pomogę... Ale jestem anglistą, więc jakbyś chciał robić wersję angielską, to odezwij się na PW - jestem do dyspozycji:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język można zmienić na angielski już teraz (menu Narzędzia > Ustawienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język można zmienić na angielski już teraz (menu Narzędzia > Ustawienia).

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej uwagi, a tłumaczenia zrobione profesjonalnie:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieram do testu.. zrobie sobie kopie zeszytu. A co, trzeba isc z postepem.

(Sorry, but my sys have not Polish keyboard  :wacko:  )


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę brakuje w paru miejscach możliwości dodawania własnych słowników. Wiadomo nie wszystko się przewidzi. Chodzi o wszystkie rozwijane listy na ciemniejszych polach. np.: kryształ -> szafir, syntetyczny szafir, mineralny, plexi - a ja np. akurat nie mam tam żadnego szkła :)  opcji takiej brak chyba że da się to jakoś dodać !? Sprawdzę jeszcze czy da się w tym programie dodawać różne inne cykadła np. zegary :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan M. Krawczyk
      Z wielką przyjemnością możemy ogłosić udostępnienie naszej klubowej aplikacji na telefony z systemem iOS oraz Android. Linki do aplikacji podane są poniżej.
       Aplikacja stanowi pomoc w lokalizacji sprawdzonych punktów zegarmistrzowskich, producentów i dystrybutorów zegarków, jak również lombardów i innego typu sklepów handlujących używanymi zegarami i zegarkami. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować miejsce, gdzie w fachowy sposób, uzyska się pomoc i poradę. Jednocześnie, platforma pozwala na odszukanie sprawdzonych punktów, gdzie zaufani sprzedawcy oferują zegarki, zarówno nowe, jak i używane. Dodatkowo, aplikacja wyświetla aktualne informacje o planowanych wydarzeniach zegarkowych i około zegarkowych, jak również wiadomości ze strony Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Tak aby być na bieżąco z tym co robimy i planujemy. Tego typu narzędzia jeszcze na rynku nie było i mamy nadzieję, że uznacie je za pomocne. Dalsze prace nad rozwojem i udoskonaleniem aplikacji będą trwały. W kolejnych miesiącach szykujemy kilka niespodzianek. Zapraszamy do testowania i zachęcamy do komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane. App Store: https://itunes.apple.com/us/app/kmziz/id1265673638?mt=8Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.kmziz1
    • Przez 7ara7ony
      Moja aktualna kolekcja zegarków, startowałem z Boctokiem i Poljotem budzikiem - reszta nabyta na forum.
    • Przez Lukasus
      Witam!
       
      To mój pierwszy temat na forum ale myślę, że zagadnienie zainteresuje wielu użytkowników forum, a na pewno przyszłych-nowych członków i kolekcjonerów. Wiem, że temat był już poruszany, ale ze względu na brak rozwiązania tej kwesti zdecydowałem się zacząć ten wątek od początku.
      Wcześniej pisaliście na ten tamat nastepująco:
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37215-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - tu wątek się urwał w 10.2009
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49589-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - a tutaj w 10.2010
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31875-program-do-katalogowania-zegarkow/?hl=%2Bprogram+%2Bkatalogowania - tutaj rozmowa szybko się skończyła...
       
      Na necie znalazłem program Watch&Clock Collection ale firma, która go wydawała straciła prawa do domeny (allmywatch.com), do której odnoszą się linki związane z tym programem. Kiedyś na forum pojawił się autor tego programu pod pseudonimem sh_a (http://zegarkiclub.pl/forum/user/36718-sh-a/) ale zniknął tak szybko jak się pojawił.    Link do tematu o tym programie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56873-program-dla-kolekcjonerow-zegarkow-pomoz-przetlumaczyc-na-jezyk-polski/?hl=allmywatch. Udało mi się ściągnąć wersję 1.2.1.37 ale ma ona 30-dniowy okres próbny i brak jest możliwości jej przełużenia bo firma (AsMEDSoft Co. Ltd.) tak jakby nie istniała. Program wydawał się sensowny ale może sugerowalibyscie coś innego? Ktoś używa tego programu?
       
      Znalazłem też dość drogi program na stronie: http://www.watchware.net/products/WatchCollector.html. Co o nim sądzicie? Jest dość drogi - 105 $, ale też bardzo rozbudowany...
       
      Dopiero zaczynam tworzyć swoją kolekcję, ale już przy kilkunastu sztukach widzę, że katalogowanie będzie sprawą istotną i pracochłonną (zakup, dane, zdjęcia, przeglądy, wydatki na poszczególne egzemplarze, itp.). Nie chciałbym wykonać całej roboty a później robić to jeszcze raz pod innym programem.
       
      Jaki program powinienem wybrać? Myślę, że ustalenie jednej sugestii dla wszystkich przyszłych oraz obecnych forumowiczów byłoby naprawdę cenną wskazówką.
       
      Czekam na wasze posty...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.