Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Saint

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

67 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Zegarki :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sam pomysł z przestawieniem godziny w przód lub tył bez zatrzymywania sekundnika może i jest ciekawy dla osób podróżujących między strefami czasowymi, ale imo powinno się to odbywać na 3 pozycji koronki (bez rezygnacji ze szybkiej zmiany daty). Zgadza się, pod warunkiem, że to jedyny / jeden z dwóch regularnie noszonych zegarków (lub odkładany do rotomatu), inaczej może to być utrudnieniem. Wlaśnie ze względu na tą „kłopotliwą” zmianę daty wyleczyłem się z PO na rzecz SMP:)
 2. Też mi się wydaje, że trochę kręcenia jednak jest, nie bez powodu wynaleziono mechanizm szybkiej zmiany daty:)
 3. To już ten werk, co żeby zmienić datę trzeba kręcić wskazówką godzinową? Jeśli tak to miałeś co robić;)
 4. 1. Karolowi by się spodobały 😅 2. Masło maślane, czyli jak dodać słowo złoty do golda to jest jeszcze bardziej złoty, niż sam gold Pełna zgoda, kupując jakby nie patrzeć produkt luksusowy, miło jest gdy oprawa do niego jest adekwatna Co do grubości mechanizmów to też bym wolał, żeby była trochę mniejsza, zakładam, że problem leży po stronie technologicznej..jest tutaj ewidentnie potencjał do rozwoju i być może kolejne wersje nas mile zaskoczą:)
 5. I tu powstaje pytanie, czy kupujemy zegarek żeby się nim cieszyć i go nosić czy traktujemy go jako lokate/inwestycje/sposób na zarobek na spekulacji, wówczas lepiej go nie nosić, żeby nie tracił niepotrzebnie na wartości;) Większość miłośników zegarków chce się chyba nim jednak cieszyć na nadgarstku i woli go móc obejrzeć / kupić bez zbędnego proszenia się od ręki, i to z drobnym rabatem:) A o R.krążą już nawet dowcipy, że jeśli lubisz zabawy z dominą to idź do AD, on poniży cię lepiej, lub hasła: chcesz R? Kup najpierw ze 2 Breitlingi i złotego golda, wtedy dostaniesz szanse poczekać kilka lat w kolejce:) Ja jednak wolę politykę Omegi:) Mowa była o klasycznym Moonwatchu i Seamasterze 300 m, gdzie dostępność jest od ręki a narzekania wynikały z zablokowania negocjacji na 10% rabatu:) A porownując (dla lepszego zobrazowania co miałem na myśli) rolkowy odpowiednik Seamastera - i to najbardziej podstawowy model, w stali - sytuacja wygląda jednak trochę inaczej, więc nie ma co na realia zakupu Omegi narzekać:)
 6. Galopująca inflacja, kurs CHF/PLN, boom na luksusowe zegarki, rosnące zarobki, nie ma się co dziwić, że przy kasie wołają więcej, chętnych przy tym nie brakuje. Usprawiedliwiając trochę Omegę dodam takie przemyślenie, że jednak modele cały czas się rozwijają, same mechanizmy na przestrzeni ostatnich kilku lat jak się zmieniły, więc nie podnoszą jedynie cen za ten sam produkt, bo widać ich pracę:) 10% rabatu i tak nie jest jeszcze złą sytuacją porównując Omegę do Rolka, gdzie ludzie zamiast otrzymać rabat to płacą jeszcze (i to z pocałowaniem w rączkę) przebitki, prosząc się sprzedawcom, żeby zechcieli ich łaskawie wpisać na długą listę oczekujących 😂
 7. To i ja dodam wpisowe zdjęcie do klubu miłośników zegarków Longines, obecnie w posiadaniu takie oto 3 sztuki, choć bije się jeszcze z myślami nad przyszłością dopiero co zakupionego Conquesta, bo na horyzoncie pojawiła się kolejna zegarkowa pokusa;)
 8. A moim zdaniem tylko hesalit, szafir ma “mleczny” rand;) W wersji z hesalitem przez dekiel i tak nowego mechanizmu nie widac, jedyna zmiana to profit z dluzszego interwalu pomiedzy serwisami, lepszej dokladnosci i antymagnetycznosci:)
 9. Ile osób tyle gustów, ja właśnie nie jestem funem taliowania, to jedyna rzecz, która mi przeszkadza w obecnej bransolecie od Moonwatcha:) Ciut przygruba musi być, żeby pasować do równie przygrubej nowej koperty Seamastera (przytyła od poprzedniej wersji), na meshu mi właśnie przeszkadza ta dysproporcja między cienką bransoletą a grubą kopertą 😉
 10. Mi właśnie ta firmowa bransoleta się podoba, ma charakter, jest inna niż wszystkie, z daleka można rozpoznać, że chodzi właśnie o bransolete od Seamastera, bez wzorowania się bransoletach typu Oyster:) Choć przyznam, że w poprzedniej wersji była bardziej „giętka”, obecna jest ciut bardziej „toporna”, co jest małym minusem, ma za to super funkcje szybkiej microregulacji na cieplejsze dni, ze względu na którą (i oczywiście na mechanizm) przesiadłem się na nową wersję:) Dodam więc przy okazji fotkę z upgrade, stara vs nowa:)
 11. Jest w tym dużo racji, szczególnie na bransolecie lub ewentualnie nato/pasku skórzanym, ujdzie nawet do garnituru typu causal, ale guma na moje oko przechyla delikatnie szale na jej pierwotne zastosowanie, czyli środowisko wodne:) Pięknie się prezentuje w zieleni 🤩
 12. Ciekawy, tez sie nad podobnym zastanawiam, ale chyba jednak z logo, bo bez zaczynają te lotniki przypominac homary z Ali;)
 13. Duży popyt, który wciąż rośnie, coraz lepsze zarobki, niedługo będzie się płacić ponad cenę katalogową i zapisywać w kolejkę jak po Rolka (choć swoją drogą IMO Omega niczym nie ustępuje Rolkowi i właściwie sytuacja dostępności od ręki i to jeszcze z małym rabatem to dobra sytuacja) 😁 Pasuje to na basen a nie do biura;)
 14. Cześć, jak dojdzie mój egzemplarz i coś mi po regulacji bransolety zostanie to dam znać:)
 15. Saint

  Twoja kolekcja!

  Producent rolki nazywa się Sprezzi, zamówiona przez internet (przez zająca) 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.