Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
erzlot

Moje zegary : The Erzlot Collection ;)

Rekomendowane odpowiedzi

MOD. Wyciąłem ten temat z roczniaków.

 

Śliczny, i cóż za dziwne wahadło! Gratuluję i zazdroszczę.

Kiedyś napisałem, że pokażę moją zbieraninę zegarów. Może mi się uda załączyć tyle fotek

Mam 18 sztuk, tylko 2 się zmieściły.

 

 

.post-57894-0-43159400-1386252213_thumb.jpgpost-57894-0-15364600-1386252252_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zegary.Pokazuj pozostałe pisząc kolejny post.Np tytułując: foto lub kolejne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny, i cóż za dziwne wahadło! Gratuluję i zazdroszczę.

Kiedyś napisałem, że pokażę moją zbieraninę zegarów. Może mi się uda załączyć tyle fotek

Mam 18 sztuk, tylko 2 się zmieściły.

 

 

.attachicon.gifIMG_1461.JPGattachicon.gifIMG_1476.JPG

Można na Allegro dokupić np.środek tarczy taki sam jak Twoja soczewka wahadła lub odwrotnie wahadło takie same jak Twój środek tarczy i wtedy będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie powinienem tych fotek dac w roczniakach.

Ale by się zrehabilitować dam inną fotkę z tego tematu

.post-57894-0-47232400-1386254607_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Ale to tylko głupi żart-te na tej fotce to nie moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest MAUTHE (FMS) , środek jest z GB, na razie (2 lata) nie udało mi się dopasować. Przegrałem na ebay.de już 3 aukcje gdzie był komplet tarcza i wahadło od FMS.

Będę szukał dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne

post-57894-0-95679600-1386255822_thumb.jpg:post-57894-0-92366400-1386255698_thumb.jpg

 

 

Za duże pliki, za mało miejsca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pokaż mechanizm, wieszak, wahadło tego chodzika z pierwszego postu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki jak u Gebr. Jung


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie zdjęcia mi odrzuca ze względu na wielkość pliku. Jak inni forumowicze to robią, że mieszczą w poście kilka zdjęć o bdb jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używają programów umożliwiających zmniejszanie zdjęć - np. VSO Image Resizer czy bardziej skomplikowanych jak PaintNet (te są darmowe).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używają programów umożliwiających zmniejszanie zdjęć - np. VSO Image Resizer czy bardziej skomplikowanych jak PaintNet (te są darmowe).

A czy nie możnaby zmodyfikować forum i dodać taki automat zmniejszający wielkość pliku? Tak zrobiło kilka miesięcy temu allegro - wcześniej tam też były kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ? Nie ma się co wysilać. Huragan nadciągnie i wszystko rozpirzy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ? Nie ma się co wysilać. Huragan nadciągnie i wszystko rozpirzy...

Widzę, że Kolega też meteopata i nie może spać.

Wyczaiłem co z moim roczniakiem GB nie tak, że nie potrafiłem go wyregulować po zmianie włosa. Obluzowało się mocowanie trzpienia na osi wychwytu i dlatego widełki

sobie a wychwyt sobie. Chyba moja wina, coś spieprzyłem przy manipulacjach. Brak wprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD. Wyciąłem ten temat z roczniaków.

 

Śliczny, i cóż za dziwne wahadło! Gratuluję i zazdroszczę.

Kiedyś napisałem, że pokażę moją zbieraninę zegarów. Może mi się uda załączyć tyle fotek

Mam 18 sztuk, tylko 2 się zmieściły.

 

 

.attachicon.gifIMG_1461.JPGattachicon.gifIMG_1476.JPG

Mam prośbę gorącą: ten dolny zegar chciałbym bardzo zobaczyć. Mechanizm, podkład tarczy (proszę o średnicę tarczy wewnętrznej i zewnętrznej), zbliżenie wychylnika i soczewki wahadła,  widok mocowania na plecach bez mechanizmu. Oczywiście numer. No i ciężar wagi  :).

Proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę gorącą: ten dolny zegar chciałbym bardzo zobaczyć. Mechanizm, podkład tarczy (proszę o średnicę tarczy wewnętrznej i zewnętrznej), zbliżenie wychylnika i soczewki wahadła,  widok mocowania na plecach bez mechanizmu. Oczywiście numer. No i ciężar wagi  :).

Proszę!

Rozumiem że chodzi o wiedeńczyka/chodzika -ok, zrobię to, ale wpierw muszę jakoś przebrnąć przez 15 innych i pomniejszać rozmiar zdjęć. Trochę cierpliwości fibo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę gorącą: ten dolny zegar chciałbym bardzo zobaczyć. Mechanizm, podkład tarczy (proszę o średnicę tarczy wewnętrznej i zewnętrznej), zbliżenie wychylnika i soczewki wahadła,  widok mocowania na plecach bez mechanizmu. Oczywiście numer. No i ciężar wagi  :).

Proszę!

 

następnepost-57894-0-35207800-1386320909_thumb.jpgpost-57894-0-62412700-1386320929_thumb.jpg

post-57894-0-20260900-1386320954_thumb.jpg

post-57894-0-70624800-1386320982_thumb.jpg

post-57894-0-78388700-1386320996_thumb.jpg

post-57894-0-40967000-1386321024_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, to już koniec mojej zbieraniny. Nie przywiązuję większej wagi do mechanizmów (przepraszam wszystkich zegarowych purystów), ale bardziej do kształtów - a szczególnie z żoną lubimy secesję. Stąd taka postać naszej zbieraniny. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o wiedeńczyka/chodzika -ok, zrobię to, ale wpierw muszę jakoś przebrnąć przez 15 innych i pomniejszać rozmiar zdjęć. Trochę cierpliwości fibo.

Dziękuję, będę czekał z niecierpliwością  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pokaż mechanizm, wieszak, wahadło tego chodzika z pierwszego postu.

 

Dziękuję, będę czekał z niecierpliwością  :).

No to proszę uprzejmie: średnica zewn. tarczy (z pierścieniem) 195 mm, średn. wewnętrznej tarczy 100mm, średnica soczewki 130mm, masa obciąźnika 1248 g,

nr mechanizmu 9610. Fotki:post-57894-0-51409200-1386427823_thumb.jpgpost-57894-0-91327400-1386427840_thumb.jpgpost-57894-0-14407000-1386427862_thumb.jpgpost-57894-0-45364600-1386427885_thumb.jpgpost-57894-0-21257000-1386427901_thumb.jpg

post-57894-0-79393900-1386427935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Śliczny Jung! Ja troszkę je usiłuję rozpoznać i ten typ mechanizmu, z początkowego okresu mam. Mój numer- 3358. Tylko skrzynia bardzo prosta. Jak trochę się obrobię, to w temacie Junga pokażę swoje. Przedziwna firma: zrobili mało zegarów i działali króciutko, a przekonstruowali mechanizmy, tarcze, skrzynie mieli od prawa do lewa... 

Śliczny zegar masz. Powiedz, czy Twoim zdaniem skrzynia jest w komplecie z mechanizmem? Na zdjęciach nie widzę żadnych dodatkowych dziur... I jeszcze pytanie- czy plecy są od środka mazerowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nr - 9714, takie samo mocowanie mechanizmu.

Gdzie kupiles zegar? Moj pochodzil z Anglii. Styl skrzyni Filip - Rakietoplan.

Skopiowalem zdjecie z wahadlem, moze sie kiedys takie/podobne trafi.

Warto by przekopiowac zdjecia do tematu o GJ.

Naprawde ladna skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy wahadła oryginalne do nich i charakterystyczna jest ta grubaśna śruba regulacyjna u dołu. Na początku myślałem, że to partyzantka...

Natomiast kształt okucia otworu na trzpień się zmieniał: we wczesnych był tak ładnie podcinany i wyoblany , w późniejszych jest prostokątny. I ten trzpień bardzo chudziutki. W normalnym okuciu lata, więc wycięcie jest wąskie  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że zegar się podoba. Podejrzewałem , że to Junghans albo Gebr. Resch, ale nie jestem znawcą.

Kupiłem go z Niemiec kilka lat temu na aukcji od komornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.