Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

svedos

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

82 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

129 profile views
 1. svedos

  GERLACH

  I F.O.K.A i Żabol od lat nie są dostępne, zegarki rozeszły się od ręki i tylko nieliczne egzemplarze trafiły na rynek poza forum CW.
 2. svedos

  GERLACH

  Odpisałem na PW
 3. Niestety musze odmówić, fizycznie nie mam na to czasu. Ale tak jak napisałem Ci wyżej dla zegarmistrza to nie jest skomplikowana regulacja i praktycznie kazdy zegarmistrz który miał doświadczenia z mechanizmami Venus ( tak ST1901 i pochdne to licenyjny Venus 175) sobie z tym poradzi. Oczywiście nie można wykluczyć że to coś poważniejszego, ale 99% "usterek" mechanizmów St19 to kwestia regulacji zazębień na mimośrodach. Ten system regulacji jest bardzo wrażliwy na wstrząsy i zegarki w takowy zaopatrzane nie nadają się użytkowania w trakcie uprawiania sport, biegania, jazdy na rowerze, majsterkowania itp.
 4. Prawdopodobnie jest to tylko zblokowanie kół sekundowego i pośredniego i do usunięcia tej usterki wystarczy regulacja zazębienia na mimośrodzie, każdy ogarnięty zegarmistrz zrobi to bez problemu
 5. Zegarek umarł to dosyć szerokie pojęcie, konkretnie jakie są objawy i w jakich okolicznościach nastąpiły. Czy zegarek się zatrzymał i czy było w tym momencie włączone chrono. Potrzeba więcej danych żeby zdiagnozować problem. A do tego przydała by się dobra fotka .
 6. Zjawisko które opisujecie jako skaczącą sekundę sekundnika chronografu nie ma nic wspólnego ze smarowaniem zegarka, zegarki są fabrycznie smarowane olejami Moebius w stopniu wystarczającym do prawidłowej kilkuletniej pracy. A skacząca sekunda jest uzależniona od regulacji koła sekundowego z kołem pośrednim i pośredniego z kołem centralnym. Tą regulację przeprowadza się za pomocą mimośrodów i jest to zajęcie raczej dla doświadczonego zegarmistrza. Sam fakt że sekundnik chrono sobie czasami skacze nie jest wadą a raczej właściwością samego mechnizmu.
 7. svedos

  GERLACH

  Prace montażowe w toku😉😁
 8. svedos

  GERLACH

  Rocznicowy PZL P11c coraz bliżej.😉
 9. svedos

  GERLACH

  Tak to prawda, G.Gerlach robił zegarki dla pilotów Migów 29 z 23 BLT, robiliśmy też zegarki dla Zespołu Akrobacyjnego Biało - Czerwone Iskry ( te dwa zamówienia były personalizowane imiennie), dla 41 BLT w Dęblinie, wyprodukowaliśmy także limitowaną do 47 sztuk serię zegarków dla lotników związanych z An-2 Antek. Zegarki dla SAC to jedno z ostanio zrealizowanych zamówień lotniczych.
 10. Władek, młodzi ludzie nie potrafią zrozumieć tamtego okresu bo wszystko czego się nauczyli na lekcjach historii odnoszą do rzeczywistości w jakiej przyszło im żyć obecnie. Po drugie nie zdają sobie sprawy z tego że ta historia już na etapie jej tworzenia była fałszowana ( patrz realna produkcja a wykonanie planu) I coś mi się wydaje że z wiatrakami trudno będzie wygrać bp to kończy się zawsze tak jak dowcip...ale dziadku w całym Tesco tylko ocet ???? A do wszystkich młodych gniewnych mam taki apel, powstrzymajcie się troszkę ze zbyt pochopnym ocenianiem dokonań Władysława Mellera, z kilku względów. Po pierwsze nie mielibyście gdzie dokonywać tych ocen bo to nikt inny jak Pan Meller był prekursorem jeżeli chodzi o powstanie u nas w kraju zegarkowego forum z prawdziwego zdarzenia i z tego tylko powodu odrobina szacunku mu się należy. Po drugie jako pierwszy podjął się opracowania produkcji ZMP i zrobił to tak i na tyle na ile pozwalały zdobyte materiały i być może w tych materiałach są błędy ale to zawsze można sprostować, ale to też nie znaczy że z tego tytułu można go zmieszać z błotem. Po trzecie historia firmy i jej produkcji w dużej mierze oparta jest na zeznaniach świadków , bardzo często osób starszych które mogą już nie pamiętać wszystkiego, albo ubarwiać nieco swoje wypowiedzi. I powiem wam szczerze moi Panowie, jak się na całą dyskusję patrzy z boku to delikatnie mówiąc bardzo nieładnie to wygląda... niełanie, ale jakie to Polskie.
 11. ST2130 to klon ETA 2824 ST1812 to klon ETA 2892 Więc reprezentują wady i zalety tożsame dla obu produktów ETA
 12. Ten model jest wyjątkowo " wredny" do fotografowania, na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu, do tego moje biurowe studio foto ma przewagę żółtego koloru który wpływa na jakośc zdjęcia. Sama koperta ma wiele płaszczyzn różnie wykończonych( szczotkowanie cyrklem, horyzontalne i polerowane powierzchnie) , do tego bardzo ładnie zrobiona bransoleta. Tarcza też ma swoje smaczki, kilka płaszczyzn, nakładane metalowe indeksy. Razem całość wygląda na nadgarstku jak przysłowiowy milion dolarów😉.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.