Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Vissan

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. A test szczelności przeszedł? Jakie miał WR? 200?
 2. Mają https://crystaltimes.net/shop/all/modern-divers/ct015/ takie szkiełko w dobrej cenie, problemem jest uszczelka - podpytam jeszcze zegarmistrza, czy da radę zachować wodoszczelność przy starej.
 3. Czołem! Czy ktoś z Kolegów poza Forumowiczem z tematu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/156145-remont-i-modowanie-orienta-mako/ wymieniał z sukcesem szkiełko w Rayu II na szafir? Koledzy zorganizowali mi kawalerski i zapomniałem go zdjąć na paintballu skutkiem czego załapał sporo brzydkich rys. Zegarek traktuję roboczo i bardzo zależy mi na wodoszczelności (sezonowo pracuje przy wodzie) - oczywiście można zadać sobie pytanie czy nie lepiej kupić sobie do roboty g-shocka ale po prostu bardzo lubię Raya. Zegarmistrz (Komasa w Poznaniu) szacuje cenę na 300 za szkiełko plus 120 wymiana z testem szczelności, mniej więcej taka cena za zestaw szafir plus uszczelka wychodzi tutajhttps://www.orientuhren.de/product_info.php/sapphire-crystal-set-for-all-femem65-faa02-models-p-488?osCsid=qtggphe4pc6vne49rga89ad9g2 Z jednej strony troszkę mam opory przed wydaniem 400 zł na wymianę szkiełka w zegarku który kosztował mnie 650 zł ale z drugiej strony jestem z niego bardzo zadowolony i do pełni zaspokojenia moich zegarkowych potrzeb brakuje mi w nim tylko szafiru. Znacie jakieś tańsze opcje na zestaw do przekładki? Rozważam też zamiast tego polerkę raz na jakiś czas jako tańszy półśrodek...
 4. Troszkę odkopię, miałem ten sam problem i tak jak któryś z kolegów sugerował, najlepiej dogiąć na zdjętej bransolecie. Ja po prostu delikatnie ugiąłem uszy maskownicy w palcach i przylega elegancko. Zwracaj też uwagę czy na pewno teleskopy wskoczyły Ci w otwory.
 5. Postanowiłem spróbować samodzielnej wymiany paska, tak prezentuje się mój Ray II na nato zakupionym od jaszczur11. Mam słabość do patriotycznych akcentów
 6. Po niecałym miesiącu noszenia mój ma podobnie. Też 12 do góry się spóźnia, na noc odkładam go w tej pozycji i wychodzi średnio +3,5 sekundy na dobę, teraz będę testować w innych pozycjach.
 7. +25 to znaczy że może się 25 sekund spieszyć na dobę, późnić się może chyba z 15. Daj mu trochę czasu żeby się rozchodził może.
 8. Trochę przesadziłem ze skracaniem bransolety i dzisiaj dałem ręce odpocząć bo sikor nieco mnie cisnął. W ciągu 24 godzin odłożony pionowo 12 od góry zegarek zgubił całe 40 sekund i jeszcze trochę, więc w tej chwili jest spóźniony o 3 sekundy, zaczynam nowy pomiar i zobaczymy co się będzie działo przy każdorazowym odkładaniu na noc w w.w. pozycji bo może się okazać, że w ogóle nie będę musiał go regulować
 9. Wykryłem podobnie - pionowo 12 do góry w ciągu nocy zgubił mi sekundę, spróbuję jeszcze szóstą do góry. Tak czy inaczej w ciągu dnia robi niecałe 10 sekund przyspieszenia, ale dam mu kilka miesięcy na ułożenie się.
 10. Cudny, piękne te błękitne wskazówki.
 11. Dziękuję za merytoryczne i cenne porady. Faktycznie w kontekście korzystania z zegarka te odchyły nie mają żadnego znaczenia zwłaszcza, że komunikacją miejską jeżdżę bardzo sporadycznie. Natomiast sam zegarek nosi się rewelacyjnie, patrzenie na moją certinę (model 260.7195.42 czyli http://img.kaplans.se/en/varubild/dbl-res/596950/0 ) nigdy nie sprawiało mi takiej przyjemności jak zerkanie na niebieski cyferblat Raya
 12. Jak już napisałem, kwarca już mam, natomiast jako laik w temacie mechanicznych pytam o różne głupoty i próbuję się zorientować w temacie. Z tego co wyczytałem, poprzednie modele Raya/Mako potrafiły chodzić z dokładnością poniżej 5 sekund na dobę a to jakoś tak po prostu cieszy. Tak jak wspominałem, kupując automat wiedziałem na co się decyduję, także kwestia dokładności to raczej ciekawość z mojej strony w zakresie "co da się wycisnąć z tego mechanizmu"
 13. Czyli rozumiem że każdy egzemplarz ma swoje narowy Testuję dalej, bardziej z ciekawości, zobaczymy co wyjdzie w rozrachunku tygodniowym.
 14. Ponieważ stare podobne tematy dotyczą poprzedniej wersji nurków Orientu pozwalam sobie założyć nowy. Po konsultacjach z tego tematu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152792-nurek-w-granicach-1000-z%C5%82-dylematy/ zakupiłem z bazarku Raya II, poprzedni użytkownik sprowadził go ze skywatches.com.sg z datą zakupu 31.08.2017. Przyszedł do mnie w piątek, od soboty sprawdzam sobie dokładność - przez pierwszą dobę (na noc na boku, koronką do dołu) zrobił ok 11 sekund przyspieszenia (czas według http://inosak.org/tools_clock.html),drugą dobę wygląda na to że przyspiesza w dalszym ciągu jednostajnie . Oczywiście, jest to odchył w granicach przyzwoitości, ale fajnie byłoby zredukować do minimum - macie jakieś sprawdzone sposoby jak spowolnić przez noc ten mechanizm, w jakiej pozycji odkładać? Oczywiście na razie chciałbym się wstrzymać z regulacją, jako że zegarek pewnie się jeszcze nie "ułożył" a poza tym szkoda bez potrzeby otwierać nurka. Z góry proszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy automat i po latach używania kwarców ciężko się przyzwyczaić, że zegarek się śpieszy
 15. Nowy nabytek zakupiony po poradach z tego tematu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152792-nurek-w-granicach-1000-zł-dylematy/ od użytkownika Krygo Wcześniej nosiłem małe zegarki, Ray II bardzo mi się podoba natomiast potrzebuję trochę czasu do przyzwyczajenia się do tej wielkości koperty. Przy czym przy moim nadgarstku jest to chyba górna granica wielkości zegara. Co sądzicie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.