Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ZegarkoManiak.pl

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZegarkoManiak.pl

 1. Zduńskowolskie muzeum przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich miłośników zegarów i zegarków, a mianowicie wystawę zegarów i budzików, którą możecie oglądać online! W planach jest oczywiście otwarcie wystawy dla zwiedzających, jednak nastąpi to prawdopodobnie w połowie maja...
 2. Aleksander Doba był wielkim człowiekiem, podróżnikiem, który jako pierwszy przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem, zdobywcą nagrody "Podróżnika Roku 2015". Teraz każdy z Was może wylicytować zegarek tego wspaniałego podróżnika i pomóc Indze w walce z chorobą. Link do licytacji -> https://www.facebook.com/groups/ingasma/permalink/363033198367525
 3. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z portalu staszow.naszemiasto.pl traktującym o staszowskim zegarze. Historia to tyle ciekawa, co smutna, ponieważ po starym staszowskim zegarze niewiele zostało, a współczesny sterowany elektronicznie jest smutnym wspomnieniem dawnych lat.
 4. Zmiana czasu już w ten weekend, a to doskonała okazja aby przyjrzeć się otaczającym nas zegarom, których, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Na stronie Nowości Dziennik Toruński możecie zobaczyć i przeczytać o najsłynniejszych zegarach znajdujących się w Toruniu. Może ta zmiana czasu nie jest taka zła? ;)
 5. Zmiana czasu to okazja, aby o zegarach i zegarmistrzach powiedzieć trochę więcej. Na łamach dziennika fakt ukazał się artykuł o Andrzeju Kaszyńskim - zegarmistrzu z Łodzi, który opiekuje się najstarszym łódzkim zegarem znajdującym się na wieży kościoła św. Mateusza.
 6. Balticus jest chyba najprężniej rozwijającą się polską marką zegarkową. Warto wspomnieć, że w 2020 roku miała miejsce pierwsza emisja akcji Balticusa, dzięki której producent pozyskał ponad 1,6 mln złotych. Teraz Balticus ogłasza nową akcję i planuje pozyskać 2,2 mln zł. Więcej dowiecie się na portalu strefainwestorow.pl.
 7. Wspaniałą historię uratowania zegara z byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Rozbark" możecie przeczytać na stronie miasta Bytom. Dzięki pracy bytomskiego zegarmistrza Ryszarda Mielczarka oraz społeczników udało się uruchomić bytomski zegar, który po latach znów odmierza czas.
 8. Jak widać coś ma...informowaliśmy o tym w grudniu. Od dawna wyczekiwana likwidacja zmiany czasu się opóźnia. Jeszcze jakiś czas temu wielu z nas cieszyło się, że relikt przeszłości, jakim była zmiana czasu, odejdzie do lamusa. Teraz okazuje się, że nie wszystko jest takie pewne i być może zmiana czasu pozostanie z nami na dłużej. Wszystkiemu winny jest…coronavirus.
 9. Nie takiej informacji pewnie wszyscy oczekiwaliśmy, ale nie zanosi się na szybką likwidację zmiany czasu. Już jakiś czas temu na ZegarkoManiaku informowaliśmy, iż z powodu pandemii coronawirusa prace nad zakończeniem zmiany czasu stanęły w miejscu. Minęły kolejne miesiące i...zegar stoi w miejscu. Zapraszamy na artykuł na portalu bankier.pl.
 10. Reportaże radiowe mają swój niepowtarzalny charakter, który sprawia, że na moment przenosimy się do innego świata. Polskie Radio Katowice wyemitowało właśnie materiał, którego głównym bohaterem jest pan Damian Roncoszek, zegarmistrz z Mysłowic.
 11. Wspaniałą nowinę przekazał portal gazetaolsztynska.pl. Zegar na wieży kościoła Jana Chrzciciela w Piszu ma zostać odrestaurowany, co więcej odrestaurowany ma zostać mechanizm, a to oznacza, iż uda się uratować kolejny zegar bez wstawiania elektronicznej protezy. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem zegar zostanie uruchomiony już w maju tego roku. Czy któryś z forumowiczów będzie zaangażowany w restaurację tego zegara?
 12. Przed II Wojną Światową w Głogowie działała słynna na całą Europę fabryka zegarów Carla Weissa. Grupa miłośników zegarów postanowiła odnaleźć rozsiane po całej Europie zegary pochodzące z głogowskiej fabryki i wydać katalog, dzięki któremu wszyscy będziemy mogli zobaczyć te wspaniałe urządzenia. Patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem jest Klub Miłośników Zegarów i Zegarków. Pojawiła się również informacja na stronie Radia Wrocław.
 13. Nie każdy wie, ale na mapie polskich muzeów znajdują się też muzea nietypowe, jak to w Szczebrzeszynie. Jak informuje eska.pl w budynku Urzędu Miasta w Szczebrzeszynie znajduje się Muzeum Starych Zegarów, które powstało dzięki staraniom pana Leszka Marka Dudy. Warto wybrać się do szczebrzeszyńskiego muzeum, gdzie zgromadzono ponad 300 eksponatów. A może ktoś z Was już tam był?
 14. Jak informuje portal echodnia.eu właśnie pojawił się nowy zegar słoneczny w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy Oleszna w gminie Krasocin postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przy wsparciu włoszczowskiej Fundacji Jesteśmy Blisko przygotowali godne otoczenie dla zegara słonecznego w swojej miejscowości. Brawo!
 15. Takie informacje zawsze będziemy wspierać i promować. Jak informuje portal Moja Ostrołęka wójt gminy Rzekuń pan Bartosz Podolak zorganizował licytację na cel charytatywny. To już kolejna taka akcja, a wylicytować można stary mosiężny zegar z pozytywką. Cel aukcji jest szczytny - pieniądze uzyskane ze sprzedaży zegara zostaną przeznaczone na leczenie chorego dziecka z gminy Rzekuń. Link do licytacji na FB wójta: https://www.facebook.com/bartosz.podolak.1/posts/3811741578890108
 16. Ważna informacja dla wszystkich miłośników Meccaniche Veneziane i...szachów! Turniej szachowy, w którym główną nagrodą jest voucher na zakup zegarka MW!
 17. Już w najbliższy weekend odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał inny niż wszystkie, gdyż z poważnymi ograniczeniami z powodu pandemii coronavirusa. Oczywiście jak co roku możemy licytować różne przedmioty na portalu allegro i w ten sposób przyłączyć się do akcji. W tym roku do wylicytowania jest także niezwykły bursztynowy zegar stworzony przez bursztynnika z Pomorza - pana Tomasza Ołdziejewskiego. Aukcję możecie śledzić klikając w ten link: Aukcja WOŚP
 18. Franciszka Wieganda – zegarmistrza z Tarnowskich Gór doskonale znają wszyscy zegarkomaniacy. Dziś mistrz zegarmistrzostwa Franciszek Wiegand zaprezentowany zostanie w telewizji TVN. Cieszymy się z docenienia osoby i z promocji zegarmistrzostwa Warto zobaczyć!
 19. Drogie Forumowiczki, Drodzy Forumowicze! Mam zaszczyt przedstawić Wam nowy portal internetowy traktujący o tematyce zegarkowej, zegarowej, zegarmistrzostwie i szeroko pojętej branży...ZegarkoManiak.pl. Zadaniem portalu jest prezentacja w jednym miejscu pojawiających się w polskojęzycznym internecie wszelkich informacji związanych z zegarkami, zegarami i zegarmistrzostwem. Dzięki portalowi ZegarkoManiak będziecie mogli w wygodny sposób śledzić co dzieje się w branży, wybierać i zapoznawać się z interesującymi każdego z Was materiałami informacyjnymi. Portal został podzielony na jednoznaczne kategorie tematyczne, a każdy z materiałów oznaczony tagami, co znacząco ułatwia ewentualne poszukiwania informacji o bieżących, a w przyszłości także o archiwalnych publikacjach. Zachęcamy do przetestowania portalu www.ZegarkoManiak.pl . Staramy się działać zgodnie z naszym hasłem, które doskonale opisuje charakter serwisu: „Zegarkowy maniak o zegarkowych publikacjach w mediach elektronicznych wie wszystko. Zbiera je, propaguje, zachęca do czytania”. Wykonując naszą pracę mamy nadzieję, że portal ZegarkoManiak będzie Wam przydatnym, a równocześnie liczymy na Waszą pomoc w gromadzeniu i publikowaniu wyjątkowych informacji branżowych. Dla osób, które preferują śledzenie nowości poprzez serwis społecznościowy stworzyliśmy także profil ZegarkoManiaka na Facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia profilu: https://www.facebook.com/zegarkomaniak/ Cieszę się, że udało się nam zaprezentować ZegarkoManiaka w przededniu święta branżowego – imienin patrona zawodu - Świętego Eligiusza. Z okazji tego święta życzymy Wam satysfakcji i radości z wykonywanego zawodu i co oczywiste: dużo zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. Serdecznie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków za wsparcie i możliwość poinformowania o powstaniu naszego portalu. Adam Zawadzki Redaktor Naczelny portalu ZegarkoManiak.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.