Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

reqn

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jednym słowem "biały kruk" z fabryczną pomyłką 😉
 2. Czy Waszym zdaniem to oryginał? Moją wątpliwość budzi fakt, że nazwy miast pisane są cyrylicą, a na tarczy jest napis "MADE IN USSR". Dotychczas wszystkie modele które widziałem, jeśli miasta na obwodzie pisane miały cyrylicą, to na tarczy było "zdiełano w CCCP", a jeśli pojawiało się "MADE IN USSR", to automatycznie miasta na obwodzie pisane były "normalnymi" literami... Czy ktoś spotkał się z takim "mieszańcem"? Może w fabryce składali jak popadło (pasek to wiem że nie jest oryginalny) )
 3. A orientujecie się może czy szykuje się jakiś nowy model FEU ? Mam wrażenie że modele które dostępne są w necie - wnioskując po widocznych tarczach kalendarza - nawet jeśli wizualnie są "tymi nowszymi" to i tak są przeważnie sprzed kilku lat. Jeśli się nie mylę, to zakres kalendarza wynosi 21 lat.
 4. Witam wszystkich! Korzystając z tego że Lorus ma oddzielny wątek, chciałbym poznać Wasze zdanie. Otóż wygrzebałem z szafy mojego Lorusa z chyba 2009 roku. Służył mi kilka lat, a ostatni czas spędził "w ukryciu". Pamiętam że jeszcze podczas ostatniego okresu użytkowania zegarek "parował" i przestał działać "stoper", a zegarmistrz kręcił nosem, widząc ewentualną nadzieję w nowym mechaniźmie. Wtedy jednak podszedłem do tematu na chłodno i bez sentymentu, rezygnując z używania zegarka. Aktualnie zegarek jest raczej w opłakanym stanie - zaśniedziałe wskazówki, wypadająca koronka... Pytanie brzmi: Czy da się i czy warto ratować tego rodzaju zegarek? Od czego zacząć przy tym konkretnym modelu? Będę wdzięczny za cenne podpowiedzi Jak kształtują się koszty takiego "restaurowania" ? Bo to też nie jest bez znaczenia. Zegarek w 2009 r. kosztował jakoś chyba ponad 300 pln, więc nie były to wielkie pieniądze. Jeśli zdecydowałbym się na "naprawę" to z sentymentu do lat minionych oraz z uwagi na fakt, że był to prezent i takiego modelu już raczej nie można nabyć. Załączam kilka fotek. pozdrawiam!
 5. Dzień dobry Wszystkim! W świecie zegarków stawiam pierwsze kroki, ale coś mi mówi że jest to świat warty poznania! 😎⌚
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.