Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
erzlot

Moje zegary : The Erzlot Collection ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można dociąć, bo na boku szybki jest szlif. ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, ale co to za klej dwuskładnikowy? Żywica? I co za pasta do polerowania? Mój francuski jest na miarę mojego marsjańskiego.

Mam do odbudowy kawałek wyszczerbiony, tak ze 2 cm2, można by?

 

Na bank po wszystkich zabiegach wosk robi robotę. Zachowuje kolor i zabezpiecza przed brudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi jeden kiwak Junghansa z figurą "Prisonniere" (fot). Teraz mój kącik kiwaków wygląda tak (fot).

Ten największy to samoróbka/fałszywka (stara figura, nowy werk).post-57894-0-48550700-1500448168_thumb.jpgpost-57894-0-84970900-1500448167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi jeden kiwak Junghansa z figurą "Prisonniere" (fot). Teraz mój kącik kiwaków wygląda tak (fot).

Ten największy to samoróbka/fałszywka (stara figura, nowy werk).post-57894-0-48550700-1500448168_thumb.jpgpost-57894-0-84970900-1500448167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, ale co to za klej dwuskładnikowy? Żywica? I co za pasta do polerowania? Mój francuski jest na miarę mojego marsjańskiego.

Mam do odbudowy kawałek wyszczerbiony, tak ze 2 cm2, można by?

 

Na bank po wszystkich zabiegach wosk robi robotę. Zachowuje kolor i zabezpiecza przed brudem.

 

Pasta - spróbuj dwutlenkiem ceru z wodą, pasta w składzie 1:1 z wodą + polerowanie filcem - metoda ładnie usuwa rysy na szkle.

:rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, ale co to za klej dwuskładnikowy? Żywica? I co za pasta do polerowania? Mój francuski jest na miarę mojego marsjańskiego.

Mam do odbudowy kawałek wyszczerbiony, tak ze 2 cm2, można by?

 

Na bank po wszystkich zabiegach wosk robi robotę. Zachowuje kolor i zabezpiecza przed brudem.

np.

 

DESCRIPTION : SINTO SA - Mastic de réparation SINTOPIERRE Blanc Boite de 170ML - 32020

 

 

 

 

Mastic bi-composants pour restaurer, colmater, coller le marbre, le granit, la pierre.... Application sur marbre, granit, granito et tout produit minéral. Grande facilité d’application. Excellent garnissant. Séchage rapide. Bon polissage. Bonne adhérence. Mélanger 100g de mastic avec 2 g de durcisseur (soit environ une cuillère à soupe pour un grain de café). Mastiquer la partie à réparer à l’aide d’une cale métallique ou caoutchouc. Si vous souhaitez une teinte sur mesure, mélanger au préalable différentes teintes de mastic sintopierre entre elles ou colorer le avec des colorants en poudre ou des colorants universels pour peintures (à base organique). Caractéristiques : Aspect : Pâteux Teinte : Blanc Type de liant : Polyester Durcisseur : Péroxyde de dibenzoyle Densité : 1,65-1,69 Point éclair : 31°C Temps de travail : 4 minutes à 20°C pour 2 % de durcisseur Temps de séchage : 15 minutes à 20°C pour 2 % de durcisseur Ponçable et recouvrable : 15 à 20 minutes à 20°C pour 2 % de durcisseur Grain P80 à sec Température d’application : 10 à 30°C Conservation : 12 mois dans son emballage d'origine bien fermé dans un endroit frais (

 

 

lub

 

http://www.comartex.com/index.php/mastic-polyester-epais-2539.html

 

Mysle ze i u na s sa tego odpowiedniki,mozna dodawać barwnik w celu uzyskania koloru naszego marmuru ale przed zmieszaniem z utwardzaczem.

 

http://www.directindustry.fr/fabricant-industriel/colle-bi-composant-77815.html

Wywabianie plam z marmuru -cytryna lub Succédané de trichloréthylène Le trichloréthylène (ou trichloroéthylène) est un composé organique de formule brute : C2HCl3 et de formule semi-développée : ClCH=CCl2. Il est également appelé trichloréthène (ou trichloroéthène), trichlorure d'éthylène ou d'éthène, trilène ou tout simplement trichlo ou trichlore.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe okazy.

Powoli powstaje Samozwańczy klub Miłośników Kiwaków Wszelkiej Maści.

Zapraszamy innych kolegów do zbieractwa kiwakowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluję od roku na jakiegoś, bo zafascynowałem się opowieściami kolegów (troszkę sam pogrzebałem w internecie). Nie mam jednak szczęścia coś trafić sensownego dla mnie bo  albo podróbka chińska, albo cena KOSMOS.

Na giełdzie w Bytomiu w zeszłym roku widziałem przez chwilę kiwaka od Junghansa i tyle... Nawet nie zdążyłem zapytać o cenę.

 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluję od roku na jakiegoś, bo zafascynowałem się opowieściami kolegów (troszkę sam pogrzebałem w internecie). Nie mam jednak szczęścia coś trafić sensownego dla mnie bo  albo podróbka chińska, albo cena KOSMOS.

Na giełdzie w Bytomiu w zeszłym roku widziałem przez chwilę kiwaka od Junghansa i tyle... Nawet nie zdążyłem zapytać o cenę.

 

:rolleyes:

Ja na giełdzie w Świdnicy powiedziałem handlarzowi zegarami, że to nie Junghans a Chińczyk - myślałem, że mnie pobije. Zwyzywał od dyletantów i idiotów, a chciał za Chińczyka "Eleganze" 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi francuz portykowy, werk bez logo, na podkładzie tarczy zarysowane jakieś nazwisko i data (rok 1869).

Kupiłem, bo zakochałem się we wskazówkach.post-57894-0-37700900-1503825638_thumb.jpgpost-57894-0-14513800-1503825639_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kocham secesję, więc powiesiłem takiego Junghansa "freischwingera". Bardzo podobne znalazłem w katalogu Junghansa z 1905r, choć

dokładnie tego modelu nie znalazłem. Gong spiralny.

post-57894-0-09073800-1509365564_thumb.jpg

post-57894-0-62434500-1509365565_thumb.jpg

post-57894-0-82571700-1509365672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zegar Bulle Clock, ale niestety szwankował i się go pozbyłem. Zamiast niego postawiłem Bulle Clockette (a więc mniejszy rozmiar) z widocznym wahadłem. Chodzi wręcz doskonale- przez miesiąc nie zauważyłem żadnej widocznej odchyłki.

post-57894-0-45194300-1509369440_thumb.jpg

post-57894-0-81199400-1509369441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kobas mnie zdopingował, aby pokazać kiwaka, jaki mi przyczłapał. Był baaaardzo chory (foto), ale chirurgia transplantacyjno/kosmetyczna czyni cuda i teraz wygląda tak (foto).

post-57894-0-74594400-1509370416_thumb.jpg

post-57894-0-88790100-1509370540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chirurgia plastyczna na najwyższym poziomie.  :D

Słoń mnie zawsze kusił  ale dotychczas trafiałem tylko na chińskie podróbki ... 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chirurgia plastyczna na najwyższym poziomie.  :D

Słoń mnie zawsze kusił  ale dotychczas trafiałem tylko na chińskie podróbki ... 

:rolleyes:

Dziękuję.

Słonie się trafiają na zatoce, ale nie są tanie. Ten odstraszał licytantów, no i wygrałem. Trochę pracy włożyłem, ale to właśnie

"tygrysy lubią najbardziej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Oryginalny, zdobyty z olbrzymim trudem, wyleczony z niemałym zaangażowaniem to jest Coś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mojej zbieraniny Bulle Clock, ale wiszący - trafia się rzadziej.


cd

post-57894-0-01261800-1516529792_thumb.jpg

post-57894-0-75874500-1516529792_thumb.jpg

post-57894-0-48398400-1516529793_thumb.jpg

post-57894-0-15436000-1516529882_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiszące są rzadziej spotykane,tylko ten kolorowy kabelek trochę nie teges :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej zbieraniny doszedł taki francuz. Werk banalny, ale obudowa mi się spodobała.post-57894-0-33751100-1522186981_thumb.jpgpost-57894-0-84255500-1522186999_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to kilka m-cy, ale zdopingowany przez kol. Dziadka i Mariusza w końcu zrobiłem sobie wahadło do Kienzle z 1936 roku.

Proszę nie krytykować.


cd

post-57894-0-85600700-1536409735_thumb.jpg

post-57894-0-99137700-1536409754_thumb.jpg

post-57894-0-09776300-1536409821_thumb.jpg

post-57894-0-38807900-1536409836_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaaa..

Takie wahadło samemu zrobić.. hoho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne  ale  czy  nie  za  szerokie?Nie  ociera  o  klosz ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło , mistrzowska klasa ! -  dorabiam wiele części do różnych cykadeł  , ale dorobić takie wahadełko - mistrzostwo !!! . Co się tyczy @ Dziadka  to nie tyko kolekcjoner  ale fanatyk , poznałem go osobiście , w Cechu na Nocy Muzeum  w 2017r . Nie miałem wówczas żadnego roczniaka , ale Jego wirus zaraził mnie - mam obecnie  trzy roczniaki - Gratuluję i pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne  ale  czy  nie  za  szerokie?Nie  ociera  o  klosz ?

Nie ociera, ale założyć włos do tej dolnej zawieszki to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.