Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kris2

Użytkownik
 • Content Count

  1,376
 • Joined

 • Days Won

  4

Kris2 last won the day on December 12 2016

Kris2 had the most liked content!

Community Reputation

13 Początkujący

About Kris2

 • Rank
  Krzysztof
 • Birthday 06/18/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982?source=pwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Recent Profile Visitors

483 profile views
 1. Kris,
  Kiedyś, bardzo dawno temu otrzymałem od Ciebie zdjęcia polskiego mechanizmu Błonie.
  Teraz na okazję akcji "Radość z Błoni" - co za chwilę się zacznie potrzebuję zdjęcia tego zegarka  od strony tarczy.
  ... "pomożecie?"

  pozdrawiam serdecznie,
  Władysław

 2. A propo zegarmistrza z miejscowości Stanica. Może warto byłoby podać trochę więcej informacji dlaczego ten zegarmistrz nie jest polecany ? Z opinii na allegro wynika że ma same pozytywy. Najwyższe oceny we wszystkich obszarach. Znam również trzy osoby które kupując u mnie zegarki proszą o wysłanie ich do Pana Z ........ u którego serwisują swoje zegarki. W dobrym tonie byłoby opieranie się na faktach a nie tylko plucie jadem dookoła :)Oczywiście nie odnoszę tej wypowiedzi do nikogo personalnie.
 3. Zaproponuj dobrą cenę to może się zastanowię i odsprzedam
 4. Dzięki Nie jest może w idealnym stanie ale mega rzadki więc nie mogłem go nie wziąść. Jest też w oryginale za wyjątkiem szkiełka które niestety ale musiałem wymienić. Co najważniejsze gościu nie miał go dla mnie odłożonego tylko leżał sobie wśród innych zegarków. Mógł go kupić każdy który był przede mną.
 5. Ludzie. Nie piszcie takich rzeczy. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. To że raz, może dwa, może trzy razy a może więcej komuś się udało przewieść przez granicę ( z Ukrainy, Białorusi itd ) jeden zegarek a może więcej wcale nie świadczy o tym że zawsze tak bedzie. Przewozicie towar do strefy UE z innej strefy i zawsze na granicy ktoś ma prawo się doczepić. A kiedy i na jakiej zasadzie się ktoś może doczepić tego niestety nikt nie wie. Tak samo nie wiem dlaczego 5 paczek z UA idzie do mnie bez oclenia a np. szósta idzie już przez cło w Zabrzu. Przewożąc np. jeden zegarek z Ukrainy nie powinniśmy mieć na granicy żadnego problemu. Ale przewożąc kilka , kilkanaście zegarków przy kontroli celnej możemy mieć problem co wcale nie znaczy że go będziemy mieli. . Jeden Ukraiński celnik może machnąć ręką ale juz inny może poprosić o zaświadczenie chyba z ichniejszego miejskiego wydziału kultury i sztuki o przewożonych zegarkach. A już nie daj Boże jak będzie tam zegarek sprzed 1945 roku. Raz straciłem tak zegarki za ok. 2 tys złotych. To że nam się udało wcale nie świadczy o tym że jest to normą. Trzeba uważać i trzeba być czujnym. A najlepiej nic nie przywozić
 6. Szkoda bo świetnie pasowałaby do tej Mojej. Razem byłoby im razniej. A tak a propo wczorajszej dyskusji na temat : Czy warto jechać do Bytomia czy tez na inną giełdę ? Wczoraj w mieście rodzinnym Wojciecha czyli Gliwicach na ulicy Lipowej o godz. 7.30 zakupiłem między innymi takie maleństwo. Rzadka poszukiwana Moskwa. Sami oceńcie czy warto było ?
 7. pabloo_ nie słuchaj innych. Ci co Ci odradzają sami jeżdżą do Bytomia co miesiąc U tych przysłowiowych Ukraińców którzy stoją na samym początku pod namiotem czasami można znaleść coś rzadkiego i oryginalnego. Trzeba oczywiście mieć szczęście, trzeba się trochę znać a przede wszystkim trzeba tam być Jest też sporo polskich sprzedawców, fakt faktem że drogich ale można ponegocjować. Jak porównam np. z niektórymi cenami na bazarku to w Bytomiu można kupić taniej. Ale fakt faktem że aby coś wyszukać to : 1. Trzeba być wcześnie rano 2. Trzeba się sporo nachodzić i czasami kolejny raz wracać w to samo miejsce 3. Najlepiej jednak to mieć zaprzyjażnionych sprzedawców.
 8. Hej Jakoś przeoczyłem ten piekny zakup. Super nabytek. To dość rzadko spotykane zegarki na aukcjach. Gratulacje. Była jeszcze taka jakby co Jakby Ci się znudziła to chetnie przygarnę Edit. Celowo zacytowałem zdjęcie aby były dwa do porównania. To tak na wszelki przypadek gdyby mod się ......
 9. Twoja Rakieta powinna mieć sekundnik z przeciwwagą. W tym linku który Ci wysłałem Rakieta ma nr. 8 a sam model numer: 813099 Tu masz jeszcze jeden link https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK/AF1QipPDZKmKVrzTVqXfo0KJfH7Efww39P4wZJn3YXZt
 10. Ja mam prawie wszystkie z przeciwwagą Mógłbym dyskutować https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMrE5b4e_sgYUi8V_2EaeUSqaMPOkVOjcg0cC66/AF1QipPnxvub18BxFRb0LriJ1Z8RCXx3v0depJzqeHar
 11. Wrzuciłbym Ci kilka zdjęć jak powinien wyglądać oryginał. Jednak zamiast tego poradzę Ci abyś sam poszukał i pogrzebał w Necie. Na pewno mając wiedzę że to wczesna Rakieta z Petrodworca ( mówię oczywiście o tarczy ) na pewno odnajdziesz do niej własćiwą kopertę, właściwy mechanizm i właściwe wskazówki. Ja tak kiedyś zaczynałem.
 12. Hej Witaj. Zatęskniłem do starych " Towarzyszy" A co do tego drugiego paszportu. Oczywiście masz rację . To taka podpucha dla turystów. Zegarek współczesny i żadne GOST-y juz są nieaktualne i nieprzestrzegane. Wrzuciłem go dla porównania z autentycznym paszportem.
 13. Hej Czytałem to co zamieściłeś 1. Oczywiście że ważny jest rys ale rys dotyczący głównego tematu. Pobieda i Mołnia nie mają nic współnego z diverami więc po co jest tam wkładać. Idąc tym tropem można by zachaczyć jeszcze o P. Bure. Ale to Ty jesteś autorem i już się nie czepiam 2. Nie wiem jakie normy dla diverów zostały wyznaczone. Pamiętajmy że mówimy o zegarkach radzieckich i dla nich powinny być wyznaczone normy. Brak zakręconej koronki w przypadku radzieckiego zegarka dyskwalifikuje ten zegarek jako diver. Chyba Że diverem chcemy nazwać zegarek który na sam widok wody zaczyna parować i przeciekać. 3. Biorąc pod uwagę radziecki zegarek i normy o których piszesz: Bezel jest wymagany ale zakręcana koronka już nie to Sława którą pokazałeś na zdjęciu idealnie nadaje się na divera ale wodołaz już nie. Toż to jakas paranoja. A co do wodoszczelności wodołaza. Zamieszczam zdjęcie pierwszej strony paszportu wodołaza gdzie w pkt 3 jest informacja o wodoszczelności. Trzeba by to tylko przeliczyć na metry. Zamieszczam również zdjęcie paszportu pierwszej strony współczesnie produkowanego wodołaza gdzie w pkt 3 jest napisane już 700 m.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.