Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

apodyktyczny

Użytkownik
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

192 profile views
 1. Czyli nie przejdzie OLXowi standard Sprzedam zegar NIE ROLEX NIE CARTIER NIE HERMES NIE JAEGER LECOUTR tylko chińska kobyła,
 2. elektroniki casio, nawet te tanie, często mają napisane 10 year battery. Czyli tyle minimum wytrzymują. Możliwe, że te 12 -15 Ci wytrzymała, potem wymieniłeś i znowu zbliżasz się do końca. Nie wiem czy na tej samej zasadzie można porównać kwarc analogowy z kwarcem cyfrowym. W moim przypadku było to casio analogowe, ze wskazówkami znaczy się i też z szafirem i branso na pełnych ogniwach. Budżet 300zł. Bateria wytrzymała, ta fabryczna chyba z 4-5 lat a potem już co 2-3 lata u u zegarmajstrów. Ten który mi mówił, że są obliczane na 8-10 lat max, akurat nie był bateryjkarzem tylko zegarmajstrem. Szkło idealne do dziś. Tylko koperta i bransoleta mocno schodzone. Może cyfrowy nie ma żadnych trybików jak analogowy, stąd trwałość wyższa? Odnośnie mojego zegarmajster komentował, że ma mechanizm z plastiku i trwałość większa nie będzie. Werk na 4 jewelach w praktyce będzie trwalszy czy może dokładniejszy czy co to zmienia?
 3. W starym zegarku kwarcowym made in Japan, budżetowym ( ok 300zł) oczywiście, zegarmajster takie info mi sprzedał. Swiss parts czy ten z 4 jewelami? Jesteś pewny, że chodzi dokładnie?
 4. Temat zbadałem. Ronda 705 swiss parts to cena 11,5 USD a Ronda 705 Swiss to 20,5 usd. Ciekawi mnie trwałość tych mechanizmów. Wytrzymają 20-30 lat czy tak jak Japończyki, są policzone na 8-10 w teorii? lat
 5. Troche nie na temat ale jeżeli ktoś nie zrozumiał posta napisanego wprost, niestety bardziej wytłumaczyć nie potrafię.
 6. Oczekiwanie jest by kupić coś trwałego. Nie ekskluzywnego tylko po zwykłe ale trwałe pudełko. Nie chce czegoś co za 2 lata poleci do śmieci. A, że te z lidla wyglądają identycznie jak te z allegro w różnym rozrzucie cenowym to się doświadczam czy ktoreś z nich jest jakościowo przodujące i jaki jest entry lvl by kupić TRWAŁE pudełko. Czy kolega Jerry mógł by dać namiar gdzie kupię Drewniane pudło na kilka zegarków za ~100zł? e: znalazłem coś takiego? brak info z czego wkładka zrobiona niestety. https://allegro.pl/oferta/kasetka-szkatulka-kuferek-etui-na-zegarki-359-7450794875 Szkoda, że nie na 10sztuk. w tej cenie.
 7. Źle się wyraziłem. Nie jako Replika/podróbka i w ogłoszeniu opisane jako Markowe tylko jako imitacja, oczywiście zaznaczając, że to nie jest oryginalny wyrób.
 8. Faktycznie. Próbowałem przeczytać do góry nogami i nie mogłem dopasować słów. Duża różnica w cenie oraz w trwałości takiego werku jest? Obecnie nie pamiętam już co to za konkretnie werk jest.
 9. witam. Obecnie w LIDLu sprzedają pudełka na zegarki firmy Auriol po 50zł. Czy są one warte uwagi. Widzę, że na allegro, pudełka są od 20 do 70 zł i wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Sam nie wiem czy to to samo czy może inne materiały a wygląda podobnie. A może ktoś poleci coś wartego uwagi?
 10. Panowie, jakie opinie nt pudelek Auriol z LIDLa po paru latach używania? Warty uwagi trwały produkt czy może szybko się rozpadający? Może jakiś namiar na skórzane/drewniane pudełka?
 11. Swoją drogą, czy legalne jest sprzedawanie nieoryginalnego zegarka jako REPLIKA , informując o tym z góry?
 12. Mimo, że zegarki modowe są hejtowane na forum, należy jednak trzymać się faktów. DW mają stalową koperte i japońskie kwarce w środku. Realna wartość jest znacznie wyższa niż ten 1 usd. Natomiast czy są warte swojej ceny detalicznej zależy już od tego kto na ile wycenia brand. Jedni preferują marki, inni technike w srodku a jeszcze inni troche tego troche tego. Na tej zasadzie CARTIER tank nie jest warty 2,5 tys USD bo ma kwarc w środku ... PS Bulowa Accutron to też zabawka? Albo Seiko Astron?
 13. Nie rozumiem oburzenia. z użytkowników wisha. Youtuber wypowiada się z poziomu fanatyka zegarków. Przeciętny kowalski nie interesuje sie jak wyglada konkretny model. Jest marka, jakość wykonania ujdzie, estetyka zegara wpasowuje się w gust to komentuje i nosi zadowolony najczęściej nieświadomy czy to oryginał czy podróbka. Bardziej zabawne jest gdy kowalski zasuwa z rolexem co od razu kłuje w oczy, że to podróba, wszakże byle kto nie kupi takiego zegara. Co do potępienia portalu, jest to platforma sprzedażowa, na allegro też pełno podróbek. Dopóki firma której ukradziono własność intelektualną, nie zgłasza konkretnych aukcji, to portal nic zapewne nie robi gdyż mocno by to podnosiło koszta transakcyjne. Pewnych rzeczy się nie rusza gdyż samodzielna weryfikacja jest bezsensowna, w końcu to nie portal jest pokrzywdzony i skoro producenci nie zgłaszają się to portal nie zajmuje się problemem. Proza biznesu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.