Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

holdegron

Użytkownik
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Początkujący

About holdegron

 • Birthday 08/16/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

346 profile views
 1. Hej Pochwalę się nowym nabytkiem: Sugess na Seagull ST1780. W cenie niecałych 400 zł wykonanie bardzo staranne, wypukły szafir, NATO w zestawie. Dokładność, pod warunkiem, że cały czas na ręce - 1 sek/dobę. Wskazówki zmieniają kolor, w zależności od światła i kąta patrzenia. Tarcza w kolorze perłowym, nakładane indeksy. Spodobał mi się przez wskaźnik "naładowania", dość rzadki w popularnych mechanikach. Przejadły mi się już wszelakie nurasy, czas na odmianę.
 2. Otóż nie jest to nowy zegar, bo kupiony ode mnie, a ja kupiłem na naszym bazarku. Notabene sprzedałem za 265 zł...
 3. Muszę się pochwalić, że mój Excaliburek trafił mi się wyjątkowo dokładny. Przez ostatnie dwa miesiące odchylił się jakieś 0,2s. Dal równowagi - sekundnik, oczywiście , nie trafia, gdzie powinien... Qrcze, jak to jest, że tani Casiok (GA800), a nawet jakiś MTP trafia idealnie w indeksy, a Citek nie ? Miałem też Citizena CB0010 - też nie trafiał, na połowie tarczy.
 4. Opakowanie z Promastera też może być użyteczne: W realu świeci dużo ładniej, ciepłym, żółtym blaskiem. Ciężko to uchwycić na fotografii.
 5. Witam czy Citizen już sprzedany ?

 6. Wiatm czy Citizen sprzedany ?Witam czy sprzedany ?

 7. holdegron

  Citizen

  Nie jestem nowicjuszem, wskazówki zostały skalibrowane. Na 12 stoją równo, a później się rozjeżdżają.
 8. holdegron

  Citizen

  Naczytałem się o tej super jakości Citizena, kupiłem CB0010 - RC+ED. Zegar spoko, tylko w rzeczywistości bardziej błyszczący, niż fotki przedstawiają... Ale to kwestia gustu. Natomiast trafianie w indeksy... A idź pan ! Od godziny 2 do 6 sekundnik się mija z indeksami, mało tego, wskazówka minutowa ma wyraźne wyprzedzenie. Przykładowo, 10:17 to już prawie 10:18. Co ciekawe, od 6tej do 2giej celność jest jako-taka. I jak wytłumaczyć taki stan rzeczy ? Na plus - RC łapie stabilnie co noc. Na minus - pasek o szerokości 23mm.
 9. Panowie użytkownicy BN0151 - bardzo proszę o podanie średnicy samego cyferblatu. Ma ktoś może na zbyciu takiego (lub 0150) ? Rob
 10. A tam, same paskudztwa wrzucacie. Tu podziwiajcie prawdziwego twardziela. Od piętnastu lat na służbie. Protoplasta dzisiejszych smarkłoczów - już wtedy miał USB, i gadał z PCtem. Do tego ustawienia koronką, co dopiero niedawno Casio jako smartjog (czy cóś tak) dało.
 11. holdegron

  Nowosci Casio

  Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą. Mój MCW, jeśli mowa o uderzeniach, spadł np z piątego piętra, czyli jakieś 20m, i jakoś wskazówki są na swoich miejscach... A taki AWG-100, przy pracach z wiertarką udarową regularnie przestawiał wskazówki na dowolnie wybraną pozycję. MCW jest ze mną codziennie, przy wszystkich robotach, i dzielnie sobie radzi. Co do "G to G" - aktualnie "G" staje się synonimem G***a, ze swoją jarmarczno-odpustową stylistyką. Używam różne G od ponad 25 lat, i te dzisiejsze nie mają nawet startu do tych dawniejszych - jeśli chodzi o wytrzymałość. O wyglądzie nie wspomnę, to, co dziś oferuje firma, to jedynie gimbazę cieszy. Ale to też tylko moje zdanie.
 12. holdegron

  Nowosci Casio

  MCW, jak na swoją cenę jest wykonany bardzo dobrze. Wiadomo, tylko udaje kształtem G, ale noszę go ponad rok, i daje radę. Dla mnie, subiektywnie, to najbardziej czytelny zegar od Casio, od bardzo, bardzo dawna. Wskazówki są duże i kontrastowe, odczyt godziny nawet w półmroku nie jest problemem. Detale wykonania nie odstają od serii G, tylko materiały tańsze. Generalnie to to samo co GAC, tylko w tańszej puszce. Polecam, mnie się trafił z dokładnym kwarcem - 15sec/6mcy.
 13. Gumie generalnie bardzo szkodzą oleje/smary mineralne. Twardnieje od tego (starzeje się). Najlepiej konserwuje smar/olej silikonowy, on jest "stworzony" do gumy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.