Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

d4wid

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

206 Entuzjasta zegarmistrzostwa
 1. Wpadłem dziś na takie zestawienie. Myślę, że to przydatna rzecz dla entuzjastów marki i interesującą ciekawostka dla wszystkich innych.
 2. Ech, założyłem naiwnie, że jak Nordic Marine Instruments, to wysyłka jest z Europy (nawet jeśli produkcja ma miejsce gdzie indziej). W takim wypadku zastosowanie będzie miał wzór: cena zegarka x 1,23 + cło. 😕
 3. Musiałbym przymierzyć. 😉 A tak btw, fajny pasek, co to za jeden, oryginalny od tego zegara?
 4. Jacek Majchrowski, ex-prezydent Krakowa. Na nadgarstku Frederique Constant FC-303/310X3P56, w limitowanej wersji na 750-lecie miasta. Edyta: Znalazłem dodatkowe info o tej limitce. Zegarków jest (jakże by inaczej) siedemdziesiąt pięć. Do sprzedaży trafiło około czterdziestu, pozostałe zostały rozdane w formie prezentów. Jacek Majchrowski jest właścicielem egzemplarza z numerem 1.
 5. Ten Formex mega. Jakby miał kopertę 3 mm mniejszą, to zaczęłyby mnie nachodzić natrętne myśli...
 6. Dziękuję. To najmłodszy z serii NB1050. W produkcji od zeszłego roku, kiedy to dołączył do czarnego, białego i granatowego. Liczę, że w przyszłości Citizen zdecyduje się wypuścić bordowy. 😉
 7. Nie chodziło mi bynajmniej o to, że Kronaby to zły wybór, albo jakiś kompromis - to piękny zegar. Po prostu podzieliłem się refleksją, że zakładanie budżetu na zakup zegarka nie zawsze wypala, bo niespodziewanie wpada w oko coś droższego, spodoba się i nie ma zmiłuj.
 8. Na stronie producenta są po $449, to jest 1800 zł po dzisiejszym kursie. https://nordicmarineinstruments.com/products/sovaern-midnat Niby dwa razy drożej, niż twój założony budżet, ale wiesz jak to jest… Moim zdaniem warto kupić to, co się podoba, a nie zamiennik, z którego i tak nigdy nie będziesz zadowolony do końca, bo z tyłu głowy zawsze będzie siedziało to, co naprawdę chciałeś mieć. Przynajmniej u mnie tak to działa i staram się nie chodzić już na zgniłe kompromisy z moim oszczędnym alter ego. 😉
 9. Może coś z kolekcji Nordic Marine Søværn? Koperta w szczotkowanej stali, w środku Miyota 9015 i szafir.
 10. To ja zamiast rady odradzę jeden model, który mógłby wpaść ci w oko, a mianowicie Timex TW2V41700. Na papierze wygląda bardzo spoko i spełnia niemal wszystkie Twoje kryteria. Cena poniżej 1K, koperta 38mm, luma, szafir, 100WR, bransoleta, wszystko w stali nierdzewnej w fajnym odcieniu gunmetal, bardzo udany IMHO dizajn field z elementami pilota no i mechanizm z manualnym naciągiem. Skusiłem się na niego i srogo rozczarowałem. Zegar przyszedł niedziałający, z ledwo obracającą się koronką, nie naciągającą w ogóle mechanizmu i, jak zdążyłem się zorientować, jest to bardzo często występujący w tym modelu problem. Siedzi w nim jakiś bliżej nieokreślony chińczyk (może collab Seagull x Timex) po marnej kontroli jakości. Poszedł zwrot, a szkoda, bo zegarek bardzo ładny.
 11. Myślę, że w tym zestawieniu nie powinno zabraknąć Citizena BM7570. Jest dobra cena, a na tarczy (dostępnej również w innych kolorach) dobra marka i crosshair, czyli połączenie, które bardzo lubię.
 12. Szpary są i rady ni ma, chyba że bransoleta od H69439131, jeżeli uda się ją znaleźć i zechce wydać na ten kaprys połowę wartości zegarka. Poza tym to nie wada, a cecha, rzekłbym nawet uroda tego zegarka. 😉
 13. Jak polerka odpada, to Hamilton Khaki H69439933. Satynowana koperta, manualny naciąg, 38mm średnicy, 9,5 mm grubości. Na brązowej skórze (albo NATO) wygląda outdoorowo, na czarnym pasku bardziej smart casualowo. Elegancko wjeżdża pod mankiet, a szkło kopułka dodaje smaczku. Mój egzemplarz robi +/- 3 sek. na dobę. Mam już trzeci rok i polecam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.